آیا باید از شر چربی خلاص شوم؟ چربی های اشباع و ترانس را حذف کنید.


آیا باید چربی کم کنم یک سوال بزرگ است! با این حال، پاسخ ساده است، نه! ما در وعده‌های غذایی خود به چربی نیاز داریم، زیرا پس از غذا به ما احساس رضایت می‌دهد و همچنین راهی است که ما میکرو ویتامین‌های A، D، E و K را وارد بدن خود می‌کنیم.

آیا چربی اشباع شده واقعاً بد است؟

اکثر مردم فکر می کنند که همه چربی ها برای سلامتی مضر هستند، اما چربی هایی که باید مصرفشان را کاهش دهید، چربی های اشباع شده هستند.

چربی ها می توانند اشباع (معمولا جامد در دمای اتاق) یا غیر اشباع (مایع در دمای اتاق) باشند. چربی های اشباع شده از آن دسته از چربی هایی هستند که باید در رژیم غذایی خود کاهش دهیم. این نوع چربی در مقادیر زیاد برای سلامتی ما مفید نیست. بنابراین پاسخ به سوال “آیا باید چربی کم کنم؟” بله، چربی های اشباع شده باید حذف یا کاهش یابد. به ویژه چربی های ترانس.

یکی از انواع چربی های اشباع شده، چربی ترانس نامیده می شود و به طور طبیعی در مقادیر بسیار کم یافت می شود. اما چربی های ترانس بیشتر در غذاهای فرآوری شده یافت می شوند. این چربی‌ها که با درمان چربی‌های گیاهی با حرارت و فشار و تغییر ترکیب شیمیایی آن‌ها برای جامد کردن آن‌ها ایجاد می‌شوند، جایگزین ارزانی برای مواد طبیعی مانند کره هستند. چربی های ترانس برای سلامتی مفید نیستند زیرا بر تعادل کلسترول خون تاثیر می گذارند. به این کلسترول خون می گویند:

لیپوپروتئین با چگالی کم به اختصار LDL نامیده می شود و وظیفه آن رساندن کلسترول به سلول ها است و با تجمع پلاک های مسدود شده در رگ ها همراه است.

لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) به اختصار HDL است و وظیفه آن بازیافت کلسترول در کبد برای حذف آن از بدن است.

چربی های ترانس باعث افزایش سطح لیپوپروتئین های با چگالی کم (LDL) و کاهش سطح HDL می شوند. ناسالم تر از چربی اشباع است و باید از آن اجتناب کرد.

ممکن است روغن پالم را روی برچسب مواد غذایی دیده باشید. روغن پالم در تعداد زیادی از محصولات غیر خوراکی و غذایی به ویژه غذاهای فرآوری شده و محصولات پخته شده استفاده می شود. او او ناسالم. روغن پالم بسیار اشباع – ۵۰٪ – (بسیار خوب، بنابراین کمتر از کره اشباع شده است) یک روغن گیاهی نامیده می شود اما به همان دلایلی که چربی اشباع شده برای سلامتی شما مفید نیست. این یک جایگزین ارزان برای روغن های گیاهی مانند روغن آفتابگردان در تولید مواد غذایی است. روغن پالم همچنین به دلایل زیست محیطی یک ماده بسیار بحث برانگیز است (فقط روغن پالم گوگل برای دریافت مقالات فراوان از منابع معتبر برای ایجاد نظر خود)، به علاوه این یک خطر بالقوه برای سلامتی (همراه با برخی از روغن های دیگر) در نظر گرفته می شود، زیرا از نظر شیمیایی چنین است. هنگام پردازش تغییر می کند. پس خودتان را در جریان بگذارید. با اکتشافات، علم دائماً در حال تغییر است!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/