آشنایی با انواع مدل و انواع ساینا – پایگاه تحلیلی خبری جامعه ایرانی


به گزارش پایگاه خبری استراتژیک کنونی، ساینا توسط کارخانه خودروسازی سایپا به عنوان جایگزینی با ظاهر بهتر در مقایسه با تیبا جعبه دار راهی بازار شد. کم کم بازار را دیدیم خرید و فروش ساینا روز به روز گرمتر می شد و این محصول ایرانی توانست در شرایط فعلی بازار جایگاه مناسبی را از آن خود کند. اما اگر قصد خرید ساینا داشته باشید، به دلیل انواع ساینا و انواع مختلف آن کمی گیج خواهید شد.

اینجا ما به دنبال انواع ساینا و انواع مختلف آن را معرفی کرده و انتخاب بین این خودروها را برای شما آسان می کند. از این رو خرید ساینا این کار برای شما راحت تر خواهد بود و تفاوت بین این مدل ها را بهتر درک خواهید کرد.

معرفی کلی ساینا

در واقع ساینا را باید آسانسوری از خودروی تیبا دانست که از نظر مشخصات فنی تفاوت چندانی با این خودرو ندارد. اما از نظر ظاهری ساینا طراحی به مراتب بهتری دارد و توانسته نظر مثبت خود انتقادی تیبا را به خود جلب کند.

اگر قصد خرید ساینا را دارید باید بگوییم که این خودرو به موتور ۱۵۰۰ سی سی با ۸۷ اسب بخار قدرت و ۱۲۸ نیوتن متر حداکثر گشتاور مجهز است. اما جدا از همه این موارد، نکته مهم برای همه خریداران خودرو، قیمت آن است. دیدن قیمت ساینامی توانید وارد صفحه (www.hamrah-mechanic.com/carprice/saipa/saina/) و جدیدترین قیمت ساینا می بینیم که.

انواع ساینا

خودروی ساینا در انواع SX و EX عرضه می شود که از انواع اصلی این محصول به شمار می روند. در ابتدای تولید این خودرو کسانی که قصد خرید ساینا را داشتند باید یکی از این دو تیپ را انتخاب می کردند. اما پس از مدتی ساینا اتوماتیک نیز به بازار عرضه شد. پس از آن در فاصله سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ خودروی آپشنال ساینا وارد بازار شد که البته با اقبال خوبی مواجه نشد.

در نهایت اگر به دنبال خرید خودروی ساینا از جدیدترین نوع آن هستید، باید به معرفی ساینا اس که جدیدترین تولید این خودرو از گروه خودروسازی سایپا می باشد، بپردازیم.

در یک توضیح کلی، تفاوت اصلی خودروهای ساینا SX و ساینا EX را باید به انتخاب آن ها برمی گرداند. در واقع خبری از تفاوت فنی تیپ های مختلف این دو خودرو نیست و باید به بررسی تفاوت آپشن ها و تجهیزات این دو اکتفا کنید. تیپ SX ساینا نسبت به نوع EX تجهیزات و آپشن های کمتری دارد. در زیر به این انتخاب ها اشاره می کنیم.

گزینه های EX-type Sayna

از میان آپشن های ساینا EX که باعث شد این خودرو طرفداران بیشتری داشته باشد و بازار فروش بهتری را به خود اختصاص دهد. می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • سنسور پارک عقب
  • شیشه های عقب برقی
  • کولر گازی برقی
  • لبه آلومینیومی
  • آینه های جانبی برقی

البته این موارد علاوه بر تجهیزاتی مانند ایربگ سرنشینان جلو، شیشه جلو برقی، چراغ مه شکن جلو و عقب، فرمان هیدرولیک و سایر تجهیزات و امکاناتی بود که به طور معمول برای خودروی ساینا SX و همچنین صندوق دار در اختیار داشتیم.

ساینا اتوماتیک

همانطور که انتظار دارید، تفاوت اصلی خودروی ساینا اتوماتیک با مدل های SX و EX; گیربکس اتوماتیک و گیربکس CVT این خودروی جدید از خانواده ساینا می باشد. علاوه بر این، درب های اتوماتیک ساینا دارای سیستم باز شدن آسان نیز هستند که استفاده از این خودرو را بسیار جذاب می کند.

محدودیت عرضه اتوماتیک ساینا

البته با توجه به سیاست های داخلی گروه خودروسازی سایپا، این خودروی نسل ساینا تولید محدودی داشت و تنها در همان سال ۱۳۹۷ تولید شد و پس از آن این خودروسازی به تولید اتوماتیک ساینا ادامه نداد.

ساینا اختیاری کوتاه اما موثر

جدیدترین نوع خودروهای ساینا ساینا پلاس یا ساینا آپشنال است که بین سال های ۱۳۹۹ تا ۱۴۰۰ وارد بازار شد و با انتخاب های بالاتر به خودرویی محبوب برای آن دسته از افرادی تبدیل شده که به خودروهایی با تجهیزات بیشتر علاقه مند هستند. ، مهم باش از آپشن های اضافه شده به این خودرو می توان به تودوزی چرمی برای صندلی ها، فرمان چرمی D-Cut، کلیدهای کنترل صدا روی فرمان، دوربین دید عقب، صفحه نمایش لمسی و ناوبری، شیشه های دودی و … اشاره کرد.

ساینا اس جدیدترین محصول در خط تولید ساینا

خودروی ساینا اس نسبت به سایر انواع ساینا مجهز به استاندارد یورو ۵ بوده و دریچه گاز آن نیز برقی است. علاوه بر این، در مقایسه با مدل محبوب EX، این خودرو به چراغ های روشنایی در روز، کنترل از راه دور تاشو و راهنمای شیفت GSI مجهز شده است.

خرید و فروش ساینا

در این مقاله سعی شده است کسانی که قصد دارند خرید ساینا یا فروش از ساینا آنها آن را برای ارائه اطلاعات مختصر و مفید دارند. توصیه می کنیم قبل از خرید این خودرو از مشخصات تمامی مدل ها و انواع ساینا مطلع شوید; سپس با مقایسه قیمت آنها بهترین گزینه را انتخاب کنید. با توجه به تمام موارد فوق، کدام یک از این انواع را ترجیح می دهید؟ اکنون می توانید آگهی را مشاهده کنید خرید خودرو سایپاوارد صفحه شوید www.hamrah-mechanic.com/cars-for-sale/saipa/ شدن

منبع: استراتژی معاصر