آیا عادات خواب شما میگرن را تحریک می کند؟


زندگی با میگرن می تواند یک دور باطل از استرس ، درد و خواب ضعیف باشد. این خوب نیست ، زیرا فقدان چشم بسته می تواند شما را تا هشت برابر بیشتر در معرض این سردردها قرار دهد. خبر خوب این است که می توانید راه هایی برای استراحت بهتر پیدا کنید – و درد را از بین ببرید.

میگرن و خواب

مشکلات خواب و میگرن اغلب با هم ارتباط دارند. اگر به اندازه کافی استراحت نمی کنید یا اگر اغلب از خواب بیدار می شوید ، ممکن است سردردهای بیشتری داشته باشید و ممکن است بدتر شوند. بیش از 8 ساعت در شب دریافت کنید و می تواند همان تأثیر را داشته باشد.

درمان مشکل خواب خاص شما ممکن است به سردرد شما کمک کند. از پزشک خود بپرسید که چه کاری می توانید انجام دهید. برخی از داروها عوارض جانبی دارند که باعث خواب آلودگی می شوند. دیگران شما را بیش از حد می کنند اگر بیش از حد از سردرد خواب آور یا مسکن بدون نسخه استفاده می کنید ، ممکن است دچار سردرد برگشتی شوید-جایی که دارو درد شما را برای مدتی کاهش می دهد ، اما میگرن با از بین رفتن دوباره برمی گردد.

در برنامه بمانید

اگر هر روز به طور همزمان غذا بخورید ، بنوشید ، بخوابید و از خواب بیدار شوید ممکن است میگرن کمتر یا کمتر دردناکی داشته باشید. تا جایی که ممکن است طبق برنامه بمانید. اگر قهوه یا نوشابه های حاوی کافئین می نوشید ، هر روز به همان میزان بنوشید یا از مصرف آنها به طور کامل اجتناب کنید.

درمان خواب و سردرد

می توانید داروهای تجویزی یا بدون نسخه را امتحان کنید تا به مشکلات خواب شما کمک کند. درمان های جایگزین مانند درمان شناختی-رفتاری ، تکنیک های آرامش ، یوگا یا مکمل ها ممکن است به کاهش میگرن و همچنین استرس هایی که ممکن است شما را بیدار نگه دارد ، کمک کند.

کافئین ممکن است به شما در درمان میگرن کمک کند ، اما همچنین می تواند شما را بیدار نگه دارد. برخی از داروهای میگرن حاوی کافئین هستند. میزان مصرف خود را هر روز یکسان نگه دارید ، حتی اگر به هیچ وجه مصرف نمی کنید.

درمان های بهتری برای میگرن و مشکلات خواب در راه است. محققان روی داروهایی کار می کنند که ممکن است تعداد سردردها را کاهش دهد. آنها در حال بررسی ژنی هستند که با خواب ضعیف و میگرن در برخی افراد مرتبط است.

اگر خوب یا به اندازه کافی نمی خوابید ، ممکن است سعی کنید در طول روز چرت بزنید تا جبران شود. اما این می تواند خواب شبانه را دشوار کند – و باعث سردردهای بیشتر شود. اگر مجبورید چرت بزنید ، این کار را قبل از ساعت 3 بعد از ظهر انجام دهید و آن را به 30 دقیقه محدود کنید.

عادت های خوب خواب

هر شب 7 تا 8 ساعت بخوابید. شما می توانید برخی چیزها را کنترل کنید که ممکن است شما را از افتادن یا خوابیدن باز دارد.

 • وقتی برای خواب آماده هستید به رختخواب بروید. آنجا دروغ نگویید و تلویزیون تماشا یا مطالعه نکنید. ممکن است به جای آن عادت کنید که بیدار روی تخت خوابیده باشید. وقتی صبح از خواب بیدار می شوید ، از رختخواب بیرون بیایید.
 • فقط روی تخت بخوابید ، نه روی صندلی یا روی نیمکت خود.
 • زمانی را برای خوابیدن و بیدار شدن تعیین کنید. تا آنجا که ممکن است به این روال پایبند باشید.
 • از تخت خود فقط برای خواب و رابطه جنسی استفاده کنید.
 • ساعت خود را بپوشانید یا آن را از خود دور کنید. به این ترتیب شما به ساعت نگاه نمی کنید تا زمان را ببینید و نگران بیدار ماندن هستید.
 • ورزش منظم داشته باشید. نزدیک ساعت خواب خود ورزش نکنید ؛ این ممکن است خوابیدن را برای شما سخت کند. ورزش همچنین ممکن است به شما در پیشگیری یا تسکین میگرن کمک کند.
 • اتاق خواب خود را تا حد ممکن ساکت کنید تا از سروصدا که می تواند شما را از خواب بیدار کند جلوگیری کنید. گوش گیر می تواند به جلوگیری از صداها کمک کند.
 • اتاق خواب خود را در دمای ملایم نگه دارید. اگر هوا خیلی گرم یا سرد است ، شما نیز نمی خوابید.
 • بیش از حد گرسنه یا سیر به رختخواب نروید. اگر قبل از خواب به چیزی برای خوردن نیاز دارید ، یک میان وعده سبک میل کنید.
 • قبل از خواب مایعات زیاد نخورید تا در طول شب برای رفتن به دستشویی بلند نشوید.
 • از الکل یا سیگار کشیدن به ویژه قبل از خواب خودداری کنید. ممکن است فکر کنید آنها آرامش شما را به ارمغان می آورند ، اما می توانند شما را مجبور کنند در نیمه های شب بیدار شوید.
 • اگر در عرض 15 دقیقه نمی توانید دوباره بخوابید ، از رختخواب بیرون بیایید. به اتاق دیگری بروید و کتاب بخوانید تا بتوانید استراحت کنید و دوباره خواب آلود شوید. تلویزیون تماشا نکنید و به رایانه یا تلفن خود نگاه نکنید. در این صورت خوابیدن برای شما سخت تر می شود.

دیدگاهتان را بنویسید