آفریقا تا ماه فوریه 30 درصد از واکسن های مورد نیاز COVID را دریافت می کند


نویسنده: کارا مورز

خبرنگار سلامت روز

چهارشنبه ، 15 سپتامبر 2021 (HealthDay News)-در آفریقا ، تنها 4 درصد از مردم به طور کامل در برابر COVID-19 واکسینه شده اند. رهبران زمانی امیدوار بودند که امسال 60 درصد از مردم در قاره واکسینه شوند.

که اکنون بعید به نظر می رسد.

سازمان بهداشت جهانی (WHO) و شرکای آن اظهار امیدواری کردند که تا ماه فوریه 30 درصد از واکسن های مورد نیاز قاره را در اختیار کشورهای آفریقایی قرار دهند. آسوشیتدپرس گزارش شده

بیشتر 5.7 میلیارد دوز واکسن که تاکنون در سطح جهان تجویز شده است فقط در 10 کشور ثروتمند بوده است ، زیرا ابتکار COVAX تحت حمایت سازمان ملل متحد همه اهداف خود را از دست داده است. COVAX اکنون از کشورهای ثروتمند التماس می کند که دوز واکسن خود را به اشتراک بگذارند AP گفت.

دکتر ست برکلی ، مدیرعامل اتحادیه واکسن گاوی ، به این موضوع گفت AP COVAX پیش بینی می کند 1.4 میلیارد دوز آماده تحویل تا پایان سال 2021 باشد که تقریباً یک چهارم کمتر از هدف اولیه است.

تدروس آدهانوم غبریسوس ، مدیرکل سازمان بهداشت جهانی روز سه شنبه گفت تفاوت بین کشورهای فقیر و ثروتمند از نظر توزیع واکسن COVID-19 یک “مشکل قابل حل” است.

وی از شرکت های دارویی خواست واکسن های خود را در سطح جهانی به اشتراک بگذارند. تدروس همچنین خواستار توقف استفاده از عکس های تقویت کننده در افراد سالم تا پایان سال 2021 شده است.

به نظر می رسد کشورهای ثروتمند درخواست او را نادیده می گیرند. بریتانیا روز سه شنبه اعلام کرد که به افراد بالای 50 سال و همچنین افراد جوان و آسیب پذیر ، که به اسرائیل ، فرانسه و آلمان ، که قبلاً تلاش های تقویت کننده را آغاز کرده اند ، ملحق می شود ، به افراد بالای 50 سال کمک می کند. یک پانل مشورتی به سازمان غذا و داروی ایالات متحده برای بررسی موضوع تقویت کننده ها برای آمریکایی ها در این هفته تشکیل جلسه می دهد.

حرکت در برخی از کشورها به منظور افزایش تقویت کننده ها حتی در حالی اتفاق می افتد که گزارش های جدید در مورد نیاز به ضربات سوم در افراد سالم شک کرده است. در حقیقت ، در اوایل این هفته دو مقام ارشد FDA و دانشمندان ارشد WHO در نوشتن یک نظر در این زمینه کمک کردند لانست ابراز مخالفت با تقویت کننده ها

بندیکت اوراماه ، رئیس Afreximbank ، و با تدارکات 1 میلیارد دلار در سال ، گفت که مسئله تقویت کننده ها در آفریقا بسیار گران است.

استریو مسییوا ، نماینده اتحادیه آفریقا برای واکسن های کووید -19 گفت که محدودیت های صادراتی و حقوق مالکیت معنوی باید برداشته شود تا تولید واکسن در آفریقا امکان پذیر باشد. WHO و شرکای خود در ماه ژوئن با راه اندازی مرکزی در آفریقای جنوبی که می تواند واکسن های تولید شده توسط Pfizer-BioNTech و Moderna را تولید کند ، خود را برای این امر آماده کردند.

ادامه دارد

با این حال ، هیچ یک از شرکت ها موافقت نکرده اند که دستور العمل های واکسن را به اشتراک بگذارند و آنها هیچ نشانه ای مبنی بر انجام این کار نشان نمی دهند. APبه

مسییوا گفت: “این یک تماس نامعقول نیست ، زیرا همسایگان ما در ایالات متحده از این شرکت ها برای تولید برخی از این واکسن ها حمایت کردند.” “حالا بگذار این معجزه در دسترس همه بشریت قرار گیرد.”

اطلاعات بیشتر

سازمان بهداشت جهانی جزئیات COVID-19 را در سرتاسر جهان اعلام کرده است.

منبع: آسوشیتدپرس، 14 سپتامبر 2021

اخبار WebMD از HealthDay


حق چاپ © 2013-2020 HealthDay. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید