ائتلاف سعودی دو کشتی سوخت یمنی را توقیف کرد – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از المسیره، شرکت نفت یمن از ربوده شدن دو کشتی حامل سوخت در این کشور توسط ائتلاف متجاوز سعودی عربی در ادامه نقض آتش بس خبر داد.

عصام المتوکل، سخنگوی شرکت نفت یمن گفت: ائتلاف سعودی ناو سی هارت حامل ۲۸۹۵۹ تن و برنیس خدیجه حامل ۲۸۷۷۵ تن گازوئیل را به تصرف خود درآورده است.

وی افزود: ائتلاف سعودی با وجود بازرسی از کشتی ها و کسب مجوزهای سازمان ملل این کار را انجام داد.

المتوکل گفت که ائتلاف متجاوز به دزدی دریایی کشتی های حامل فرآورده های نفتی علیرغم بازرسی، بازرسی و کسب مجوزهای سازمان ملل ادامه می دهد و این سازمان هیچ اقدام مثبتی برای جلوگیری از این دزدی دریایی انجام نداده است.

سخنگوی شرکت نفت یمن در عین حال ادامه این جنایات توسط ائتلاف متجاوز را نقض آشکار آتش بس در یمن دانست که مشکلات و رنج مردم یمن را تشدید خواهد کرد.

یسام المتوکل، سخنگوی شرکت ملی نفت یمن پیشتر از نقض آتش بس عربستان سعودی انتقاد کرده بود و گفته بود که متجاوزان سعودی به ندرت به کشتی های حامل سوخت اجازه ورود به یمن می دهند.

این در حالی است که پارلمان یمن آتش بس اعلام شده از سوی سازمان ملل را محکوم کرد و آن را محکوم به ادامه ربودن نفتکش توسط ائتلاف متجاوز سعودی دانست.

پارلمان یمن اعلام کرد: درخواست ما از شورای امنیت و سازمان ملل این است که ائتلاف متجاوز را مجبور به بازگرداندن نفت به مخازن یمن و حفاظت از بیمارستان ها کنیم.

پارلمان یمن بر اهمیت پایبندی به آتش بس اعلام شده از سوی سازمان ملل برای کاهش آلام مردم یمن و رفع موانع ایجاد شده توسط ائتلاف متجاوز عربستان سعودی تاکید کرد.