آماده برگزاری برنامه «احلی من عسل» با وزارت آموزش و پرورش هستیم


স্ত্ত কাবর্তান্ত্র্যান্যান্যান্যান্যায়্যে বেস্তে অত্ত্র সিব সিব

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهر تهران در حاشیه نشست خبری نمایشگاه عطار سیب با اشاره به برنامه های ویژه گروه جوانان در نمایشگاه امسال «عطار سیب» گفت: فرهنگی و هنری سازمان شهرداری تهران آماده برگزاری برنامه «احلی من عسل» با حمایت و همکاری وزارت آموزش و پرورش در میدان امام حسین (ع) است.

نشست خبری نمایشگاه «عطار سیب» صبح امروز با حضور سید علیرضا فاطمیان پور معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سخنگوی این واقعه عاشورایی به همراه جمهدار دبیر ستاد برگزار شد. اجرایی. هیئت مشاوران نمایشگاه “عطار سیب”، مدیر فرهنگی شهرداری منطقه ۱۲ و مدیر فرهنگسرای عترت. .

در بخشی از این نشست فاطمیان پور با اشاره به اینکه نمایشگاه «عطار سیب» بیستمین سال خود را سپری می کند، گفت: آماده برگزاری این نمایشگاه مانند هر سال قبل از ایام محرم برای پاسخگویی به نیازهای مردم هستیم. و شعائر دینی را ترویج کنند». بنابراین.

وی با اشاره به اینکه نمایشگاه امسال از دوم تا نهم مردادماه برگزار می شود و با توجه به گرمای هوا زمان آن تا ساعت ۲۳ به آخر شب منتقل شده است، گفت: در این نمایشگاه انواع. خدمات و محصولاتی از جمله لباس و زنجیر، لوازم بهداشتی، کتاب، محصولات فرهنگی و هنری، حتی تجهیزات صوتی و تصویری در اختیار مردم قرار گرفت.

معاون فرهنگی سازمان فرهنگی هنری شهرداری ادامه داد: امسال سعی کردیم کالاهای باکیفیت و قیمت مناسب را به عموم مردم نمایشگاه تحویل دهیم و تخفیف های مناسبی ارائه دهیم. پیش بینی می شود امسال بیش از ۵۰۰۰ هیئت از عطر سیب بازدید کنند.

وی درباره ارائه محصولات فرهنگی و برنامه های آن گفت: این نمایشگاه شامل ۱۲ بخش اصلی است که عبارتند از: کتاب عاشورایی، کتاب شعر، کتاب محتشم، کتاب تجربه هیئت، کتاب کودک، محصولات کودک، کتاب نوجوان، محصولات نوجوان، محصولات فرهنگی. روضه های خانگی، تزیین روضه، صفحه البرکات، کتیبه و بنر، پوشاک خصوصی زنانه و مردانه، محصولات عفاف و حجاب، دمنوش روضه، چای و چای روضه، طبل و کتری، تجهیزات الکترونیکی، آشپزخانه روضه، تجهیزات صوتی، تجهیزات نورپردازی ، لوازم بهداشتی، ظروف یکبار مصرف و مواد غذایی.

وی با تاکید بر اینکه هدف از برگزاری رویداد بوی سیب همیشه تامین تمام نیازهای هیئت در یک مکان و با تخفیف مناسب بوده است، گفت: تفاوت ترتیب امسال با سال های گذشته این است که طبق مصوبه جدید . و از سیاست های مهم سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران باید به قشر جوان توجه بیشتری داشته باشیم و این امر شامل مشارکت نوجوانان از ثبت نام هیئت ها، آیین نامه ها، چایخانه ها و بخش نظرسنجی های محرمانه است. . ما سعی کردیم بین کانون های جوانان و هیئت ها ارتباط برقرار کنیم تا آنها مسئولیت ها را بر عهده بگیرند.

فاطمیان پور دومین وجه تمایز عطر سیب امسال با سال های گذشته را اینگونه اعلام کرد: انتقال تجربیات پیر بردگان و اعضای هیئت به جوانان در نمایشگاه تهران از دیگر تمایزات مهم چیدمان امسال است که در بخش سازماندهی هیئت ویژه کودکان و مدیریت معابر عمومی برای جلوگیری از بی نظمی و ایجاد مزاحمت برای مردم مواردی مانند موشن گرافیک تدارک دیده شد تا تمامی برگزارکنندگان هیئت ها از آن بهره مند شوند.

در ادامه این جلسه، دبیر شورای اجرایی عطر سیب امسال نیز در سخنانی کوتاه گفت: در احادیث ما آمده است که خداوند برای هر امتی خیر می خواهد، محبت حسین (علیه السلام) و زیارت او خواهد بود. . در دل آنها باشد ملت ما سقوط کرد و بر این اساس سعی کردیم در این نمایشگاه با توجه به مخاطب عام کودک و نوجوان، پدر و مادر، مادربزرگ نگاهی جامع در زمینه خدمات رسانی و عرضه محصولات و آموزش داشته باشیم. و پدربزرگ و مادربزرگ

وی در پاسخ به این پرسش ها گفت: طی مذاکراتی که با معاونت فرهنگی وزارت ارشاد داشتیم، تمامی تالیفات در زمینه شعر و ادبیات آئینی، بهترین کتاب های عاشورا، آموزش دعا و نیایش به دست آمد. سبک ها، کتاب های تاریخی و حتی رمان و داستان در این نمایشگاه ارائه می شود. همچنین در هر غرفه مشاورانی در نظر گرفته ایم تا اگر نوجوانی در مورد موضوعی رمان یا کتاب خاصی درخواست کرد، مشاوران او را به سمت کتاب مورد نظر هدایت کنند.

فاطمیان پور گفت: در بخش پوشاک، عرضه محصولات باکیفیت و طراحی و نقش و قیمت مربوطه برای ما مهم است. بنابراین سعی کردیم در نقطه ای بایستیم که هر سه در بهینه ترین حالت باشند.

وی ادامه داد: به منظور جلوگیری از تجمع در محدوده و مدیریت ترافیک، با هماهنگی مجموعه فروشگاه شهروان، تمامی این اقلام در نزدیکترین فروشگاه شهروان در هر منطقه قرار می گیرد تا نیازی به حضور در نمایشگاه برای موارد ضروری نباشد. کالاها هیئت ها و مردم می توانند از کارت های بانکی و تخفیف بهره مند شوند. اما با توجه به ساعات پایانی نمایشگاه با ترافیک زیادی مواجه نخواهیم بود، در حالی که میدان امام حسین (ع) دارای دسترسی های مختلفی از جمله مترو، بارت و تاکسی است و مردم با آن ها آشنایی دارند.

فاطمیان پور در خصوص اقدامات انجام شده برای تقویت بُعد فکری هیئت ها گفت: باید توجه داشته باشید که این نمایشگاه تنها به مدت ۸ روز است و سازمان فرهنگی هنری شهرداری در این ایام مجموعه ای از برنامه ها برگزار می کند که اختصاصی نیست. . به عطر سیب اما در همین نمایشگاه حضور شاعران و شاعران به عنوان تسبیح مطالب در عرصه معارف عاشورایی نیز وجود دارد.

وی در پاسخ به سوال پانا مبنی بر برنامه های نوجوانان و برنامه ای مانند اهل من عسل گفت: آمادگی داریم با کمک آموزش و پرورش این برنامه را در میدان امام حسین برگزار کنیم.

همچنین وی در پاسخ به سوال دیگری مبنی بر میزان ریالی پرداختی به هیئت های مذهبی گفت: میزان این یارانه هنوز مشخص نشده است و تا ساعاتی دیگر میزان آن اعلام می شود.