از مربی سلامت بپرسید: خرابکاری و تغذیه سالم در موقعیت های اجتماعی


اکنون که جهان در حال باز شدن است (خوب … در برخی نقاط) ، ما بیشتر غذا می خوریم ، به مهمانی های بیشتری می رویم و به یک عادت جدید “جدید” باز می گردیم که گاهی ما (یا شرکای ما) در تلاش برای یافتن تعادل تلاش می کنیم. به در این هفته از مربی سلامت بپرسید ، ارین اینجا است تا به سوالات شما در مورد همه اینها ، و موارد دیگر پاسخ دهد. چیزی برای پرسیدن دارید؟ سوال خود را در نظرات یا در گروه فیس بوک Mark’s Daily Apple ما ارسال کنید.

ماریا پرسید:
“چگونه با موقعیت های اجتماعی ، به ویژه با مهمانی ای که هیچکس از سلامت برخوردار نیست ، چگونه برخورد می کنید؟ میزبان گفت پیش غذا بیاور و بس. ما همچنین در حال برنامه ریزی برای شب ماندن هستیم ، بنابراین ممکن است لازم باشد بخشی از برنامه 80/20 من باشد. برای کاهش خسارت چه می توانم انجام دهم؟ »

فلسفه Primal Blueprint 80/20 به معنی چیزهای زیادی برای بسیاری از افراد مختلف است. به عنوان مثال ، شما می توانید آن را این گونه تعبیر کنید که 80 درصد مواقع اولیه را بخورید و 20 درصد دیگر را از غذاهای غیر اولیه مورد علاقه خود لذت ببرید-و این را می توان به طرق مختلف تصویب کرد ، از هر پنجمین روز یک روز دلپذیر. یا یک پنجم هر وعده غذایی یک غذای غیر اولیه و غیره است. یا کرم برولی). به هر حال ، من از این روش استفاده می کنم.

مبانی اصل 80/20

به طور خلاصه ، این کمتر یک قانون است و بیشتر یک راهنما در اطراف است عاقل نگه داشتن تو این به رسمیت شناخته شدن این است که زندگی گاهی اوقات توپ های منحنی را به سمت شما پرتاب می کند. و این اذعان است که شما تصمیم گرفته اید مسئولیت سلامت کلی خود را بر عهده بگیرید. در اینجا چیزی است که هر چند نیست:

 • این بهانه ای برای اجتناب از ایستادگی برای آنچه برای شما مهم است (#مرزها) نیست
 • این قصد ندارد به شما این احساس را بدهد که نوعی “رژیم غذایی” با قوانین سختگیرانه و سرسخت هستید
 • این طوری تنظیم نشده است که باعث احساس گناه یا شرمساری شما شود
 • مطمئناً چیزی نیست که بر آن تأکید شود

اگر از قبل ایده خوبی دارید که سناریو چگونه به نظر می رسد و علاقه ای به خوردن رژیم غذایی استاندارد آمریکایی برای یک آخر هفته کامل ندارید ، در اینجا ایده ای وجود دارد: این کار را نکنید.

اگر در عوض احساس قدرت کردید چه؟

این امکان وجود دارد که از موقعیت های اجتماعی و تعطیلات آخر هفته بدون نگرانی در مورد آنچه می خورید لذت ببرید. ممکن است به جای استرس زایی یا برنامه ریزی برای مقابله با پیامدهای بعدی احساس اعتماد به نفس داشته باشید. شما فقط باید ابزار مناسب را در جعبه ابزار خود داشته باشید. اینها بعضی از علایق من است:

 1. با “نه” گفتن راحت باشید. بسیاری از مراجعان مربیگری سلامتی من از خوردن یک غذای شخصی که از ابتدا درست کرده است ، احساس بدی دارند ، اما این که فقط بگویید “نه متشکرم” و سپس به راه خود ادامه دهید چقدر آزاد کننده خواهد بود؟ هنر رد پیشنهاد بدون احساس نیاز به توجیه پاسخ خود را تمرین کنید.
 2. غذای خود را بیاورید. شما در حال حاضر پیش غذا می آورید ، پس چرا بیشتر ندهید؟ حتی اگر دوستان شما از نظر سلامتی نگران نباشند ، من کاملاً مطمئن هستم که هیچ کس بینی خود را در یک بشقاب تخم مرغ ، کباب گوشت گاو یا یک کاسه گوآک بالا نمی آورد. تخته های چارچوبی در حال حاضر مرسوم هستند.
 3. کمی استراحت. همانطور که گفتم ، 80/20 یک اصل راهنما است – که فراتر از چیزی است که می خورید. موفقیت بیشتر به آنچه در طول یک آخر هفته تصادفی انجام می دهید ، و بیشتر به آنچه در یک هفته ، ماه یا سال انجام می دهید ، مربوط نمی شود.

جکی پرسید:
“من در کتو واقعا شکست خوردم. وقتی تلاش می کنم ، احساس شگفت انگیزی می کنم ، با این حال کاملاً از واگن سقوط کرده ام. من به طور کامل تلاش خود را متوقف کرده ام و در چند هفته گذشته نزدیک به 14 کیلو وزن اضافه کرده ام. این سنگین ترین سنگینی است که تا به حال بوده ام. آیا فکر می کنید کتو برای من مناسب نیست؟ “

گاهی اوقات مردم فقط از من می خواهند فقط به س dال خطرناک پاسخ دهید… اما من نمی توانم به خودم کمک کنم ؛ باید عمیق تر بروم.

چیزی که بیش از همه برای من جالب است این نیست که وزن خود را افزایش داده اید یا اینکه آیا کتو برای شما مناسب است یا خیر ، این گفتگوی داخلی شماست. نحوه صحبت کردن با خود (که اغلب منتقد درونی شما نامیده می شود) نقش مهمی در نحوه زندگی شما ایفا می کند. اگر دائماً به شما گفته می شود که شکست خورده اید یا فردی * سالم نیستید یا به هر حال وزن خود را دوباره افزایش می دهید ، این یک جنگ روانی بیشتر برای تغییر شما خواهد بود. راه ها.

شما با یک سوگیری منفی به دنیا آمده اید

همچنین مهم است بدانید که مغز برای منفی گرایی سخت است. آیا تا به حال توجه کرده اید که چگونه نقدهای بد بیشتر از نقدهای خوب مورد توجه قرار می گیرند؟ یا اینکه انتقادات بیشتر از تعریف و تمجید تأثیر دارد؟ روانشناسان این را سوگیری منفی می نامند و اساساً این بدان معناست که ما تمایل داریم تجربیات منفی را سریعتر ثبت کرده و آنها را عمیق تر احساس کنیم. به همین دلیل است که بر صدمات گذشته بسیار سخت می توان غلبه کرد. توجه کنید من می گویم سخت و نه غیر ممکنبه

این به شما بستگی دارد – یک مربی بهداشت نیز می تواند در این فرایند به شما کمک کند – این افکار منفی و آزاردهنده را به تفکرات کمتر مخرب تغییر دهید.

چگونه افکار خود را تغییر دهید

لازم نیست همه رنگین کمان و بچه گربه ها باشند ، به خصوص اگر شما آن را احساس نمی کنید ، اما تصدیق این افکار و انتخاب افکار مختلف اولین قدم برای پذیرفتن جایی است که در آن قرار دارید و تعیین مسیر مشخصی که می خواهید بروید.

 1. درک کنید که مغز شما سعی می کند از شما محافظت کند. وظیفه آن این است که شما را از ناشناخته ها در امان نگه دارد. به همین دلیل است که موسیقی متن را بارها و بارها پخش می کند. همچنین: شما نمی کنید افکار منفی داشته باشد، شما عادت دارند به افکار منفی فکر کنند من متوجه می شوم که این یک تغییر جزئی در زبان است ، اما پیامدهای بزرگی بر میزان رهایی شما از رها کردن چیزهایی دارد که دیگر در خدمت شما نیستند.
 2. قدرت منتقد درونی خود را از بین ببرید. کار سختی به نظر می رسد ، درست است؟ راحت تر از آن است که فکر می کنید. دفعه بعد که فکری کردید که احساس منفی داشت یا مانند چیزی که یک زگیل یا قلدر نگران کننده می گوید ، به آن صدا یک نام بدهید. اگر می توانید صدای احمقانه ای هم به آن بدهید. شخصی سازی افکاری که بارها و بارها در ذهن شما نقش می بندد ، شما را از آن افکار جدا می کند و در نهایت قدرت آنها را بر شما می گیرد.
 3. فکر منفی را به چالش بکشید. به دنبال اثبات این باشید که این فکر درست نیست. آیا واقعاً در کتو شکست خوردید یا هفته (یا سال استرس زایی) داشتید و تصمیم گرفتید برای برنامه ریزی مناسب وقت نگذارید؟ یا شاید دلیل خود را کاملاً دریافت نکرده اید. صرف نظر از این ، شواهدی برای از بین بردن افکار منفی خود بیابید. بنابراین ، برای بازگرداندن آن: شما می گویید “در کتو شکست خورده اید” – آیا این واقعاً درست است؟ اگر حقیقت نداشت چی؟ اگر فقط آیا در واقع فراموش کرده اید که پروتئین را در یخچال ذوب کنید یا چیپس ذرت را از انبار خارج کنید؟
 4. نقص را بپذیرید. به عنوان یک فرد کمال طلب در حال بهبود ، می توانم از اول به شما بگویم که این استراتژی برای تنظیم مجدد افکار شما بسیار مهم است. تقویت توانایی شما برای پذیرفتن نقص ها به شما این امکان را می دهد که به موقعیتها به عنوان بازخورد نگاه کنید نه شکست. علاوه بر این ، به شما کمک می کند تا در مسیر خود باقی بمانید زیرا در مورد جزئیات کوچک مشغول نیستید.

به یاد داشته باشید ، سالم بودن تنها به آنچه می خورید مربوط نمی شود. این در مورد خواب ، میزان استرس ، فعالیت و صحبت با خود است. اگر می خواهید به سلامتی و شادی برسید ، همه چیز مهم است.

(در مورد اینکه آیا کتو برای شما مناسب است ، زیرا افراد واقعاً فقط من را می خواهند به س dال خطرناک پاسخ دهید… من فکر می کنم در بیشتر مواقع برای اکثر انسانها بسیار “مناسب” است.)

مریم پرسید:
“من فکر می کنم شوهرم یک” خرابکار “است. ما یک حساب برای خرید مواد غذایی تعیین کردیم ، اما او همچنان بودجه ما را برای موارد دیگر کاهش می دهد ، اگرچه می داند که من سعی می کنم این رژیم غذایی کم نشاسته و کم قند را انجام دهم و به اقلام خاصی نیاز دارم. چگونه می توانم او را در کنار خود قرار دهم؟ “

آه ، مبارزه برای بهبود خود با شریکی که کاملاً در کشتی نیست. یکی از بزرگترین چالش های غذا خوردن به طریقی خاص این است که قرار نیست همه اعضای خانواده شما در یک صفحه باشند. نه تنها این ، این افراد ممکن است از شما بخاطر اقداماتی که برای بهبود سلامتی خود انجام می دهند ، از شما ناراحت شوند (و متعاقباً خرابکاری کنند).

همانطور که متوجه شده اید ، شاید آنها پول را برای یک چیز صرف چیز دیگری کنند. یا وقتی سفارش می دهید همبرگر خود را با کاهو بسته بندی کنید ، به طرف شما نگاه می کنند. و در حالی که احتمالاً او را مجبور نمی کنید رژیم غذایی فرآوری شده خود را کنار بگذارد ، می توانید زمینه را برای داشتن یک رابطه محترمانه تر ایجاد کنید.

انتظارات را روشن کنید

بزرگترین منبع درگیری که من با مراجعان مربی سلامت خود می بینم ، قطع ارتباط بین کاری است که یک نفر انجام می دهد و آنچه از شریک زندگی خود انتظار دارد. بهترین توصیه ای که می توانم به شما بدهم این است که یک مکالمه کامل و دو طرفه داشته باشید در مورد اینکه بودجه غذایی شما قرار است برای چه چیزی هزینه شود. به عنوان مثال ، اگر شوهر شما هنگام پرهیز از شکر ، کوکی ها را به خانه می آورد ، احتمالاً احساس می کنید که او تلاش های شما را خراب می کند. اما اگر آن مرد فقط کوکی ها را دوست داشته باشد چه؟ این بودجه او نیز هست و به همان اندازه که جهان بهتر است غذاهای فرآوری شده را از روی میز بردارند ، چنین اتفاقی نمی افتد.

این مکالمه را به صورت یک قالب بندی کنید توافق، به جای یک انتظاربه بجای گفتن شریک زندگی خود را از آنچه می خواهید یا به آن نیاز دارید ، توضیح دهید که چرا برای شما مهم است و از او بپرسید که آیا مایل است به توافقی برسد که به نفع دو طرف باشد. به عنوان مثال ، شاید شما یک قرارداد مشترک ایجاد کرده اید که می گوید غذاهایی مانند کلوچه ها را در روزهای مخصوص پذیرایی از فروشگاه به خانه می آورید (سه شنبه را درمان کنید؟) ، و خرید غذاهای ذکر شده از غذای مشترک خارج نمی شود. بودجه. این امر برخی پارامترها را در مورد غذاها قرار می دهد ، بدون آنکه تصمیمات سلامتی شما را بر شریک زندگی مشکوک شما فاش کند.

PS نحوه صرفه جویی در غذای سالم

نکته دیگری که باید به آن توجه داشته باشید این است که تغذیه سالم – و شامل اقلام کم کربوهیدرات و قند کم – لزوماً هزینه بیشتری ندارد. به عبارت دیگر ، ممکن است لازم نباشد آنقدر که فکر می کنید بودجه بندی کنید. مطمئنا ، گوشت گاو تغذیه شده با علف هزینه بیشتری دارد. و میوه ها و سبزیجات ارگانیک هزینه بیشتری دارند. اما غذاهای مغذی همیشه مجبور به شکستن بانک نیستند.

 • از فروشگاه بگذرید و به جای آن از بازار کشاورزان محلی دیدن کنید. بازار نزدیکی ندارید؟ میوه ها و سبزیجات یخ زده گزینه مناسبی هستند.
 • اگر نمی توانید از غذای چمن تغذیه کنید ، خوردن بدون چربی گوشت های معمولی ، یک پشتیبان مناسب است.
 • مراقب موارد اضافی باشید. می دانید ، شراب بیودینامیکی ، شکلات تلخ فانتزی ، پنیرهای صنعتگر. داشتن آنها (و به عنوان یک لذت گرای افتخار آمیز ، من یک طرفدار واقعی هستم!) خوب است ، اما شما به آنها احتیاج ندارید. اگر بودجه بندی (یکی از) بزرگترین موانع بر سر راه شماست ، در مورد آنچه که هستید توضیح دهید در واقع نیاز در یخچال و انبار.

در مورد شما چطور؟ آیا موافق هستید؟ مخالف بودن؟

بوفالوی آشپزخانه اولیه

درباره نویسنده

ارین پاور مدیر مربیگری و برنامه درسی موسسه مربیان سلامت اولیه است. او همچنین به مشتریان خود کمک می کند تا با بدن خود رابطه ای محبت آمیز و قابل اعتماد برقرار کنند – در حالی که سلامت متابولیک خود را بازیابی می کنند ، بنابراین می توانند چربی خود را از دست بدهند و انرژی خود را افزایش می دهند – از طریق تمرین خصوصی خصوصی مربیگری خود ، غذا بخورید.

اگر علاقه ای به سلامتی و سلامتی دارید و تمایل دارید به افرادی مانند ارین هر روز برای مشتریان خود کمک کنید ، خودتان تبدیل به یک مربی بهداشت معتبر شوید. در این جلسه اطلاعات ویژه که توسط مارک سیسون ، بنیانگذار PHCI برگزار می شود ، 3 مرحله ساده برای ایجاد یک تجارت موفق در زمینه مربیگری سلامت را در 6 ماه یا کمتر بیاموزید.

اگر می خواهید یک نماد به همه نظرات خود اضافه کنید اینجا را کلیک کنید!

دیدگاهتان را بنویسید