استارت آپ سازماندهی داده Seqera Labs 5.5 میلیون دلار بودجه به دست آورداستارتاپ اسپانیایی Seqera Labs در دور دور 5.5 میلیون دلار (4.7 میلیون یورو) سرمایه گذاری کرده است که توسط سرمایه گذاران خطرپذیر اروپایی Talis Capital و Speedinvest هدایت می شود.

سرمایه گذار موجود BoxOne Ventures نیز در این دور شرکت کرد. کمک مالی از ابتکار Chan Zuckerberg Initiative ، که توسط مارک زاکربرگ و دکتر پریسیلا چان برای حمایت از نرم افزارهای منبع باز ضروری در علم تأسیس شده است ، در بودجه موجود است.

چکار میکند

آزمایشگاه Seqera نرم افزارهای تنظیم و گردش کار را برای علوم زندگی ارائه می دهد. خروج از مرکز تنظیم ژنومیک در سال 2018 توسط سازندگان جریان کار منبع باز و نرم افزار تنظیم داده ها ، Nextflow تأسیس شد.

فناوری اصلی آن دانشمندان را قادر می سازد تا خطوط تجزیه و تحلیل داده های مقیاس پذیر را در محیط های چند ابر جمع آوری و مستقر کنند. مدل استقرار نرم افزار با هدف اطمینان از اینکه داده ها هرگز از زیرساخت های سازمان خارج نمی شوند و امکان انتقال محاسبات به داده ها را فراهم می کند.

در طول همه گیری همه گیر ، این نرم افزار در تلاش های توالی یابی جهانی SARS-CoV-2 استفاده شد. مراکز توالی و متخصصان برای توسعه خطوط لوله برای تجزیه و تحلیل نمونه های COVID-19 با استفاده از بستر Nextflow همکاری کردند که منجر به شناسایی و نظارت بر انواع مختلف از جمله آلفا و دلتا شد.

این پلتفرم وظیفه پردازش داده های COVID در بریتانیا را دارد که حدود 25 درصد از داده های COVID را در سطح جهان تشکیل می دهد.

Seqera با شش شرکت بزرگ داروسازی جهان همکاری می کند و در حال حرکت به فضای انکولوژی شخصی است و با شرکت بیوتکنولوژی Gritstone bio همکاری می کند.

برای چیست

این شرکت از بودجه خود برای توسعه بیشتر فناوری خود و افزایش حضور خود در آمریکای شمالی استفاده خواهد کرد.

زمینه بزرگتر

در اوایل سال جاری ، مرکز جدیدی برای افزایش تحقیقات ژنومی محلی و درمان بیماران مبتلا به اختلالات ژنتیکی در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) افتتاح شد.

در طول همه گیری همه گیر ، شرکت هوش مصنوعی (AI) مستقر در امارات متحده عربی و شرکت رایانش ابری گروه 42 اعلام کردند که با فناوری های Nanopore Oxford بریتانیا در حال توسعه فناوری هستند که SARS-CoV-2 را به سرعت و با دقت تشخیص دهد.

روی ضبط

ایوان فلودن ، مدیرعامل و بنیانگذار آزمایشگاه Seqera ، می گوید: “در دهه گذشته تقاضا برای ابزارهایی که بتوانند داده های پیچیده را مدیریت و پردازش کنند افزایش یافته است. از واکسن های ایمونوژنیک شخصی گرفته تا تشخیص های جدید ، مشتریان ما برای سلامت جهانی ما کارهایی را انجام می دهند. “

پائولو دی توماسو ، CTO و مofسس آزمایشگاه Seqera ، می گوید: “این پشتیبان پروژه را قادر می سازد تا با چالش های جدید و بزرگتری مقابله کند. ما در تلاش هستیم تا همه کاربران خود را با راه حل های بدیع و در عین حال پیوند قوی با ارزش های اصلی پروژه در باز بودن ، چابکی ، مقیاس پذیری و قابلیت همکاری ، حفظ کنیم. “

کریل تاسیلوف ، مدیر در Talis Capital ، می گوید: “Nextflow در حال حاضر یک راه حل همه جانبه در این فضا است و Seqera این توانایی ها را در سطح سازمانی هدایت می کند – و با این کار ، کل صنعت علوم زیستی را به عصر مدرن وارد می کند. ما خوشحالیم که بخشی از سفر سقرا هستیم. “

آرنود باکر ، مدیر Speedinvest ، گفت: “چارچوب باز و ابری Seqera یک کیت ابزار پیشرفته را ارائه می دهد که به سازمان ها امکان می دهد استقرار پیچیده تجزیه و تحلیل داده ها را افزایش داده و راه حل های علوم زندگی مبتنی بر داده را فعال کنند.”

دیدگاهتان را بنویسید