استاندارد ، انتشار آهسته و محلول – HealthPhreaks


قرص هیدروکورتیزون عمدتا در سه شکل وجود دارد. فرم های استاندارد ، محلول و آزاد کننده قرص های هیدروکورتیزون در گروه داروهای کورتیکواستروئید طبقه بندی می شوند. آنها معمولاً به عنوان استروئیدهای خوراکی شناخته می شوند.

این قرصها به عنوان یک درمان جایگزین برای افرادی که غدد فوق کلیوی آنها هورمونهای استروئیدی کافی تولید نمی کنند ، استفاده می شود. این بیماری می تواند پیامد بیماری آدیسون باشد که در صورت جراحی برای از بین بردن آن ایجاد می شود
غدد فوق کلیوی تو می توانی خرید آنلاین قرص هیدروکورتیزونبه

نحوه عملکرد قرص هیدروکورتیزون

اول از همه ، هورمونهای کورتیکواستروئیدی معمولاً توسط غدد فوق کلیوی در بدن تولید می شوند. کورتیکواستروئیدها بر عملکرد سیستم های بدن تأثیر می گذارند و به تعادل الکترولیت ها و مایعات در بدن کمک می کنند.
بدن

قرص ها همچنین در کاهش ویروس های سرطانی ضروری هستند. این امر با کاهش التهابات با جلوگیری از رسیدن سلول های خونی ایجاد کننده عفونت ، که معمولاً به نام لکوسیت های پلی مورفونوکلئر شناخته می شوند ، به منطقه متورم بدن شما می رسد. این امر تورم اطراف مناطق آلوده به تومور را کاهش می دهد.

قرص هیدروکورتیزون

منبع: https://www.pexels.com/

قرص هیدروکورتیزون همچنین به درمان بیماران مبتلا به اختلالات خونی ، به عنوان مثال ، مولتیپل میلوما کمک می کند. کورتیکواستروئیدها همچنین با ایجاد آپوپتوز برنامه ریزی شده (مرگ سلولی) سلول های خاص عمل می کنند که ممکن است در مبارزه با بیماری ها کمک کند. این قرص ها همچنین می توانند در درمان حالت تهوع ، که ممکن است ناشی از شیمی درمانی باشد ، استفاده شوند.

انواع قرص هیدروکورتیزون

سه نوع اصلی قرص هیدروکورتیزون وجود دارد.

قرص های استاندارد

این قرص ها معمولاً به صورت کلی مصرف می شوند و نیازی به رقیق شدن ندارند. با مصرف قرص های استاندارد ، دارو بلافاصله در بدن شما منتشر می شود. توصیه می شود قرص ها را بعد از غذا به
از ناراحتی های غیر ضروری معده جلوگیری کنید

قرصهای با انتشار آهسته

قرصهای با انتشار آهسته به عنوان قرصهای با انتشار آزاد نیز شناخته می شوند. این دارو به صورت دوره ای به بدن شما در بدن شما منتقل می شود. قرص های آزاد شده معمولاً یک بار در روز ، بیشتر در ساعات صبح سی دقیقه قبل از صبحانه مصرف می شود. خرد کردن یا شکستن قرص ممکن است منجر به بی اثر شدن شود.

مصرف گریپ فروت یا آب میوه ممکن است منجر به افزایش عوارض جانبی شود و همچنین ممکن است قرص ها را بی اثر کند. قرص های با انتشار آهسته باید با رعایت دقیق دستور پزشک مصرف شوند.

قرص های محلول

این قرص ها باید در آب حل شوند تا مثر واقع شوند. قرص ها باید حداقل در 50 میلی لیتر آب حل شوند. هنگام حل شدن ، باید اطمینان حاصل کنید که کل مایع را مصرف می کنید. قرص های محلول باید مصرف شوند
تقریبا 3 بار در روز برای جلوگیری از ناراحتی معده می توانید قرص های محلول را بعد یا همراه غذا میل کنید.

آیا مصرف بیش از حد قرص ها عوارضی دارد؟

خوب ، روی مصرف همزمان بسیاری از قرص ها حداقل تأثیر خواهد بود ، اما در صورت مصرف بیش از حد قرص ها ممکن است باعث آسیب شود. عاقلانه است که در صورت مصرف بیش از حد دارو با پزشک خود مشورت کنید.

اندیشه نهایی

نوع قرص هیدروکورتیزون که مصرف می کنید کاملاً به شرایط سلامتی شما بستگی دارد. این قرصها همچنین ممکن است با داروهای دیگر تداخل داشته باشند ، بنابراین در صورت ادامه درمان باید پزشک خود را مطلع کنید.دیدگاهتان را بنویسید