آرام بخش حیوانات در OD های دارویی کشنده افزایش می یابد


نویسنده: استیون رینبرگ خبرنگار سلامت روز

سه شنبه ، 21 سپتامبر 2021 (HealthDay News) – مقامات بهداشتی می گویند که آرام بخش حیوانات ، زایلازین ، به طور فزاینده ای با مرگ ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر در سراسر ایالات متحده مرتبط است.

بر اساس گزارش جدید مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده ، زایلازین در 25 مورد از 38 ایالت مورد بررسی در موارد مصرف بیش از حد قرار گرفته است. در سال 2019 ، زایلازین در 64 درصد موارد باعث مرگ می شد و تقریباً همیشه فنتانیل را نیز درگیر می کرد.

این دارو با مواد مخدر مانند فنتانیل یا هروئین مخلوط می شود تا اثرات آنها را افزایش دهد ، اما این کوکتل می تواند آرام بخش و افسردگی تنفسی را افزایش دهد. محققان CDC توضیح دادند که این به نوبه خود خطر مصرف بیش از حد کشنده را افزایش می دهد.

امبابازی کاریسا ، از بخش پیشگیری از مصرف بیش از حد CDC ، در این باره می گوید: “تشخیص زایلازین در حوزه های قضایی متعدد نگران کننده است و نیاز به نظارت مداوم برای اطلاع از تلاش های پیشگیرانه و پیشگیری از مصرف بیش از حد دارو دارد. مرکز ملی پیشگیری و کنترل آسیب و همکارانش.

داروی نالوکسان می تواند اثرات مصرف بیش از حد مواد مخدر را معکوس کند ، اما زایلازین یک تریاک نیست ، بنابراین ممکن است نالوکسان در این مصرف کنندگان خوب عمل نکند. با این حال ، از آنجا که زایلازین معمولاً با مواد مخدر ترکیب می شود ، باید همیشه مصرف شود.

کاریسا گفت: “از آنجا که هیچ پادزهر دارویی برای زایلازین وجود ندارد ، مراقبت حمایتی فوری مانند حمایت تنفسی و قلبی عروقی بسیار مهم است.”

زایلازین در دامپزشکی برای آرام کردن حیوانات استفاده می شود و برای استفاده در انسان استفاده نمی شود.

گزارش دیگری در همان شماره 17 سپتامبر CDC’s گزارش هفتگی بیماری و مرگ و میر، افزایش مرگ و میر ناشی از مصرف زیاد زایلازین در کانکتیکات را نشان داد. بین سالهای 2019 تا جولای 2020 ، مرگ و میر ناشی از ترکیب فنتانیل و زایلازین از 6 درصد به 11 درصد افزایش یافت.

پت آوسم معاون رئیس جمهور در مشارکت برای پایان دادن به اعتیاد است. او گفت: “افرادی که از زایلازین استفاده می کنند ممکن است ناخودآگاه آن را مصرف کنند ، زیرا می توان آن را به منظور افزایش اثر دارو یا به عنوان عامل برش برای افزایش حجم و کاهش هزینه ها به عرضه دارو اضافه کرد.”

او در ترکیب با مواد افیونی ، به نظر می رسد اثرات آرام بخش زایلازین ، به ویژه هنگام خواب ، بخشی از جذابیت افرادی است که به دنبال آن هستند ، از این رو نام عامیانه “قطع خواب” یا “ترانک” به چشم می خورد.

اوسم می گوید: “ترکیب مواد مخدر و زایلازین خطر مصرف بیش از حد را افزایش می دهد ، زیرا هر دو دارو مضطرب کننده سیستم عصبی مرکزی هستند. این می تواند تنفس ، فشار خون و ضربان قلب را به میزان خطرناکی کاهش دهد یا منجر به مرگ شود.”

وی افزود: اگر زایلازین در مصرف بیش از حد دخیل باشد ، ممکن است نیاز به مراقبت ویژه باشد ، زیرا ممکن است اثر نالوکسان کاهش یابد.

Aussem گفت: “تماس با 911 همیشه در صورت مشکوک شدن به مصرف بیش از حد مهم است ، اما شاید بیشتر برای مراقبت های حمایتی تنفسی و قلبی عروقی مربوط به زایلازین.” به نظر می رسد زایلازین باعث ایجاد زخم های دردناک پوستی می شود ، بنابراین تمیز نگه داشتن زخم ها و/یا درمان حرفه ای ممکن است مورد نیاز باشد. “

آوسم گفت ، افرادی که از مواد استفاده می کنند و ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی که با آنها کار می کنند باید در مورد مواد افزودنی و اثرات مضر آنها آموزش ببینند. وی افزود: “علاوه بر این ، در صورت مصرف بیش از حد ، ارائه مراقبت های با کیفیت به جای تثبیت شخص و رها کردن او به خیابان مورد نیاز است.”

اطلاعات بیشتر

برای اطلاعات بیشتر در مورد خطرات مواد مخدر ، به موسسه ملی سوء مصرف مواد مخدر ایالات متحده مراجعه کنید.

منابع: ام بابازی کاریسا ، دکترا ، بخش پیشگیری از مصرف بیش از حد ، مرکز ملی پیشگیری و کنترل آسیب ها ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماریهای ایالات متحده ؛ Pat Aussem ، LPC ، MAC ، معاون رئیس جمهور ، مشارکت برای پایان دادن به اعتیاد ؛ گزارش هفتگی بیماری و مرگ و میر، 17 سپتامبر 2021

دیدگاهتان را بنویسید