آیا سوپر غذاها به کاهش وزن کمک می کنند؟

سوپر فودها غذاهایی هستند که از نظر مغذی غلیظ هستند و آنتی اکسیدان ها و فیتوکمیکال های زیادی دارند. سوپر فودها غذاهایی هستند که به کاهش وزن سریع کمک می کنند. دلیل این امر این است که آنها عملکرد مطلوب بدن شما را ارتقا می دهند. این شامل از بین بردن چربی های ذخیره شده ای است که به آن نیاز ندارید.

هنگامی که یک غذا از نظر مغذی متراکم باشد، غذا دارای سطوح بالایی از ویتامین ها و مواد معدنی غذایی است که برای بدن ما مفید است. این غذاها می توانند شامل ویتامین های A، B، C، D، E، K و مواد معدنی غذایی مانند کلسیم، آهن، پتاسیم، روی و منیزیم باشند. اینها عناصر رایج در غذاها هستند، پس چه چیز خاصی در مورد سوپر فودها وجود دارد؟

سوپر فودها در مقایسه با اندازه خود حاوی مقادیر بسیار بالایی ویتامین و مواد معدنی هستند. خیار حدود نود درصد آب دارد، بنابراین برای به دست آوردن فواید تغذیه ای از خوردن خیار، باید مقدار زیادی از آن را مصرف کنید. در حالی که زغال اخته دارای ارزش غذایی بسیار زیادی است و نسبتاً کوچک است.

سوپر فودها آنقدر موثر هستند که حتی به اندازه چند گرم می توانند مقدار مناسبی از مواد مغذی را در اختیار شما قرار دهند، گاهی اوقات تمام مواد مغذی مورد نیاز شما برای کل روز را در یک لقمه. بسیاری از غذاها دارای چنین سطوح بالایی از مواد مغذی در مقادیر کم نیستند، به همین دلیل است که سوپر غذاها بسیار فریبنده هستند. سوپر غذاها تغذیه ای را فراهم می کنند که قبلاً هرگز احساس نکرده اید. وقتی تغذیه مورد نیاز خود را داشته باشید، بدن شما شروع به حذف چیزهایی می کند که وزن اضافی را دوست ندارید. سوپر فودها قطعا غذاهایی هستند که به کاهش وزن سریع کمک می کنند.

سوپر فودها حاوی مقدار زیادی آنتی اکسیدان هستند. آنتی اکسیدان ها مواد شیمیایی طبیعی هستند که از اکسیداسیون در داخل بدن شما جلوگیری می کنند. اکسیداسیون چیست؟ اکسیداسیون آسیبی است که در هنگام واکنش سلول ها با اکسیژن به سلول ها وارد می شود. آسیب ناشی از اکسیداسیون عامل بسیاری از مشکلات سلامتی مانند پیری زودرس، سرطان و بیماری های قلبی در نظر گرفته می شود. آنتی اکسیدان ها از آسیب رساندن اکسیژن به سلول ها جلوگیری می کنند و در تئوری خطر هر گونه شرایط مربوط به آن آسیب را کاهش می دهند. یکی از رایج ترین آنتی اکسیدان هایی که بسیاری از افراد مصرف می کنند ویتامین C است.

سوپر فودها همچنین حاوی مواد شیمیایی گیاهی هستند. فیتوکمیکال ها مواد شیمیایی طبیعی هستند که در حیوانات و گیاهان قرار دارند و ویتامین یا مواد معدنی نیستند. بدن ما به برخی ویتامین ها و مواد معدنی غذایی نیاز دارد تا فرآیندهای شیمیایی مختلف در بدن ما به درستی عمل کند. علم تازه شروع به درک کاربردها و مزایای فیتوکمیکال ها کرده است. گزارش شده است که بسیاری از خواص شگفت انگیز ضد بیماری قلبی و ضد سرطانی فوق غذاها از فیتوکمیکال های مختلف ناشی می شوند.

سوپر غذاها به عملکرد مطلوب بدن شما کمک می کنند. هنگامی که بدن خود را با غذاهایی پر می کنید که به کاهش وزن کمک می کنند و مواد مغذی متراکم دارند، وزن به طور طبیعی کاهش می یابد. سوپر فودها راهی عالی برای دریافت مواد مغذی هستند زیرا طبیعی هستند و به بدن شما آسیبی نمی رسانند.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر