آزمایش آنتی اکسیدان برای بیماری پارکینسون نتایج ناامیدکننده ای دارد


نویسنده: کارا مورزخبرنگار سلامت روز

جمعه ، 17 سپتامبر 2021 (HealthDay News) – محققان امیدوار بودند نشان دهند که آنتی اکسیدان طبیعی اورات می تواند پیشرفت بیماری پارکینسون را به تاخیر بیاندازد ، اما مطالعه ای که در بیمارستان عمومی ماساچوست به پایان رسید این انتظارات را بر باد داد.

در این کارآزمایی نزدیک به 300 نفر که اخیراً مبتلا به بیماری پارکینسون اولیه بودند ، که بر سیستم حرکتی بدن تأثیر می گذارد ، شرکت کردند. علائمی مانند لرزش ، سفتی اندام ها و مشکلات تعادلی به تدریج پیشرفت می کند و هیچ درمان شناخته شده ای وجود ندارد.

تیم تحقیق تفاوت قابل توجهی در میزان پیشرفت بیماری در افرادی که متابولیت اینوزین به مدت دو سال در مقایسه با گروه دارونما دریافت کرده بودند ، پیدا نکرد.

اینوزین باعث افزایش سطح اورات در مغز و خون می شود. در محافل عصبی در مدلهای پیش بالینی ظاهر شده است.

بر اساس این مطالعه ، اینوزین مفید نبوده و افرادی که آن را دریافت کرده اند نیز دارای افزایش سنگ کلیه بوده اند.

دکتر همکار نویسنده ارشد می گوید: “همگرایی داده های اپیدمیولوژیک ، بیولوژیکی و بالینی حاصل از تحقیقات گذشته ، استدلال قانع کننده ای را مطرح کرد که افزایش اورات ، آنتی اکسیدان اصلی در گردش خون ، می تواند در برابر آسیب اکسیداتیو که تصور می شود در بیماری پارکینسون نقش دارد ، محافظت کند.” مایکل شوارتزیلد ، متخصص مغز و اعصاب در Mass General و استاد مغز و اعصاب در دانشکده پزشکی هاروارد.

وی در بیانیه ای در بیمارستان افزود: “در حالی که مطالعه ما تأثیر محافظتی اورات را در پارکینسون رد نکرد ، اما به وضوح نشان داد که افزایش اورات بر اساس ارزیابی بالینی و اسکن سبوس دار پیشرفت بیماری را کند نمی کند.”

اگرچه پاسخ به پیشرفت بیماری ارائه نمی شود ، اما شوارتشیلد اظهار داشت که این مطالعه از جهات دیگر نیز موفقیت آمیز بوده است.

شوارتزیلد می گوید: “یافته ها در ارائه یک بررسی واقعیت بسیار مفید بود که اکنون به این زمینه اجازه می دهد تا به سایر رویکردهای درمانی برسد.” “ما همچنین از نظر علوم آزمایشات بالینی برای پارکینسون و روشهای انجام مطالعات آینده که شانس موفقیت آنها را افزایش می دهد ، چیزهای زیادی آموختیم.”

این یافته ها در 14 سپتامبر در نشریه منتشر شد مجله انجمن پزشکی آمریکابه

اطلاعات بیشتر

بنیاد پارکینسون اطلاعات بیشتری در مورد بیماری پارکینسون دارد.

منبع: بیمارستان عمومی ماساچوست-دانشگاه هاروارد ، انتشار اخبار ، 14 سپتامبر 2021

دیدگاهتان را بنویسید