آمریکا هیچ توافقی با عربستان در مورد نفت نگرفته است


آمریکا هیچ توافقی با عربستان سعودی در مورد نفت نگرفته استبه گزارش گروه بین الملل دفاع پرس به نقل از واشنگتن تایمز، جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا پس از دیدار با محمد بن سلمان، وارث عربستان سعودی در هتل والدورف آستوریا در جده عربستان، بیانیه ای را در جمع خبرنگاران بیان کرد.

در این گزارش گفته می شود که احتمالا بایدن بدون توافق برای افزایش عرضه نفت عربستان را ترک کند.

بایدن همچنین روز جمعه پس از دیدار با ملک سلمان، پادشاه عربستان سعودی و پسرش محمد بن سلمان، در جمع خبرنگاران اذعان کرد که پیشرفت کمی در راستای توافق نفتی حاصل شده است.

جو بایدن در این خصوص به خبرنگاران گفت: من تمام تلاش خود را برای افزایش عرضه نفت به آمریکا انجام می دهم که انتظار دارم این اتفاق بیفتد، اما سعودی ها نیز در این فوریت شریک هستند و بر اساس بحث های امروز ما، من منتظر آن باشید در هفته های آینده شاهد گام های بیشتری خواهیم بود.”

رئیس جمهور آمریکا همچنین در جمع خبرنگاران افزود: او در ابتدای دیدار با وارث سعودی که به گفته مقامات اطلاعاتی آمریکا سازمان دهنده مرگ او بود، ترور جمال خاشقجی روزنامه نگار سعودی را مطرح کرد.

بایدن ادامه داد: من به صراحت اعلام کرده ام که سکوت رئیس جمهور آمریکا در قبال موضوع حقوق بشر با آنچه که هستیم مطابقت ندارد، من همیشه از ارزش های خود دفاع خواهم کرد.

رئیس‌جمهور آمریکا همچنین خاطرنشان کرد که وارث عربستان سعودی هرگونه مسئولیت شخصی در قتل خاشقجی، ستون‌نویس واشنگتن پست و منتقد صریح دولت سعودی را رد کرده است و افزود که علیه کسانی که در ترور عربستان سعودی مسئولیت داشتند، اقدام کرده است. خاشقجی

انتهای پیام/ ۱۳۴