آمار کروناویروس: پیگیری اپیدمی در نیویورک


از روزهای اولیه همه گیری ، اتاق خبر WNYC/Gothamist از داده ها برای شکل دادن به پوشش COVID-19 ما استفاده کرده است. ما صفحه آمار COVID-19 خود را اصلاح کرده ایم تا بر معیارهایی که در سال دوم همه گیری بیشتر اهمیت دارند تمرکز کنیم: واکسن ها ، انواع مختلف و روندهای اخیر در شهر نیویورک.

در اینجا می توانید نسخه آرشیو شده طرح اصلی را پیدا کنید. WNYC/Gothamist از تلاش فوق العاده ای که Jake Dobkin ، Clarisa Diaz و Zach Gottehrer-Cohen برای حفظ این صفحه آمار در 16 ماه اول خود انجام داده اند ، قدردانی می کند.

ردیاب COVID ما را برای مدارس NYC در اینجا بررسی کنید.

معیارهای متفاوتی در این صفحه می خواهید؟ لطفاً هر گونه س questionsال یا نظری را به [email protected] ارسال کنید.

گرایش های اخیر

این نمودارها آمار اولیه بیماری نیویورک را در 90 روز گذشته نشان می دهد. پس از رسیدن به دره در ماه ژوئن ، نرخ مثبت در طول بقیه تابستان افزایش یافت ، که توسط نوع دلتا ایجاد می شود. این شهر میلیونیومین مورد COVID را در 14 آگوست ثبت کرد. انتقال در هفته های اخیر بار دیگر افزایش یافته است.

این نقشه نشان می دهد که کروناویروس اخیرا کجا شکوفا شده است ، که بر اساس میزان مثبت ارزیابی می شود. نرخ مثبت تعداد آزمایش هایی را نشان می دهد که عفونت را نشان می دهند. مثبت بودن بالا می تواند این حس را به وجود آورد که ویروس با چه سرعتی در حال گسترش است ، اما با میزان عفونت/انتقال یکسان نیست. نرخ مثبت بالا – بالای 5 — – همچنین می تواند مکانهایی را نشان دهد که فقط آزمایشات کافی برای همگام شدن با موارد شدید اما موارد خفیف را ندارند.

این نقشه بستری شدن های COVID-19 در 28 روز گذشته را نشان می دهد. نرخ بستری شدن در مناطقی از شهر که افراد کمتری واکسینه می شوند بیشتر است.

اکثر داده های شهر نیویورک با تاخیر سه روزه منتشر می شوند. داده های روزهای اخیر معمولاً موقتی است. دپارتمان داده های مربوط به تاریخهای قدیمی را با آمدن آمارهای جدید تجدید نظر می کند ، بنابراین اعداد هر تاریخ ممکن است در طول زمان کمی تغییر کند.

واکسیناسیون

ایمنی گله زمانی اتفاق می افتد که یک بیماری عفونی دیگر نمی تواند گسترش یابد زیرا حفاظت از جامعه بالا است. این هدف برای COVID-19 ناشناخته است ، اما برخی از کارشناسان می گویند زمانی می توان به آن دست یافت که 70-85 of از یک محله ، شهر ، ایالت یا ملت در برابر عفونت مصون باشند. شهر نیویورک آمار واکسن را در وب سایت وزارت بهداشت و بهداشت روانی ارائه می دهد.

کمپین واکسیناسیون شهر نیویورک با سکسکه های اولیه شروع شد ، که بیشتر به دلیل شرایط نامساعد جوی و محدودیت عرضه واکسن های Moderna و Pfizer ایجاد شد. شکاف دیجیتالی و دسترسی نابرابر به سیستم قرار ملاقات آنلاین برای نیویورک های مسن ، که مقامات آنها را در اولویت قرار دادند ، پیشرفت را نیز با مشکل مواجه کرد. این راه اندازی در روزهای اولیه خود در کدپستی ثروتمند و کم تنوع متمرکز بود. نرخ واکسیناسیون هنوز در مناطق مختلف بسیار متفاوت است – از بیش از 40 درصد در بخشهای بروکلین تا 100 درصد در مرکز شهر. داده های منتشر شده توسط این شهر نشان می دهد که نیویورکی های واکسینه شده فقط 1 درصد موارد ابتلا به کرونا و مرگ و میر ثبت شده بین ژانویه تا اواسط ژوئن را تشکیل می دهند.

عکسهای روزانه تا اواخر فوریه افزایش یافت ، همچنین تا حدی با مجوز واکسن جانسون و جانسون در 27 فوریه تحریک شد. تعداد پذیرفته شدگان جدید پس از اواخر ماه مارس افزایش یافت زیرا صلاحیت جدید برای افراد بالای 50 سال ، هزاره ها و سپس افراد بالای 16 سال باز شد. جهش مشابهی پس از مجاز شدن واکسن ها برای نوجوانان در 10 مه رخ داد.

در 16 آگوست ، نیویورکی های دارای نقص ایمنی واجد شرایط دوز سوم واکسن COVID-19 شدند. و در 22 سپتامبر ، سازمان غذا و دارو واجد شرایط بودن برای افراد مسن ، افرادی که در معرض بیماری شدید قرار دارند و افرادی که شغل آنها شانس قرار گرفتن در معرض این ویروس را افزایش می دهد ، مانند معلمان و کارکنان مراقبت های بهداشتی ، واجد شرایط بودن را افزایش داد.

تقاضا پس از هر دور گسترش صلاحیت افزایش یافته و سپس کاهش می یابد. این الگو معمولاً در کمپین های واکسیناسیون است. مشتاق ترین افراد برای عکسبرداری عجله می کنند و فقط افراد تردید ، افرادی که دسترسی ندارند یا افرادی که از منابع لازم برای بازدید از سایت واکسن برخوردار نیستند ، می مانند. توقف فدرال واکسن جانسون و جانسون (13 تا 23 آوریل) نیز علیرغم علت نادر (لخته شدن خون غیر معمول) در نهایت منجر به افت آن شد. در 12 ژوئیه ، FDA همچنین واکسن جانسون و جانسون را با تعداد کمی از موارد سندرم گیلن باره ، یک اختلال عصبی مرتبط کرد. مانند لخته های خون غیر معمول ، گیلن باره بسیار نادر است ، از 100 میلیون دوز واکسن جانسون و جانسون تنها 100 مورد گزارش شده است.

نظرسنجی های ملی نشان می دهد که اعتماد به نفس برای واکسن جانسون و جانسون کاهش یافته است ، اما در مورد تزریق Pfizer و Moderna همچنان بالاست.

پس از وقفه در واکسیناسیون های جدید در اوایل تابستان ، تعداد افرادی که اولین تزریق خود را انجام می دهند افزایش یافته است – از کمتر از 8200 نفر در روز 10 ژوئیه به بیش از 13400 در هفته 14 سپتامبر.

در حالی که مقامات شهری ، ایالتی و فدرال واکسن های کووید -19 را برای میلیون ها نفر در اختیار مردم قرار داده اند ، اما شکاف های زیادی برای برخی از جمعیت شناسی کلیدی باقی مانده است.

به طور متوسط ​​، حدود 80 درصد از مردم نیویورک بالای 55 سال کاملاً واکسینه شده اند. اما قدیمی ترین نیویورکی ها هنوز عقب هستند: کمتر از 60 درصد افراد بالای 85 سال کاملاً تلقیح شده اند. سیاهپوستان نیویورکی نیز همچنان واکسینه نشده اند ، در حالی که میزان واکسیناسیون اسپانیایی تبار نیویورکی ها از ساکنان سفیدپوست پیشی گرفته است.

بر اساس آخرین داده های شهر ، تقریبا 69 درصد از کودکان 12 تا 17 ساله حداقل یک دوز واکسن COVID-19 دریافت کرده اند. کودکان زیر 12 سال در حال حاضر واجد شرایط نیستند ، اگرچه در اوایل اکتبر ، Pfizer درخواست مجوز واکسن COVID خود را برای کودکان 5 تا 11 ساله کرد.

شهر نیویورک در طول موج اول و دوم کروناویروس میزان زیادی از مواجهه طبیعی را تجربه کرد. این مصونیت طبیعی همراه با دفاع های ارائه شده توسط واکسن برای کاهش موارد ، بستری شدن و مرگ و میر است.

بر اساس مطالعات اولیه ، انتظار می رود ایمنی طبیعی و مبتنی بر واکسن ماه ها یا سالها دوام بیاورد. اما انواع جدید به احتمال زیاد از ایمنی طبیعی موجود در دوران نقاهت گذشته فرار می کنند ، در حالی که سپرهای مبتنی بر واکسن به احتمال زیاد دست نخورده باقی می مانند.

انواع

ویروس ها مانند هر میکروارگانیسم یا موجودی با ژنوم جهش می یابند. انواع ویروس کرونا تهدیدی دائمی برای افراد واکسینه نشده خواهد بود تا اینکه میزان عفونت به صفر برسد.

نوع دلتا در ماه های اخیر تحت سلطه بوده است ، در حال حاضر اکثر قریب به اتفاق موارد را دنبال می کند. این شهر همچنین نوع B.1.621 را که توسط سازمان بهداشت جهانی “mu” نامیده می شود ، به ردیابی خود اضافه کرده است. این گونه کلمبیایی است که یکی از انواع مورد علاقه در اروپا محسوب می شود.

تا کنون ، واکسن های کووید -19 قادرند در مطالعات آزمایشگاهی همه انواع را خنثی کنند ، اگرچه تحقیقات جدید نشان می دهد که ممکن است در برابر عفونت های ناشی از نوع دلتا م asثر نباشند. بستری شدن و مرگ و میر برای افرادی که دوره کامل واکسن را مصرف می کنند کم است.

همه گیری نیویورک به مرور زمان

این نمودارها نشان می دهد که چگونه موارد و بستری شدن ها در هر ناحیه و سطح شهر تکامل یافته است.

بیماری همه گیر COVID-19 در نیویورک ، نیوجرسی و کانکتیکات

موج دوم ایالت نسبت به موج اول آن بخشهایی از نیویورک خارج از پنج منطقه را بیشتر تحت تأثیر قرار داد ، الگویی که در نیوجرسی و کانکتیکات نیز صدق می کرد. موارد و مرگ و میر در هر سه ایالت به طور چشمگیری کاهش یافت زیرا واکسن ها به طور گسترده در دسترس قرار گرفتند ، اگرچه اولی اکنون در حال افزایش است. از اوایل اکتبر ، انتقال جامعه در همه استانهای منطقه سه ایالت “زیاد” یا “قابل توجه” است و کل منطقه را برای آرایه داخلی داخلی از آستانه CDC بالاتر می برد.

دیدگاهتان را بنویسید