آیا مکمل های ویتامین بهتر از غذاهای کامل هستند؟

در پایان جنگ جهانی دوم، شرکت‌های شیمیایی شروع به فروش کودهای نیترات/فسفات/پتاسیم (NPK) کردند که استفاده از روش‌های کشاورزی سنتی را بی‌سود کرد. در دهه ۱۹۶۰، ۹۷ درصد از مزارع آمریکایی به طور کامل به کودهای NPK برای رشد محصولات نقدی وابسته شده بودند. گیاهان برای رشد به ترکیبات یک کود NPK نیاز دارند. با این حال، انسان برای رشد به بیش از نیتروژن، فسفر و پتاسیم نیاز دارد.

با توجه به اینکه کودهای NPK تنها جایگزین نیتروژن، فسفر و پتاسیم دیگر مواد مغذی خاک (مانند سلنیوم، منیزیم، بور، کروم) لازم برای یک تغذیه متعادل می شوند و گیاهانی که در آن خاک رشد می کنند دچار کمبود آنها می شوند. اگر این مواد مغذی در خاک وجود نداشته باشند، ما نمی‌توانیم آن‌ها را هنگام خوردن محصولاتی که در آن خاک‌ها رشد می‌کنند، دریافت کنیم. حتی اگر میوه های زیادی بخوریم، این میوه ها نیز کمبود این مواد مغذی دارند.

این کمبود مواد مغذی در محصولات زراعی با روش‌های نگهداری که در حفظ محصولات به کار می‌رود، تشدید می‌شود. کتاب راهنمای RDA مجموعه عظیمی از مطالعات را مرور کرد که ثابت کردند غذاها بیشتر محتوای غذایی ناچیز خود را در راه رسیدن به سفره شما از دست می‌دهند. اخیراً و با مقاومت بسیار بود که جامعه پزشکی بسیار محافظه کار اذعان کرد که مکمل های غذایی برای حفظ سلامتی طولانی مدت ضروری هستند. به طور مشابه، تا سال ۱۹۹۲ بود که مجله انجمن پزشکی آمریکا در تلاش برای جلوگیری از بیماری های قلبی عروقی، مکمل های ویتامین را توصیه کرد. اکثر متخصصان تغذیه که از تحقیقات فعلی آگاه هستند، اکنون توصیه می کنند که مکمل های روزانه مولتی ویتامین / مواد معدنی برای تغذیه مناسب ضروری است.

در ۸ آوریل ۱۹۹۸، کمیته کمک هزینه غذایی توصیه شده به طور عمومی توصیه کرد که اکثر آمریکایی ها از مکمل های مولتی ویتامین/معدنی استفاده کنند.

با درک این موضوع، اکنون به بحث در مورد چند مفهوم مهم در مکمل های غذایی می رویم. سینرژی یک مفهوم ضروری در تغذیه است. ویتامین ها و مواد معدنی به تنهایی کار نمی کنند. آنها باید به طور مستقل کار کنند تا مؤثر و کارآمد باشند. به طور منظم، گزارش های رسانه ای ظاهر می شود که نشان می دهد همه ما باید شروع به خوردن مقادیر زیادی ویتامین X شگفت انگیز کنیم زیرا از والا والا جلوگیری می کند. مکمل های تک مغذی یک رویکرد بسیار ساده لوحانه برای خوردن رژیم های غذایی سالم است. به عنوان مثال، مکمل های کلسیم مورد استفاده برای پیشگیری از پوکی استخوان را در نظر بگیرید. اگر برای ماه ها بیش از حد کلسیم مصرف کنید، ممکن است افزایش اندکی در تراکم استخوان مشاهده کنید. با این حال، به دلیل دریافت بیش از حد کلسیم، افزایش کلسیفیکاسیون بافت های نرم و همچنین پلاک کلسیم در رگ ها و افزایش قابل توجه کلسیم ادرار را مشاهده خواهید کرد.

تمام مواد مغذی درگیر در یک فرآیند خاص باید در مقادیر متفاوتی وجود داشته باشند که یکدیگر را متعادل کنند. تشکیل استخوان به کلسیم، ویتامین D، مس، فلوئور، روی، منگنز و سیلیکون نیاز دارد. هر گونه کمبود در مواد مغذی ذکر شده منجر به از دست دادن توده استخوانی می شود. تغذیه متعادل تنها راه موثر برای اطمینان از انجام ترکیبات اساسی مواد مغذی است. دقیقاً به همین دلیل است که یک مکمل مولتی ویتامین/معدنی با کیفیت بالا ضروری است.

فراهمی زیستی به اندازه گیری مقدار یک ماده خاص اشاره دارد که می تواند توسط بدن شما استفاده شود. همه انواع ویتامین ها و مواد معدنی یکسان نیستند و برخی به راحتی نسبت به بقیه جذب می شوند. تعداد زیادی از مکمل‌های ویتامینی با دوز یک بار در روز که می‌توان در داروخانه‌ها خریداری کرد، حاوی مواد ارزان‌قیمتی است که حداقل زیستی در دسترس دارند. صرف نظر از این، این داروها قانونی هستند زیرا طبق قانون، قرص ها فقط باید از نظر شیمیایی با محتویات روی برچسب مطابقت داشته باشند. بسیاری از اشکال قانونی که از کروماتوگرافی مایع عبور می کنند به ندرت در دسترس زیستی هستند.

تولیدکنندگان می‌دانند که مصرف‌کنندگان به دنبال مکملی با بیشترین تعداد مواد تشکیل دهنده هستند و انتظار دارند که شما ندانید. به عنوان مثال، شما از ۱۰۰ میلی گرم آسپارتات منیزیم منیزیم بیشتری نسبت به ۴۰۰ میلی گرم اکسید منیزیم ارزان دریافت خواهید کرد. اگر نمی‌دانید، بیشتر موادی که در دسترس زیستی بالایی هستند، فضای فیزیکی بیشتری را در یک مکمل اشغال می‌کنند. بنابراین، مکمل‌هایی که دارای مواد باکیفیت هستند، به‌عنوان قرص‌های نسبتاً بزرگ‌تری عرضه می‌شوند، زیرا حاوی مقدار مناسبی از مواد مغذی هستند، بر خلاف مکمل‌هایی که حاوی مواد با کیفیت پایین هستند و به صورت قرص‌هایی با اندازه کوچک عرضه می‌شوند. یک سانتروم به اندازه یک نخود ظرفیتی برای داشتن مواد مغذی با قابلیت زیستی بالا را ندارد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر