آبیاری بینی ممکن است به جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان COVID کمک کند


یک مطالعه پیش چاپ اخیر1 نشان داد افرادی که از آب نمک معمولی بینی استفاده می کردند ، 19 برابر کمتر از نرخ ملی بستری شدن در بیمارستان برای درمان COVID-19 نیاز به بستری شدن داشتند. هنگامی که از آبیاری بینی به عنوان استفاده از Neti Pot یاد می شود ، ممکن است با آبیاری بینی آشنا باشید.

طبق مقاله ای در سال 2009 در پزشک خانواده آمریکایی ،2 آبیاری بینی یک درمان کمکی برای بیماریهای تنفسی فوقانی بوده و در حال حاضر پس از جراحی بینی و سینوس تجویز می شود.3 آبیاری بینی با گلدان نتی با استفاده از دستگاه کوچکی که شبیه قوری است ، نمک طبیعی را به مجاری بینی شما تزریق می کند.

پس از قرار دادن انتهای گلدان در یک طرف بینی ، محلول در اطراف سینوس ها حرکت کرده و از سوراخ بینی دیگر خارج می شود. به عنوان مثال ، با دفع گرده در بینی و حفره های سینوسی ، به مدیریت علائم رینیت آلرژیک خفیف تا متوسط ​​کمک می کند.

در حالی که استفاده از گلدان نتی احتمالاً شناخته شده ترین روش بدون نیاز به نسخه برای آبیاری عمیق بینی است ، یک مطالعه انجام داد4 سایر تکنیک های آبیاری را مورد بررسی قرار داد تا کشف شود کدامیک بعد از جراحی آندوسکوپی سینوس به طور م moreثرتری به سینوس فک بالا و فرورفتگی پیشانی می رسد. آنها نتایج اسپری بینی اندازه گیری شده ، نبلیزاسیون و دوش بینی را “هنگام زانو زدن با سر روی زمین” مورد تجزیه و تحلیل قرار دادند.5

دوش بینی روشی است که در آن شما نمک را در بینی خود “بو می کشید” ،6 و محققان دریافتند که این ماده برای رسیدن به حفره های سینوسی م thanثرتر از اسپری بینی اندازه گیری شده یا نرمال سالین نرم کننده است.7

اگر می خواهید آبیاری بینی را با گلدان توری امتحان کنید و در فکر ساخت محلول نمک خود هستید ، مهم است که به یاد داشته باشید که فقط از آب جوش مقطر ، استریل یا سرد شده استفاده کنید. آب لوله کشی می تواند حاوی باکتری ها و تک یاخته هایی باشد که ممکن است در دستگاه گوارش ایمن باشند8 اما نه در مجاری بینی ، جایی که یک آمبای میکروسکوپی آزاد به نام Naegleria fowleri می تواند باعث عفونت ویرانگر مغزی شود که معمولاً کشنده است.9

آبياري بيني با بستري شدن طبيعي نرمال سالين كاهش مي يابد

جدیدترین مطالعه10 نتایج بالینی بیماران مبتلا به COVID-19 را با استفاده از آبیاری نرمال نمک بینی مقایسه کرد. محققان بیمارانی را که 55 سال یا بیشتر داشتند و با آزمایش PCR در یک سایت آزمایش اجتماعی مثبت بودند ، درگیر کردند.

آنها با گروهی از 79 بیمار شروع کردند که به صورت تصادفی در دو گروه قرار گرفتند. سپس داده ها با نتایج پایگاه داده ملی مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری مقایسه شد. در این مطالعه شرکت کنندگان از یکی از دو سیستم آبیاری بینی مبتنی بر فشار استفاده کردند: NAVAGE یا NeilMed Sinus Rinse.

سپس شرکت کنندگان به طور تصادفی انتخاب شدند که از نصف قاشق چای خوری بیکربنات سدیم (قلیایی شدن) با آب نمک شویی معمولی دو بار در روز به مدت 14 روز استفاده کنند ، یا 2.5 میلی لیتر (تقریباً نصف قاشق چای خوری) محلول 10 درصد پوویدون-ید را شامل شوند. (ضد میکروبی) برای همان دوره. سپس محققان هر گروه را 14 روز پس از مداخله نهایی پیگیری کردند.

نتیجه اولیه بستری شدن برای COVID-19 در 28 روز اول پس از شروع مداخله بود. در مرحله دوم ، آنها علائم ، پایبندی به مداخله و عوارض جانبی مداخله را در شرکت کننده ردیابی کردند. در پایان 28 هفته ، 62 بیمار یادداشتهای روزانه خود را تکمیل کردند و به طور متوسط ​​روزانه 1.79 آبیاری انجام دادند.

پس از تجزیه و تحلیل نتایج ، محققان دریافتند هیچ تفاوت آماری در نتایج هنگام استفاده از شستشوی ضد میکروبی پوویدون-ید یا قلیایی شدن حفره بینی با بی کربنات سدیم وجود ندارد. هیچ یک از بیمارانی که به شستشوی پوویدون-ید اختصاص داده شده بودند و تنها یک نفر که به گروه قلیایی اختصاص داده شده بود بستری مربوط به COVID-19 نبودند.

با این حال ، رفع علائم در افرادی که از پوویدون-ید استفاده می کنند بیشتر محتمل است. محققان نتیجه گرفتند که شستشوی بینی با نمک ایزوتونیک تأثیر مثبتی بر کاهش بستری شدن در بیمارستان دارد و “تحقیقات بیشتری لازم است تا مشخص شود آیا افزودن پویدون ید به آبیاری باعث کاهش عوارض و مرگ و میر عفونت SARS-CoV-2 می شود.”11

همچنین ممکن است برای تعیین اینکه آیا قلیایی شدن حفره بینی در از بین بردن ویروس و جلوگیری از بستری شدن در بیمارستان موثر بوده است ، ضروری باشد زیرا PH طبیعی بدن کمی قلیایی است ،12 و بیشتر عوامل بیماری زا محیط اسیدی را ترجیح می دهند.13 پاکسازی حفره دهان SARS-CoV-2 نیز بخشی از پروتکل IMASK سرپایی از اتحاد مراقبت های ویژه خط مقدم COVID-19 است.14

افزودن پوویدون ید ممکن است اثر بخشی را افزایش دهد

در قرن چهارم قبل از میلاد ، دانشجویی از ارسطو دریافت که استفاده از جلبک دریایی غنی از ید می تواند به درد آفتاب سوختگی کمک کند.15 یکی از اولین داروهای ید مورد استفاده در مراقبت و درمان زخم های باز محلول لوگول بود که حاوی ید عنصری و پتاسیم بود. این دارو برای درمان زخم ها در طول جنگ داخلی آمریکا مورد استفاده قرار گرفت.

دو محلول رایج ید امروزه عبارتند از: پوویدون-ید (PVP-I) ، که به عنوان بتادین نیز شناخته می شود ، و ید کادکسومر ، که در مراقبت از زخم برای پر کردن حفره ها استفاده می شود. روش دقیقی که ید میکروب ها را از بین می برد به خوبی شناخته نشده است اما اعتقاد بر این است که با توانایی نفوذ به دیواره سلولی میکروارگانیسم ها ارتباط دارد ، که این امر بر ساختار و عملکرد آن تأثیر می گذارد.

در آغاز سال 2020 ، برخی از پزشکان از PVP-I در حفره دهان و بینی برای محافظت در برابر COVID-19 استفاده کردند. دکتر مصطفی عارفین ،16 از دانشکده پزشکی و بیمارستان داکا در بنگلادش ، مقاله ای را در اوایل سال 2021 منتشر کرد که در آن جزئیات استفاده از PVP-I برای خود و بیش از 50 پزشک دیگر و سایر کارکنان مراقبت های بهداشتی شرح داده شده بود.

در طول یک دوره پنج تا نه ماهه ، وی جراحی های راه هوایی را انجام داد که در آن می توان انتظار داشت SARS-CoV-2 به صورت آئروسل درآید ، مانند تراکئوستومی ، جراحی سینوس های آندوسکوپی ، بیوپسی حنجره و لوزه برداشتن. در پایان ، وی توصیه کرد که پزشکان ، کارکنان مراقبت های بهداشتی ، بیماران مبتلا به COVID-19 و دیگران از اسپری دهان و بینی برای کاهش انتقال و به عنوان یک روش درمانی بالقوه استفاده کنند.

یک مطالعه17 این مقاله در JAMA در اوایل سال 2021 منتشر شد و در مورد استفاده از پوویدون-ید در نازوفارنکس برای کاهش بار ویروسی افرادی که COVID-19 داشتند ، تحقیق کرد. بیماران سرپایی بزرگسال که با آستانه چرخه آزمایش PCR کمتر از 20 در 48 ساعت گذشته مثبت بودند ، وارد مطالعه شدند.

این گروه به دو گروه تقسیم شد. گروه کنترل هیچ مداخله ای انجام نداد. گروه مداخله از دهانشویه و غرغره 25 میلی لیتری (کمی بیش از 5 قاشق چای خوری) محلول 1٪ پوویدون-ید و سپس 2.5 میلی لیتر (نصف قاشق چای خوری) محلول بینی با استفاده از دستگاه اتمیزه مخاط در هر سوراخ بینی بو کشید.

شرکت کنندگان این روش را چهار بار در روز به مدت پنج روز دنبال کردند. محققان پیگیری کردند و دریافتند که هیچ کس نیازی به بستری شدن در بیمارستان ندارد و همه بیماران به جز یکی تا پایان روز سوم دارای تیتر ویروسی منفی بودند. متوقف شد

جالب است بدانید که مطالعه منتشر شده در JAMA18 محلول 1 used استفاده کرد ، در حالی که Arefin و همکارانش از 0.23 concentration غلظت استفاده کردند ، در حالی که متوجه شده بودند PVP-I 99.99 e اثر ویروس کشی در آن غلظت دارد.19

پراکسید هیدروژن ممکن است بستری شدن ، عوارض را کاهش دهد

در اوایل سال 2020 ، یک تیم تحقیقاتی مشترک از ایتالیا و انگلستان مقاله ای در زمینه کنترل عفونت و اپیدمیولوژی بیمارستان منتشر کردند.20 در ماه آوریل آنها دریافتند که “ویروس در غشای مخاطی قرار دارد و از طریق بزاق و قطرات تنفسی منتقل می شود” برای تسهیل انتشار ویروس.

این مقاله بیان می کند که چگونه در فوریه 2020 ، دولت ایتالیا توصیه کرد که محیط را با 0.5 درصد پراکسید هیدروژن ضدعفونی کنید ، زیرا قبلاً هم برای ضد عفونی و هم برای درمان ژنژیویت دهان استفاده می شد. آنها به مطالعه ای در سال 2016 با ویروس SARS اشاره کردند ،21 که نشان داد ویروس تا دو روز قبل از حرکت به دستگاه تنفسی تحتانی در غشاهای مخاطی باقی می ماند.

تیم22 این تأخیر را به عنوان پنجره ای از فرصت ها برای جلوگیری از بروز علائم تشخیص داد. از آنجا که پراکسید هیدروژن به طور موثری ویروس کرونا را روی سطوح بی جان غیرفعال می کند و از آنجا که در سلامت انسان آزمایش شده و در حال استفاده است ، آنها پیشنهاد کردند که پراکسید هیدروژن می تواند بستری شدن و شدت بیماری را در صورت استفاده در مخاط دهان و بینی کاهش دهد.

آنها تصور کردند که غرغره سه بار در روز و استفاده از شستشوی بینی و نبولایزر دو بار در روز می تواند بی خطر و م effectiveثر باشد. در مارس 2020 ، یک استاد بازنشسته از دانشکده پزشکی دانشگاه غنا در نامه ای به سردبیر به BMJ نوشت که23 “شواهدی وجود دارد که نشان می دهد حتی 0.5 درصد پراکسید هیدروژن می تواند SARS-CoV-2 را روی سطوح غیر فعال کند.”

و از آنجا که پراکسید هیدروژن نزدیک به 100 سال است که در دندانپزشکی مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به ایمنی آن ، وی به سازمان بهداشت جهانی پیشنهاد داد دهانشویه پراکسید هیدروژن و غرغره را به پروتکل های پیشگیرانه خود اضافه کند.

تا ماه مه سال 2020 ، کلمه ای در مورد پراکسید هیدروژن به گوش کمیسیون تجارت فدرال رسید ، که سپس نامه های هشداردهنده ای را برای کسانی که جرات می کردند پیشنهاد دهند که پراکسید هیدروژن یک درمان خانگی است که ممکن است در برابر SARS-CoV-2 م effectiveثر باشد ، آغاز کرد.24

پراکسید هیدروژن نبوله شده به توقف عفونت های تنفسی کمک می کند

در این مصاحبه با دکتر دیوید براونستاین ، ما پروتکلی را که بیش از 25 سال است برای بیماران مبتلا به سرماخوردگی و آنفولانزا استفاده می کند ، مورد بحث قرار دادیم. او از پروتکل یکسانی برای بیماران مبتلا به کووید -19 استفاده می کند و در زمان ضبط بیش از 220 بیمار را بدون هیچ گونه مرگ و فقط چند مورد بستری در بیمارستان با موفقیت درمان کرده است.25

در نامه سرگشاده26 پزشک و وکیل توماس لوی ، مفهوم اصلی مهارکننده پراکسید هیدروژن را به دکتر چارلز فار ، که در سال 1990 آن را “قهرمان” کرد ، نسبت می دهد. در این نامه ، او در مورد چگونگی مرگ اتم اکسیژن اضافی در پراکسید هیدروژن برای ویروس ها و چگونه در شرایط عادی بحث می کند. سلول های ایمنی بدن شما پراکسید هیدروژن تولید می کنند.

با این حال ، هنگامی که سیستم ایمنی بدن شما تحت تکثیر ویروس قرار می گیرد ، ممکن است نتواند پراکسید هیدروژن کافی تولید کند. درمان اولیه از تجویز داخل وریدی استفاده می کرد ، که باعث می شد این فرآیند برای اکثر مردم در دسترس نباشد.

دکتر فرانک شالنبرگر ، که برای تحقیقات خود در زمینه عملکرد میتوکندری و استفاده از اکسیژن شناخته شده است ،27 در ادامه پیشنهاد و استفاده از نبولایز پراکسید هیدروژن را انجام داد و متوجه شد که مزیت بیشتری دارد زیرا مداخله مستقیماً به ناحیه ای از بدن که بیشتر تحت تأثیر ویروس قرار گرفته بود ، می انجامد.

اگرچه لوی توصیه می کند از پراکسید هیدروژن 3 off در قفسه و رقیق نشده استفاده کنید ، اما من پراکسید هیدروژن مواد غذایی را ترجیح می دهم28 فاقد مواد افزودنی و تثبیت کننده است که در محصولات فروخته شده در فروشگاه های بزرگ مشاهده می کنید.

در این مصاحبه ، براونستاین در مورد تغییری که وی در درمان ایجاد کرده است – یعنی افزودن ید به پراکسید هیدروژن نبوله شده ، صحبت می کند.29 جالب اینجاست که او ابتدا با بیماران خود از ید نبلیزه استفاده کرد و سپس پراکسید هیدروژن را به پروتکل درمان اضافه کرد.

پراکسید هیدروژن خنثی شده ممکن است به میکروبیوم روده شما کمک کند

در این ویدئو ، من و لوی در مورد مزایای استفاده از پراکسید هیدروژن با نبول سه تا چهار بار در هفته برای بهبود میکروبیوم روده صحبت کردیم. او همچنین در نامه سرگشاده خود به این موضوع پرداخته و می نویسد:30

“از آنجا که این یک درمان کاملاً غیر سمی است ، نبولایزاسیون را می توان به دفعات مورد نیاز تجویز کرد. اگر حداقل یک بار به صورت روزانه انجام شود ، تأثیر بسیار مثبتی بر عملکرد روده و روده اغلب به عنوان از بین بردن استعمار پاتوژن مزمن موجود خواهد بود. در اکثر بینی ها و گلوها بلع 24 ساعته و 7 روزه این عوامل بیماری زا و سموم مرتبط با آنها را متوقف می کند.

اگر پیشگیری روزانه یک گزینه عملی نیست ، زمانی که فردی در صورت شما عطسه می کند ، یا در نهایت پس از پرواز از طریق اقیانوس اطلس از هواپیما پیاده می شوید ، اثربخشی این درمان بهینه می شود. منتظر علائم اولیه نباشید. فقط در اولین فرصت خود را مهبل کنید. “

همانطور که می دانید ، وقتی میکروبیوم روده شما از تعادل خارج شود ، می تواند به شدت بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر بگذارد ،31 که به نوبه خود بر خطر بالقوه شما برای بیمار شدن با بیماری ویروسی تأثیر می گذارد. برای مشاهده نحوه ساخت محلول پراکسید هیدروژن و نحوه استفاده از نبولایزر ، فیلم زیر را مشاهده کنید. حتماً این ویدئو و سایر موارد موجود در این صفحه را علامت گذاری کنید زیرا این مقاله پس از 48 ساعت در دسترس نخواهد بود.دیدگاهتان را بنویسید