آیا به اندازه کافی چربی امگا ۳ دریافت می کنید؟ این علائم کمبود امگا ۳ را بررسی کنید

همه می دانند که اسیدهای چرب امگا ۳ برای سلامت جسمی و روانی ضروری هستند. با این حال، بسیاری متوجه نیستند که اثرات عدم دریافت کافی این اسید چرب ضروری می تواند فاجعه آمیز باشد. امروز نگاهی دقیق تر به علائم رایج کمبود امگا ۳ خواهیم داشت.

اما ابتدا برای اینکه بفهمید چرا کمبود اسیدهای چرب امگا ۳ چنین تأثیر شدیدی بر بدن دارد، باید نحوه دریافت این اسیدها را بیاموزید.

می بینید، برخلاف سایر مکمل های بهداشتی مانند ویتامین A یا کلسیم، بدن نمی تواند ذخایر اسیدهای چرب امگا ۳ خود را ایجاد کند. این بدان معنی است که تنها راهی که می توانید این اسیدها را در سیستم خود دریافت کنید، از طریق رژیم غذایی یا استفاده منظم از مکمل های امگا ۳ است.

این همچنین به این معنی است که اگر مراقب نباشید، به راحتی می توانید این اسیدهای چرب ضروری را تمام کنید.

علائم کمبود امگا ۳ بر ذهن و بدن تأثیر می گذارد. چیزی که بسیاری نمی دانند این است که اسیدهای چرب امگا ۳ بیشتر از حفظ سلامت بدن شما انجام می دهند. شما در واقع برای عملکرد طبیعی به آنها نیاز دارید، همان طور که به پروتئین، آهن و سایر مواد مفید نیاز دارید.

ابتدا اجازه دهید بر روی چگونگی تأثیر کمبود اسیدهای چرب امگا ۳ بر مغز تمرکز کنیم. عوارض جانبی رایج شامل فراموشی، از دست دادن تمرکز، نوسانات خلقی و خستگی ذهنی است.

مطالعات همچنین نشان می دهد که کمبود طولانی مدت اسیدهای چرب امگا ۳ می تواند به شروع افسردگی، اختلال دوقطبی، بیماری آلزایمر، ADD، ADHD و اسکیزوفرنی کمک کند.

علائم فیزیکی کمبود امگا ۳ به همان اندازه بد هستند. در حالی که این اسیدهای چرب ضروری به طور قابل توجهی به عملکردهای اساسی مغز کمک می کنند، فواید سلامتی زیادی برای قلب نیز دارند.

کمبود چربی های امگا ۳ می تواند منجر به افزایش فشار خون، سفت شدن شریان ها، حملات قلبی، لخته شدن خون و حتی سکته شود.

حتی ممکن است بیشتر اوقات قربانی بیماری شوید، زیرا چربی های امگا ۳ مسئول حفظ سلامت و قوی سیستم ایمنی بدن شما هستند.

اجازه نده این اتفاق برای شما بیفتد. با سرمایه گذاری در کپسول های روغن ماهی تقویت شده امگا ۳، می توانید به اندازه کافی اسیدهای چرب امگا ۳ را به صورت ایمن، موثر و مقرون به صرفه دریافت کنید.

این کپسول ها باید به صورت مولکولی تقطیر شده و به شکل استر تولید شوند تا اطمینان حاصل شود که روغن ماهی برای مصرف بی خطر است و به راحتی جذب می شود. همین امروز این اسیدهای چرب شگفت انگیز را امتحان کنید!

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر