آنچه می توانیم از بدنسازان بیاموزیم


در جوامع اولیه یا “تناسب اندام عملکردی” ، متوجه شده ام که بدنسازی رپ بدی می گیرد. داستان از این قرار است که بدنسازان فقط از نظر زیبایی شناسی در آن حضور دارند. یا اینکه قدرت آنها واقعی نیست ، این که آنها تمرینات انفرادی زیادی انجام می دهند که به ندرت در محیط های طبیعی یا ورزش ها اتفاق می افتد.

و من مقداری از آن را دریافت می کنم یک بدنساز معمولی که فقط روی ظاهر ماهیچه های خود تمرکز می کند ، عملکرد زیادی روی میز می گذارد. بدنسازان معمولاً الگوهای ورزشی نیستند که معمولاً تصور می شود – دویدن و پریدن ، آمادگی بدنی عمومی. با این حال ، منتقدان این حقیقت را از دست می دهند که بدنسازی یک ورزش است. این یک کار پیچیده است که به نظم و انضباط شدید و توسعه مهارت های خاص نیاز دارد. این چیزی است اما آسان نیست. مانند هر جامعه ای ، انتقادات زیادی در مورد بدنسازی وجود دارد ، اما چیزهای زیادی برای آموختن از آن وجود دارد.

از بدنسازان چه می توانیم یاد بگیریم؟

اهمیت ارتباط ذهن و ماهیچه

یک بدنساز فقط وزنه “بلند” نمی کند. یک بدنساز آگاهانه هرگونه انقباض سلول ماهیچه ای را “احساس” می کند. بدنساز روی سوختگی تمرکز می کند. بدنساز بخش قابل توجهی از فعالیت مغز آگاه را به سمت تجربه کامل حرکت وزنه و انقباض ماهیچه هدایت می کند. بر اساس روایت بدنسازی ، تمرکز بر ارتباط ذهن و عضله شما را قوی تر می کند ، نتایج بهتری به شما می دهد و باعث هیپرتروفی بیشتر می شود.

برای استفاده از این مفهوم لازم نیست بدنساز باشید. جهنم ، شما حتی مجبور نیستید وزنه بزنید تا درک کنید که مشارکت کامل با فعالیتی که انجام می دهید می تواند نتایج شما را بهبود بخشد.

یافتن شادی در سفر در حالی که هنوز هدف دارید.

یک خط عالی در “پمپاژ آهن” وجود دارد که در آن آرنولد شوارتزنگر پمپی را که از بلند کردن و احساس افزایش ماهیچه های خود با خون دریافت می کنید با رابطه جنسی مقایسه می کند. در حالی که مطمئن نیستم تا این حد پیش رفته باشم ، اما این نشان دهنده توانایی بدنساز در یافتن شادی در سفر به سوی هدف است. هر لیفت ، هر تکرار ، هر ست فرصتی است برای شما که چیز زیبایی را احساس کنید: ماهیچه های شما منقبض شده و وزنه سنگینی را در فضا و زمان پیش می برند و سپس با فشار متورم می شوند. این فقط در مورد بدنسازی صدق نمی کند. برای همه چیز در زندگی صدق می کند. بهترین راه برای انجام هر کاری لذت بردن از هر دو سفر است و هدف.

زیرا بدنساز هنوز در فاصله دور هدف دارد. بدنساز برای رسیدن به سطح چربی مورد نظر بدن یا رسیدن به روابط عمومی جدید یا اضافه کردن اینچ به این یا آن قسمت از بدن به این سفر می رود. آنها فقط در باشگاه بدنسازی نمی کنند. یک هدف وجود دارد و یک راه رسیدن به هدف وجود دارد ، و هر دو جشن گرفته و مورد استقبال قرار می گیرند.

نظم و انضباط فوق العاده.

اگر این کار را نکنید بدنسازی کار نمی کند. روش حداقل دوز موثر تمرین برای داشتن تناسب اندام ، قوی ماندن و ظاهر برهنه عالی است ، اما احتمالاً شما را به سطوح بالای بدنسازی نمی رساند. برای انجام این کار ، شما باید به طور مداوم تمرین کنید و هرگز از حرفه خود تردید نکنید. شما به نظم و انضباط شدید احتیاج دارید – برای درست غذا خوردن ، برای درست خوابیدن ، برای تحمل تمرینات طولانی مدت و مکرر.

مطمئناً به نظر می رسد که “خوش شانس” در بین ما همیشه به دلیل وجودشان چیزهای خوبی در دامان خود می افتد. اما در حقیقت ، افراد خوش شانس منظم و سازگار هستند. با بیرون آمدن از آنجا و کار کردن ، با قرار دادن خود در موقعیت کشف فرصت ها یا حتی به سادگی باز بودن در برابر امکانات و پتانسیل ها ، شانس شما را می یابد. این تجربه من بوده است من حتی فکر نمی کنم این چیزی “عرفانی” یا “جادویی” باشد. به احتمال زیاد باز و پیوسته بودن و نظم و انضباط مغز شما را نسبت به فرصت هایی که همیشه در خارج وجود دارند و همیشه شما را احاطه کرده اند حساس می کند.

برای پایین نگه داشتن کربوهیدرات ها در صورت بالا بودن چربی ها و بالعکس.

بدنسازان استاد “رژیم گرفتن” هستند و سطح چربی بدن خود را تغییر می دهند تا بیشترین تعریف را بدست آورند. آنها این کار را با دستکاری درشت مغذی های خود انجام می دهند.

اگر کربوهیدرات کم باشد ، چربی زیاد است. اگر کربوهیدرات زیاد باشد ، چربی کم است. حفظ کربوهیدرات بالا و کم چربی یک روش خوب برای افزایش لپتین است ، هورمونی که اشتها و مصرف انرژی را کنترل می کند و هنگام کاهش وزن نسبتاً پایین می آید. ببینید ، چربی بدن لپتین ترشح می کند تا اشتها را سرکوب کند (زیرا ذخایر انرژی زیاد است) و مصرف انرژی را افزایش می دهد (زیرا شما انرژی لازم برای استفاده دارید). رژیم غذایی باعث کاهش لپتین می شود و در حالی که چربی رژیم غذایی بر ترشح لپتین تأثیر چندانی ندارد ، کربوهیدرات ها آن را افزایش می دهند. به همین دلیل است که کربوهیدرات کم چرب و کربوهیدرات بالا می تواند یک استراتژی موثر در کاهش وزن برای رژیم های طولانی مدت کتو باشد که وزن زیادی را از دست داده اند اما به یک رژیم غذایی کاهش وزن رسیده اند: اضافه کردن کربوهیدرات در صورت عدم وجود چربی رژیمی ترشح لپتین را افزایش داده و باعث کاهش چربی می شود.

پروتئین پادشاه ترکیب بدن است.

وقتی بدنساز در حال برش است ، پروتئین زیاد است. وقتی بدنساز در پروتکل افزایش توده قرار دارد ، پروتئین بالا است. وقتی بدنساز در حال بهبودی از رقابت است ، پروتئین بالاست. هنگامی که یک بدنساز در حال انجام فاز کتو است ، پروتئین بالا است. هنگامی که یک بدنساز در حال انجام فاز کربوهیدرات بالا است ، پروتئین زیاد است. پروتئین همیشه بالاست.

پیاده روی روزه یک نجات زندگی است.

یک ترفند قدیمی بدنساز که ده ها سال از آن استفاده می کردم پیاده روی سریع صبح زود است. در اصل ، این دقیقاً همان چیزی است که به نظر می رسد: شما با معده خالی حداقل 30 دقیقه پیاده روی سریع انجام می دهید. این کار باعث آزادسازی و اکسید شدن چربی بدن می شود و این فقط یک راه عالی برای شروع روز شماست. حتی بیشتر افرادی که به کربوهیدرات ها وابسته هستند می توانند پیاده روی زود هنگام صبح را انجام دهند زیرا شدید نیست و حتی به نیاز به گلیکوژن نیز اشاره نمی کند. عالی برای همه ، نه فقط بدنسازان.

برای استفاده از کلمه “lifehack” عذرخواهی می کنم اما فقط مجبور شدم آن را انجام دهم.

اگر صادق و دقیق هستید ، شمارش کالری کار می کند.

من توصیه نمی کنم اکثر افراد برای کاهش وزن کالری شماری کنند. اما اگر این کار را به درستی انجام دهید و به آن متعهد باشید ، می تواند کار کند.

اما یک بدنساز که کالری شماری می کند کالری شمارش می کندبه آنها هر آنچه را که در دهانشان می گذرد وزن کرده و اندازه گیری می کنند. آنها نسبت به آن وسواس دارند. و آنها اغلب اراده دارند که در صورت فراتر رفتن از تعداد کالری تعیین شده ، به سادگی غذا را متوقف کنند. همچنین ، آنها علاوه بر شمارش کالری که به موفقیت آنها کمک می کند ، کارهای دیگری نیز انجام می دهند ، مانند ردیابی درشت مغذی های آنها (پروتئین ، چربی و کربوهیدرات). آنها بدون اینکه ادعا کنند هر کالری بر ترکیب بدن و میزان متابولیسم تأثیر مشابه دارد ، کالری را می شمارند.

سطح بسیار پایین چربی بدن پایدار نیست.

اکثر مردم فقط بدنسازان را در شرایط رقابتی خود می بینند: کم آبی ، گرسنگی ، زیر 8 درصد چربی بدن. اما با قدم زدن ، بدنساز بدن شما هیدراته ، تغذیه مناسب و نزدیک به 12-15 درصد چربی بدن است. چربی بسیار کم بدن سالم نیست و پایدار نیست. یک مطالعه نشان داد که در طول مسابقات ، بدنسازانی که از 14٪ به 4.5٪ چربی بدن می رسند ، تستوسترون پایینی دارند ، کورتیزول بالایی دارند و به آبشش ها فشار وارد می کنند. قدرت آنها کاهش می یابد و روحیه آنها بدتر می شود. اما هنگامی که آنها بهبود می یابند و به 14 درصد چربی بدن باز می گردند ، همه چیز عادی می شود (به جز قدرت ، که بهبود آن شش ماه طول می کشد).

بیشتر پیگیری های معنی دار نیز سخت هستند.

بدنسازی نه ساده است و نه آسان. این امر مستلزم برنامه ریزی و تدارکات دقیق است – غذا ، برنامه ، زمان تمرین ، خواب ، چرت زدن – همه اینها در حالی که یک زندگی عادی را در پیش می گیرید (زیرا اکثر بدنسازان از این طریق ثروتمند نمی شوند). این نیاز به تلاش فیزیکی شدید دارد – بلند کردن وزنه ها ، تمرینات قلبی و کلی ماندگار از درد و رنج شما حتی ممکن است استدلال کنید که تلاش لازم است باعث می شود بدنسازی که معنادارتر است

به عنوان یک روش اکتشافی ، “تعقیبات معنادار سخت است” بسیار خوب عمل می کند.

داشتن فرزند یک تلاش بسیار معنی دار است ، معمولاً یکی از مهمترین وظایفی که می توانید انجام دهید. این سخت است به عنوان جهنم.

راه اندازی یک کسب و کار معنی دار است – می تواند به شما آزادی مالی و زمانی بدهد. اما انسان سخت است.

به نظر می رسد که انسان ها از جستجوی دشوار معنا می گیرند. به اولین روزها برگردید و سخت ترین کارهایی که می توانستیم انجام دهیم – شکار حیوانات بزرگ ، از بین بردن طعمه های چندین برابر بزرگتر ، قوی تر و سریعتر از ما – از نظر عینی معنی دارترین بود (آنها به ما رزق و روزی می دادند). فکر نمی کنم طی این سالها این وضعیت تغییر کرده باشد.

Broscience اغلب توسط علم “قانونی” اثبات می شود.

بدنسازان قبل از این که علم لپتین رایج باشد ، کاربید کربوهیدرات انجام می دادند.

بدنسازان پیاده روی صبحگاهی را قبل از اینکه IF به یک راه مشروع برای تحقیقات علمی تبدیل شود ، انجام می دادند.

بدنسازان n = 1 آزمایش خود را بر روی مفاهیمی که دهه ها طول کشید تا به رسمیت شناخته شود ادامه دادند (و به اشتراک گذاشتند).

درست مانند تیم های ورزشی حرفه ای که سالهای نوری در بهبود آسیب ها و تکنیک های پیشرفته جراحی هستند ، بدنسازان غالباً علم را درست قبل از اینکه “علم” آن را قانونی کند ، دریافت می کنند.

Primal_Essentials_640x80


درباره نویسنده

مارک سیسون بنیانگذار Mark’s Daily Apple ، پدرخوانده جنبش غذاها و شیوه زندگی Primal و نیویورک تایمز پرفروش ترین نویسنده رژیم بازنشانی کتوبه آخرین کتاب او این است کتو برای زندگی، جایی که او در مورد چگونگی ترکیب رژیم غذایی کتو با شیوه زندگی اولیه برای سلامت مطلوب و طول عمر صحبت می کند. مارک نویسنده کتابهای متعدد دیگری نیز هست ، از جمله طرح اولیهکه در سال 2009 به رشد توربین اولیه/paleo کمک کرد. پس از سه دهه تحقیق و آموزش مردم در مورد اینکه چرا غذا جزء اصلی دستیابی و حفظ سلامتی مطلوب است ، مارک Primal Kitchen ، یک شرکت مواد غذایی واقعی را راه اندازی کرد. که لوازم اصلی آشپزخانه Primal/paleo ، keto و Whole30 را ایجاد می کند.

اگر می خواهید یک نماد به همه نظرات خود اضافه کنید اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید