ادامه حل مشکل آسانسورهای مترو تهران؛ فقط ۴ پله برقی آسفالت نشده است


یکشنبه ۵ تیر ۱۴۰۱ – ۱۳:۴۶

له برقی

تهران (پانا) – شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه با اعلام اینکه تنها ۴ مترو پله برقی بدون سرویس هستند، نرخ پله برقی در متروی پایتخت را کمتر از یک درصد اعلام کرد.

به گزارش اداره کل ارتباطات و امور بین الملل شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه، در خطوط هفتگی مترو تهران، خرابی تجهیزات پرمصرف مانند پله برقی و آسانسور با توجه به حجم مسافرانی که روزانه از این تجهیزات استفاده می کنند، اجتناب ناپذیر است. اما اغلب این دستگاه ها به سرعت تعمیر شده و به مدار سرویس بازگردانده می شوند.

پله ها و آسانسورها روزانه توسط پرسنل این شرکت گزارش می شود و برای رفاه بیشتر شهروندان سعی می شود در کمترین زمان آسیب های وارد شده را ترمیم کنند.طبق آمارهای موجود روزانه کمتر از یک درصد پله برقی ها به دلیل تعطیلی خرابی ها

در مجموع می توان گفت در حال حاضر تنها ۴ پله برقی به دلایل فنی و ایمنی نیاز به تعمیر اساسی دارند و مدتی است که از کار افتاده اند که به محض انجام تعمیرات اساسی فعال خواهند شد.

همچنین برخی از پله برقی ها هر روز به دلایلی مانند بستن پله های خود مسافران یا مسدود شدن تجهیزات متوقف می شوند. .

در مورد آسانسور نیز باید گفت که در حال حاضر ۱۷۶ دستگاه آسانسور به شرکت بهره برداری مترو تهران و حومه تحویل داده شده است که اکثر آنها (یک آسانسور در حال تعمیر) در خطوط یک، دو و پنج به مسافران خدمات رسانی می کنند. .

سایر آسانسورها به دلیل قوانینی که شرایط مترو را رعایت نمی کنند هنوز به استاندارد نرسیده اند و از نظر قانونی امکان استفاده از آنها وجود ندارد که امیدواریم با هماهنگی سازمان ملی این مشکل هر چه سریعتر برطرف شود. استانداردها سازمان و شرکت راه آهن شهرداری تهران و حومه.