استارتاپ استرالیایی medtech از مخفی کاری بیرون می آید و از ربات سونوگرافی توموگرافی رونمایی می کندوکسف ، یک استارتاپ فناوری پزشکی استرالیایی ، از مخفی کاری خارج شده است تا آنچه را که به عنوان اولین ربات سونوگرافی توموگرافی جهان ادعا می کنند معرفی کند.

وکسف در سال 2018 تأسیس شد و مأموریت خود را برای معرفی ابزارهای تشخیصی نوآورانه تصویربرداری اعلام کرد. این استارتاپ اولین سرمایه گذاری خود را از یکی از بزرگترین سرمایه گذاران استرالیایی ، Blackbird Ventures دریافت کرد.

چه چیزی در مورد

بر اساس بیانیه مطبوعاتی ، روبات سونوگرافی توموگرافی وکسف مراحل اولتراسوند را خودکار می کند. خروجی های اولتراسوند توموگرافی سه بعدی را تولید می کند که مشابه خروجی های MRI و CT است.

این دستگاه برای آزمایشات بالینی آینده در آزمایشگاه تصویربرداری عروقی حومه شرقی در بیمارستان پرنس ویلز در سیدنی برنامه ریزی شده است. این آزمایشات بر تشخیص بیماریهای قلبی عروقی ، به ویژه در شرایط عروقی محیطی متمرکز خواهد بود. روبات اولتراسوند بعداً در زمینه های دیگر مانند اسکلتی عضلانی و اکوکاردیوگرافی آزمایش می شود.

چرا مهم است

وکسف گفت که این دستگاه را برای تشخیص تصویربرداری “در دسترس تر ، مقرون به صرفه و بصیرت تر” توسعه داده است. ربات اولتراسوند ، ادعا می کند که محدودیت های روش سونوگرافی دو بعدی پرکاربرد در تشخیص بیماری های قلبی عروقی مانند مقرون به صرفه بودن و ناسازگاری را برطرف می کند.

وکسف همچنین با استفاده از ربات اولتراسوند قصد دارد به کاهش آسیب های ناشی از فشار مکرر در بین سونوگرافیست ها کمک کند. این دستگاه می تواند به آنها در تکمیل اسکن های بیشتر در روز و تولید خروجی های تشخیصی سه بعدی در حد رادیوگرافی CT و MRI کمک کند.

“دستگاه وکسف می تواند نقش سونوگرافیست های عروقی را به حداقل برساند و جنبه های کم مهارت و حجم زیاد گردش کار معمولی را به حداقل برساند. همچنین ممکن است به مبارزه با کمبود مستند سونوگرافیست های ماهر عروقی در نیروی کار و بروز زیاد آن کمک کند. مت آدامز ، سونوگرافیست عروقی استرالیایی انجمن سونوگرافیست ها ، بیشتر توضیح داده شد.

اسنپ ​​شات بازار

سازندگان دستگاه های سونوگرافی اخیراً سرمایه گذاری جذب کرده اند. استارتاپ مستقر در آمریکا Exo در ماه ژوئیه برنامه خود را برای تجاری سازی سونوگرافی دستی تحت مراقبت خود پس از دریافت 220 میلیون دلار از دور سرمایه سری C اعلام کرد. یکی دیگر از تولیدکنندگان تجهیزات پزشکی ، Caption Health ، سال گذشته 53 میلیون دلار در رویداد تامین مالی سری B دریافت کرد. این شرکت به دلیل نرم افزار هدایت سونوگرافی مجهز به هوش مصنوعی معروف است که از طریق تصویربرداری قلب به متخصصان پزشکی کمک می کند.

در همین حال ، در آسیا ، یک نهاد تحقیقاتی زیرنظر وزارت علوم و فناوری اطلاعات و ارتباطات کره جنوبی اقدام به توسعه مدل پیش بینی رویدادهای قلبی عروقی که سرعت و دقت تشخیص بیماری را افزایش می دهد. این امر با ادغام فناوری یادگیری عمیق داده های بزرگ که در بررسی قابلیت اطمینان قطعات و تجهیزات مکانیکی در تجهیزات تصویربرداری اولتراسوند استفاده می شود ، به دست آمد.

روی ضبط

“این دستگاه مرحله ای است [one] در ماموریت گسترده تر ما برای ساختن آینده تصویربرداری و تشخیص پزشکی برای همه. چشم انداز ما دنیایی است که در آن هرکسی ، در هر مکانی ، قادر به مشاهده ، درک و حفظ سلامت مطلوب است. این اطلاعات باید به طور یکپارچه در زندگی روزمره مردم در دسترس باشد ، چه از طریق کلینیک های عمومی محلی ، محل کار یا حتی خانه. “

“این دستگاه می تواند انقلابی در تشخیص شرایط گردش خون مانند DVT و انسداد شریان ایجاد کند. در آزمایش های آینده ، من اطمینان دارم [tomographic ultrasound robot] دکتر شانون توماس ، جراح عروقی در تصویربرداری عروقی حومه شرقی ، اظهار داشت: این دستگاه به آسانی و با اطمینان نتایج سونوگرافی را با دقت و کارایی بهتر تولید می کند.

دیدگاهتان را بنویسید