از کدام بانک می توانیم وام عروسی بگیریم؟


تجارت نیوز نوشت: در این گزارش با بررسی وام ازدواج سه بانک رفاه کارگران، سامان و مهر ایران به مقایسه شرایط این وام ها می پردازیم.

وام ازدواج کمترین نرخ سود را در سیستم بانکی ایران دارد و فرصت خوبی برای جوانانی است که می خواهند زندگی جدیدی را شروع کنند. اگرچه مبلغ این وام می تواند تنها بخش کوچکی از هزینه های عروسی را پوشش دهد، اما شرایط بازپرداخت آن باعث شده است که متقاضیان زیادی داشته باشد.

در این گزارش شرایط سه بانک مختلف ارائه دهنده وام عروسی را بررسی می کنیم تا هر یک از زوجین بتوانند وام عروسی متناسب با نیاز خود را پیدا کنند.

وام ۲۰ میلیونی برای پروژه لیگ پررونق

بانک رفاه کارگران تا سقف ۲۰ میلیون تومان به مشمولان دریافت وام ازدواج در طرح پیوند رفحان اعطا می کند. این وام نیازی به افتتاح سپرده ندارد، اما بازپرداخت آن باید با ضامن رسمی تضمین شود.

نرخ سود این وام یک درصد و حداکثر مدت بازپرداخت ۳۶ ماه می باشد. بدین ترتیب گیرنده وام ۲۰ میلیون تومانی موظف است ماهانه ۵۶۴ هزار تومان وام به بانک پرداخت کند. در نتیجه کل مبلغ بازپرداخت داوطلب به بانک به ۲۰ میلیون و ۴۰۹ هزار تکان می رسد.

همچنین متقاضی دریافت وام طرح اوراق خیریه باید مبلغ ۱۰۰ هزار تومان برای هزینه های اضافی شامل تشکیل پرونده و اعتبار سنجی پرداخت کند. همچنین وام گیرنده نباید بدهی یا چک برگشتی به بانک داشته باشد و حقوق وی حداقل ۶۰ درصد تسهیلات را پوشش دهد.

بانک سامان ۱۵۰ میلیون وام عروسی می دهد

بانک سامان نیز یکی از بانک هایی است که وام عروسی را پرداخت می کند. سقف وام این بانک برای زوج های دارای پسر زیر ۲۵ سال و دختر زیر ۲۳ سال ۱۵۰ میلیون تومان و برای سایر زوج ها ۱۲۰ میلیون تومان است. لازم به ذکر است که نوع وثیقه این وام سند مالکیت می باشد.

وام عروسی بانک سامان بدون بهره است و گیرندگان تنها چهار درصد کارمزد وام را پرداخت می کنند. بنابراین هر سهم از وام ازدواج بانک سامان یک میلیون و ۳۶۳ هزار تاکان برای وام ۱۵۰ میلیون تکانی و یک میلیون و ۹۰ هزار تاکان برای وام ۱۲۰ میلیونی است. در نتیجه کل بازپرداخت گروه اول ۱۸۳ میلیون تومان و گروه دوم ۱۴۶ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان خواهد بود.

وام ۴۰ میلیونی بانک مهر ایران

وام ازدواج بانک مهر ایران که با نام طرح پیوند مهر ایران پرداخت می شود مانند بانک سامان بدون بهره است و متقاضیان تنها چهار درصد کارمزد وام را پرداخت می کنند. البته سقف این وام ۴۰ میلیون تاکان و نوع وثیقه آن ضامن رسمی است.

این وام مستلزم افتتاح سپرده قرض الحسنه در بانک مهر ایران است و وام گیرنده می تواند پس از ۲۴ ماه با ایجاد حساب متوسط ​​و واریز مبلغ به حساب خود از این تسهیلات استفاده کند.

حداکثر بازپرداخت این تسهیلات ۳۶ ماهه و هر سهم یک میلیون و ۱۱۱ هزار تومان خواهد بود. علاوه بر این هزینه های اضافی این وام به یک میلیون و ۶۶۰ هزار تومان می رسد.

لازم به ذکر است در این طرح وام گیرنده می تواند به طور همزمان از سایر وام های بانک مهر ایران استفاده کند.