آیا قیمت دلار تثبیت شده است؟


گزارش کردن واژگون شدن; نوسانات قیمت دلار در بازار ارز ادامه دارد. این در حالی است که قیمت دلار در روز اول مرداد ماه روندی صعودی به خود گرفت و حتی کانالی را رد کرد، اما روز بعد کانالی برگشت و در مسیر نزولی قرار گرفت..

از نگاه فعالان بازار ارز این اتفاق به این دلیل رخ می دهد که بازاریاب تلاش می کند افزایش قیمت دلار را کنترل کند و بازار ارز سقف های جدیدی را نمی بیند. این موضوع را می توان در فروش ارز توافقی به خوبی مشاهده کرد تا جایی که دیروز عرضه دلار در بازار توافقی به شدت افزایش یافت..

رصد بازار حاکی از آن است که دیروز میلیون ها دلار در انبار موجود بوده اما خریدی برای آن صورت نگرفته است و این موضوع به گفته برخی تحلیلگران حاکی از احتمال کاهش نرخ ارز در روزهای آینده است..

گزارش ها حاکی از آن است که روز دوشنبه ۱۲ مردادماه در ابتدای آغاز به کار بازار ارز، دلار با قیمت ۳۰ هزار و ۲۰۰ تومان و با حجم ۱۰۰ هزار تومان معامله شد..

کامران سلطانی زاده، دبیرکل کانون صرافان کشور درباره وضعیت بازار ارز می گوید: بازار ارز شرایط آرامی را پشت سر می گذارد و پیش بینی می شود با توجه به شرایط موجود این روند در آینده ادامه داشته باشد. سیاست های ارزی بانک مرکزی و امکان تحویل اسکناس به شبکه صرافی..

قیمت دلار دیروز تغییری نکرد.

قیمت دلار دولتی امروز در بازار آزاد ۴۲۰۰۰ ریال است.

نرخ کنونی دلار سنا در بازار امروز ۲۸۴ هزار و ۳۳۶ ریال است.

نرخ دلار در سامانه ثنا محاسبه و اعلام می شود.

سامانه ثنا: سامانه کنترل ارز است که نرخ های اعلام شده در آن میانگین یا متوسط ​​نرخ خرید و فروش بر اساس معاملات ثبت شده در سامانه صرافی مجاز کل کشور می باشد. این سامانه تحت نظارت بانک مرکزی است. مبنای معاملات انجام شده در صرافی ها از ساعت ۱۰ الی ۱۷ تا ۱۸ هر ساعت اعلام می شود و در پایان روز میانگین معاملات روز جاری نیز اعلام می شود..

پایان مقاله