احساس می کنید در کتو گیر کرده اید؟ سریع چربی را امتحان کنید!


اکثر ما نام روزه را شنیده ایم اما آیا نام روزه چربی را شنیده اید؟ اگر به دنبال راهی برای افزایش کمی رژیم غذایی کتو هستید ، ممکن است بخواهید روزه چربی را امتحان کنید. شما حدس زده اید که روزه چربی عمدتا شامل مصرف چربی است! بسیاری از افراد از این روش برای دستیابی به موفقیت در فلات های کاهش وزن یا ورود به کتوز پس از یک روز افراط استفاده می کنند.

این روش روزه داری فقط باید به عنوان یک افزودنی کوتاه مدت برای تسریع کاهش وزن مورد استفاده قرار گیرد و چند قانون آسان را نیز رعایت می کند. در حالی که روزه داری چربی می تواند یک ابزار قدرتمند باشد ، مهم این است که بدانید چگونه دستورالعمل ها را به درستی دنبال کنید تا مطمئن شوید بیشترین بهره را می برید. بیایید حفاری کنیم!

روزه چربی چیست؟

یک روزه سنتی به این معنی است که شما معمولاً برای مدت معینی چیزی نمی خورید و فقط در طول پنجره های تغذیه خاص غذا می خورید. روزه چربی در واقع از این نظر روزه نیست در حقیقت ، کاملاً برعکس است. در طول روزه چربی ، از خوردن خودداری نمی کنید و در عوض ، غذاهایی را مصرف می کنید که به بدن شما کمک می کند تا وارد کتوز شود. بنابراین ، از نظر فنی یک روزه سنتی نیست ، بلکه به افزایش سطح مولکولهای کتون در خون شما کمک می کند ، که شما را به سرعت به کتوز می فرستد. سپس این واکنش بدن شما را نسبت به روزه گرفتن تقلید می کند. به عبارت دیگر ، شما را به یک دستگاه چربی سوز تبدیل می کند!

روزه چربی معمولاً بین 2-5 روز طول می کشد و مملو از اقلام غذایی کم کالری و پرچرب است. شما بین 1000 تا 1200 کالری در روز می خورید و 80-90٪ از این کالری از چربی های سالم تامین می شود. در اینجا چند نمونه از چربی های سالم آورده شده است.

 • ماهی سالمون
 • ساردین
 • تخم مرغ
 • روغن زیتون
 • روغن نارگیل
 • آووکادو
 • روغن MCT
 • پنیرهای پرچرب
 • کره آجیل و آجیل های پرچرب
 • شیر نارگیل
 • کره و خامه سنگین

روزه چربی و رژیم کتو به طور مشابه عمل می کنند اما تفاوت های کمی با هم دارند. به طور کلی ، هنگام پیروی از رژیم کتو ، نسبتهای مغذی پیشنهادی 75٪ چربی ، 20٪ پروتئین و 5٪ کربوهیدرات است. همانطور که در بالا اشاره کردیم ، بین 80 تا 90 درصد کالری شما از چربی در طول روزه چربی تأمین می شود.

فواید روزه چربی

وجود دارد چندین مزیت به روزه چربی شامل:

لیپولیز

یکی از بزرگترین مزایای شرکت در روزه چربی این است که بدن شما را به لیپولیز می رساند. در طول لیپولیز ، بدن شما از چربی برای سوزاندن چربی به جای سوزاندن چربی از طریق گلوکز از غذاهای با قند بالا و کربوهیدرات بالا استفاده می کند.

شکستن فلات کاهش وزن

فلات های کاهش وزن نه تنها طبیعی هستند بلکه باید در هر سفر کاهش وزن مورد انتظار باشند. سرانجام ، اکثر افرادی که در مسیر کاهش وزن هستند ، صرف نظر از رژیم غذایی که دنبال می کنند ، به فلات خاصی برخورد می کنند که به نظر می رسد دیگر نمی توانید وزن خود را کاهش دهید. ما فلات کاهش وزن را به عنوان یک غرفه در کاهش وزن به مدت 4 هفته یا بیشتر در نظر می گیریم. شرکت در روزه چربی می تواند به شما کمک کند از فلات عبور کنید ، دوباره شروع به کاهش وزن کنید و به مسیر اصلی خود بازگردید.

به همین ترتیب ، اگر رژیم کتو انجام می دهید و یک روز افراط دارید ، می توانید از یک روزه چربی کوتاه برای ورود مجدد به کتوز و کنترل هوس ها استفاده کنید.

نکات قبل Yشروع کن روزه داری

قبل از شروع روزه داری ، مواردی وجود دارد چندین چیز شما باید به خاطر داشته باشید که خود را ایمن نگه دارید و از روزه خود حداکثر استفاده را ببرید.

اثرات جانبی

در حالی که شما در حال چربی سوزی سریع هستید ، مهم است که از آنفلوآنزای کتو آگاه باشید. علائم شبه آنفولانزا که ممکن است هنگام سازگاری با قرار گرفتن در معرض کتوز تجربه کنیم. اکثر رژیم های کتو از این موضوع آگاه هستند و خوشبختانه راه هایی برای جلوگیری از آن وجود دارد. هیدراته نگه داشتن مناسب ، افزایش الکترولیت ها و استفاده از روغن MCT همه نکات مهمی برای جلوگیری از احساس بیماری هستند. اگر در حال حاضر مکمل مصرف نمی کنید ، همچنین باید مولتی ویتامین با کیفیت بالا را نیز در نظر بگیرید.

بدون ورزش گسترده

در حالی که چربی خود را سریع می گیرید ، ممکن است بخواهید به راحتی تمرینات گسترده را انجام دهید. این بدان معناست که شما نباید برای انجام ورزش های گسترده در روزهای روزه خود برنامه ریزی کنید. این بدان معنا نیست که نمی توانید فعال باشید. شما فقط می خواهید تمرینات سبک را ادامه دهید.

به عنوان مثال ، می توانید تمرینات قلبی سبک را در روز سریع ، مانند پیاده روی انجام دهید. همچنین می توانید تمرینات قدرتی را در خانه ، با انجام حرکت های وزنه برداری و اسکوات انجام دهید. با این حال ، مطمئن شوید که این کار را راحت انجام دهید و جلسات ورزشی خود را کوتاه نگه دارید. بدن خود را بهتر می شناسید ، پس به آن گوش دهید و در ورزش زیاده روی نکنید.

ردیابی کالری

در حالی که پیگیری کالری شما ضروری نیست ، ما درک می کنیم که برخی از بیماران این روش را ترجیح می دهند. یک راه آسان برای اطمینان از اینکه روزه خود را به درستی دنبال می کنید این است که 4-5 وعده غذا در روز با تقریباً 200-250 کالری در هر وعده مصرف کنید. اگر در ردیابی کالری با مشکل روبرو هستید ، ممکن است دریافت برنامه ای برای پیگیری مصرف غذای شما مفید باشد. البته ، می توانید این کار را روی کاغذ انجام دهید ، اما استفاده از یک برنامه به این معنی است که اطلاعات را به راحتی از دست نخواهید داد. صرف نظر از نوع دستگاهی که دارید ، برنامه های زیادی وجود دارد که می توانید از آنها برای پیگیری ماکروها و کالری دریافتی خود استفاده کنید. حتی ممکن است بتوانید یکی را پیدا کنید که به طور خاص برای رژیم هایی مانند این طراحی شده باشد.

غذاهایی که باید در روزه داری بخورید و از آنها اجتناب کنید

هنگام شرکت در روزه چربی ، غذاهای خاصی برای شما وجود دارد باید بخورد و نباید بخوردبه در اینجا لیستی از غذاهای موجود است خوب خوردن در روزه چربی:

محصولات دارای چربی سالم

 • گوشت/غذاهای دریایی پرچرب مانند بیکن ، ساردین و ماهی آزاد
 • روغن هایی مانند روغن زیتون ، روغن نارگیل ، روغن آووکادو و روغن MCT
 • چربی هایی مانند کره و گوشت خوک
 • تخم مرغ (کامل) ، شامل تخم مرغ های تخم مرغ و زرده تخم مرغ
 • میوه های پرچرب مانند آووکادو و زیتون
 • آجیل و کره آجیل دارای چربی بالا مانند ماکادامی یا پیکان
 • سبزیجات کم کربوهیدرات اما فقط در مقادیر کم با کره و روغن سرو می شود
 • لبنیات پرچرب ، از جمله خامه سنگین و پنیر خامه ای
 • بمب های چربی

در اینجا چند نمونه از غذاهایی که می خواهید استفاده کنید اجتناب کردن در حین انجام سریع چربی

 • همه لوبیا
 • همه میوه ها به جز آووکادو و زیتون
 • همه غلات
 • گوشت بدون چربی یا ماهی بدون چربی
 • سبزیجات (به جز مقدار بسیار کمی و فقط با کره یا روغن مصرف می شود). کدو سبز ، کلم پیچ و اسفناج گزینه های قابل قبولی هستند
 • محصولات لبنی بدون چربی بالا مانند شیر بدون چربی ، پنیر کم چرب و ماست کم چرب

آیا باید روزه داری چربی را امتحان کنم؟

که بستگی دارد. اگر در حال حاضر رژیم کتو را دنبال می کنید و کاهش وزن مداوم خود را تجربه می کنید ، به کتوز رسیده اید و احساس خوبی دارید ، ممکن است نیازی به روزه نباشد. پس از همه ، روزه چربی به طور کلی تنها در چند مورد استفاده می شود. برای ورود سریع به سطوح عمیق کتوز پس از افراط و تفریط یا عبور از فلات یا غرفه کاهش وزن طولانی مدت.

این روش رژیم غذایی بین دو تا پنج روز طول می کشد و بر خوردن غذاهایی که چربی بالایی دارند تأکید می کند. به یاد داشته باشید ، روزه های چربی فقط برای مدت زمان بسیار کوتاهی در نظر گرفته شده است و نباید بیش از 5 روز باشد. روزه گرفتن بیشتر از مدت زمان توصیه شده ممکن است شما را در معرض کمبود مواد مغذی ضروری قرار دهد. با این حال ، اگر روزه داری چربی به درستی انجام شود ، می تواند تقویت کننده خوبی باشد.

اگر هنوز مطمئن نیستید که آیا روزه داری برای شما مناسب است ، لطفاً قبل از اجرای روزه با متخصص مراقبت های بهداشتی خود مشورت کنید. سلامتی شما از اهمیت بالایی برخوردار است. همه افراد منحصر به فرد هستند و برخی ممکن است برای کاهش وزن ایمن به راهنمایی تخصصی نیاز داشته باشند. ارائه دهندگان مجرب کاهش وزن ما برای راهنمایی شما در سفر شخصی کاهش وزن در دسترس هستند. در صورت داشتن هرگونه سوال یا تمایل به تعیین وقت قبلی با ما تماس بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید