ارتش اسرائیل مسئول قتل خبرنگار فلسطینی است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از رویترز، «ریاض منصور»، سفیر فلسطین در سازمان ملل در جریان نشست خبری با خبرنگاران در مقر سازمان ملل رژیم صهیونیستی را به دستکاری در گزارش‌ها و تحقیقات مرتبط با شهادت خبرنگار فلسطینی متهم کرد و گفت: «ادعاهای طرف اسرائیلی بی اعتبار و ساختگی و به دور از واقعیت است.»

سفیر فلسطین در سازمان ملل همچنین انجام تحقیقات مرتبط با این جنایت از سوی صهیونیست‌ها را رد کرد و گفت: «ما تحقیقات از سوی کسانی را که خود در این رویداد مجرم هستند، نمی‌پذیریم، ما خواهان تحقیقات هستیم. خواسته و موضع ما این است که این تحقیقات باید در سطح بین المللی معتبر باشد.»

در این نشست، سفیر فلسطین در سازمان ملل همچنین تاکید کرد که کشورش تحقیقات مسئولان اشغالگر اسرائیل را نخواهد پذیرفت و ارتش اسرائیل را مسئول «ترور» شیرین ابوعاقله، خبرنگار فلسطینی می‌داند.

وزارت بهداشت فلسطین صبح امروز از شهادت شیرین ابوعاقله خبرنگار فلسطینی شبکه الجزیره، به دلیل اصابت گلوله مستقیم نظامیان صهیونیست به سرش خبر داد.

شیرین نصری ابوعاقله در سال ۱۹۷۱ در بیت‌المقدس به دنیا آمد و در خانواده‌ای مسیحی اهل بیت لحم در جنوب کرانه باختری بزرگ شد. تحصیلات متوسطه خود را در مدرسه «راهبات الوردیه» در بیت حنینا در شهر مقدس به پایان رساند.

شیرین ابتدا در دانشگاه علم و صنعت اردن در رشته معماری تحصیل کرد، سپس به روزنامه نگاری در دانشگاه یرموک در اردن تغییر رشته داد و با رتبه برتر از آنجا فارغ التحصیل شد.

شیرین ابوعاقله پس از فارغ‌التحصیلی به فلسطین بازگشت و در رسانه‌های مختلفی مثل رسانه‌ی آن روا، رادیو صوت فلسطین، کانال ماهواره‌ای امان، مؤسسه‌ی مفتاح و رادیو مونت کارلو کار کرد.

در سال ۱۹۹۷، شیرین در ابتدای راه اندازی دفتر شبکه ماهواره‌ای الجزیره در فلسطین به گروه شبکه الجزیره پیوست و تا زمانی که در حمایت از میهن و آرمانش به شهادت رسید، در آنجا ماند.

رژیم لاغری سریع