آب نارگیل و بینایی شما

وقتی به نارگیل فکر می کنید، صحنه ای از جزیره گرمسیری را با درختان نارگیل در پس زمینه تصور می کنید. نارگیل نه تنها با تصاویر جزیره گرمسیری مرتبط است، بلکه برای شما مفید است و از چندین ویتامین و مواد معدنی مختلف تشکیل شده است که از سلامت عمومی شما محافظت می کند. همچنین از بدن در برابر ایجاد شرایط مختلف سلامت محافظت می کند. به عنوان مثال از سلامت پوست، قلب و چشم محافظت می کند. آب نارگیل به دست آمده از نارگیل نیز برای سلامتی شما بسیار مفید است. بنابراین، در اینجا برخی از فوایدی که با نوشیدن آب نارگیل مرتبط است، آورده شده است.

۱ آب نارگیل و بینایی شما: آب نارگیل حاوی ویتامین C است که برای بهبود کلاژن و بافت محافظ چشم مفید است. همچنین حاوی منیزیم است که نقش مهمی در محافظت از سلامت چشم دارد، زیرا خشکی چشم را از بین می برد. کمبود منیزیم باعث انقباض چشم و اسپاسم چشم می شود. این ماده مغذی باعث شل شدن عضلات چشم می شود.

۲. ممکن است در برابر دیابت محافظت کند: مطالعات تحقیقاتی نشان می دهد که نوشیدن این نوشیدنی باعث کاهش سطح قند خون می شود. همچنین منیزیم موجود در این نوشیدنی باعث کاهش سطح قند خون در افراد مبتلا به دیابت نوع ۲ می شود.

۳. ممکن است به کاهش خطر ابتلا به سنگ کلیه کمک کند: یک مطالعه تحقیقاتی انجام شده روی موش ها نشان می دهد که این نوشیدنی برای جلوگیری از تشکیل کریستال هایی که به سنگ کلیه در کلیه ها و قسمت هایی از دستگاه ادراری تبدیل می شوند، مفید است.

۴. ممکن است سلامت قلب را بهبود بخشد: نوشیدن آب نارگیل ممکن است سلامت قلب را بهبود بخشد. مطالعات تحقیقاتی نشان داد که این نوشیدنی باعث کاهش کلسترول و تری گلیسیرید می شود.

۵. درمانی برای کم آبی بدن: آب نارگیل طراوت بخش است و همچنین خوشمزه است زیرا منبع خوبی برای آبرسانی است و آن را نوشیدنی خوبی برای ماه های تابستان می کند. آب نارگیل منبع خوبی از چندین ماده مغذی از جمله ویتامین C، منیزیم، پتاسیم، کلسیم، فیبر و کربوهیدرات ها است.

۶. نشان داده شده است که این نوشیدنی فشار خون را کاهش می دهد. در یک مطالعه تحقیقاتی شرکت کنندگان کاهش قابل توجهی در فشار خون نشان دادند، به ویژه به دلیل این واقعیت که این نوشیدنی حاوی مقدار مناسبی پتاسیم است.

آب نارگیل یک نوشیدنی مغذی با طراوت و خوشمزه است. فواید آن از سلامت بهتر قلب، بهبود بینایی، کاهش دیابت تا پیشگیری از سنگ کلیه متغیر است. این یک نوشیدنی ایده آل برای تابستان است. پر است از

مواد مغذی مختلف از جمله ویتامین C، منیزیم و پتاسیم. این یک نوشیدنی مهم برای چشم است و در نهایت از سلامت عمومی شما محافظت می کند

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر