ابراز نگرانی دبیرکل ستاد قم از بی توجهی مسئولان به سگ گردانی/ حجت الاسلام گرجستانی: فقط نگهداری سگ های ولگرد مجاز است – پایگاه خبری مدارا


گزارش اخبار مد حجت الاسلام علی اصغر گرجی وی با اشاره به نفوذ رسانه ها در حوزه گفت: مشکلات اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و اجتماعی امروز جامعه ناشی از کمبود رسانه ای مانند خبرگزاری حوزه است که رسالت وزارت فرهنگ و رهبری است. حمایت ویژه از خبرگزاری حوزه است.

حجت الاسلام گرجی به پیوند و همکاری رسانه حوزه با امر به معروف و نهی از منکر اشاره کرد و اظهار داشت: خبرگزاری حوزه یکی از نزدیک ترین رسانه ها به امر به معروف و نهی از منکر است. که به آن دو فریضه اهتمام ویژه دارد. جای قدردانی و سپاس است.

وی در ادامه به برخی مفاسد جامعه از جمله سگ گردانی و خرید و فروش سگ های زینتی و خطرات سلامتی آنها برای جامعه اشاره کرد و گفت: فروش و نگهداری به اصطلاح سگ های ولگرد – علاوه بر چرای سگ ها، سگ های شکاری. سگ نگهبان یا الف. سگ آموزش دیده امداد و نجات قابل قبول نیست. اما متاسفانه وزارت بهداشت مجوز غذا و داروخانه سگ های زینتی و ولگرد را صادر می کند و در حال گسترش است.

دبیر ستاد استان قم در پایان خواستار همکاری بیشتر خبرگزاری حوزه با این ستاد در زمینه برگزاری دوره های آموزشی فعالان رسانه ای امر به معروف و نهی از منکر، معرفی آثار علمی و فرهنگی ستاد و راه اندازی کمپین. برای کارمندان در خبرگزاری شناخته شد.