ارائه ۳۰ تیم از رشته های مختلف در مقابل داوران و سرمایه گذاران


در اولین روز از رویداد سرمایه گذاری خطرپذیر ایران که توسط شتاب دهنده اینومکث و صندوق پژوهش و فناوری گلستان در شهر گرگان برگزار شد، بیش از ۳۰ تیم از حوزه های مختلف به ارائه ایده ها و محصولات خود پرداختند. این رویداد در تاریخ ۳۰ و ۳۱ تیر ۱۴۰۱ در شهر گرگان برگزار می شود.

پیوند مهارت در اکوسیستم گلستان به مهارت های سرمایه گذاری پراکنده در کشور، ایجاد تحول در نگرش سرمایه گذاران استان گلستان و جلب توجه آنها به فرصت های اکوسیستم استارت آپ و تقویت سطح تعامل بین استانی. به ویژه ارتباط بین استارت آپ ها، موسسات نوآور و بخش خصوصی به عنوان اتاق بازرگانی استان یکی از اهداف برگزاری این رویداد است.

در افتتاحیه این رویداد، دکتر محمد رضایی رئیس صندوق پژوهش و فناوری گلستان از مشارکت ۳۷ موسسه سرمایه گذاری در این رویداد خبر داد که فرصت خوبی برای جذب سرمایه از استارتاپ هایی است که ایده های خود را در این رویداد ارائه می کنند.

سیدمحمدهادی خالقی، دبیر رویداد سرمایه گذاری خطرپذیر ایران، هدف از برگزاری این رویداد را ایجاد پل ارتباطی بین استارتاپ ها و سرمایه گذاران عنوان کرد. وی گفت: این رویداد به یک برنامه ملی و مستمر تبدیل می شود و در قالب بستری برای سرمایه گذاری در خدمت سرمایه گذاران خطرپذیر، شتاب دهنده ها و استارت آپ ها خواهد بود.

دکتر مهدی غفاری رئیس پارک علم و فناوری گلستان تمرکز این پارک را آماده سازی تیم ها برای جذب اعتبارات اعلام کرد و این رویداد را در راستای اهداف پارک و یکی از موثرترین برنامه ها برای رسیدن به این هدف .

پس از مراسم افتتاحیه، معرفی تیم ها به هیئت داوران آغاز شد. زمان ۵ دقیقه ای برای نوبت تیم ها در نظر گرفته شد و هر تیم پس از ارائه ۲ دقیقه فرصت داشت تا در پاسخ به سوالات داوران توضیحات بیشتری ارائه دهد. در روز دوم این رویداد، جلسات B2B برگزار می شود تا تیم هایی که توانسته اند نظر سرمایه گذاران را به خود جلب کنند، با آنها پای یک میز بنشینند و مذاکرات خود را آغاز کنند.

به این مقاله چه امتیازی میدهید؟