استرس ناباروری – واقعی نگه داشتن آن

مقابله با ناباروری می تواند برای والدین امیدوار بسیار سخت باشد. اگر فکر می کنید که استرس ناباروری چیزی است که فقط زنان را آزار می دهد، دوباره فکر کنید. حتی وقتی ناباروری از طرف زن می آید، شریک مرد آنها نیز بدیهی است که از آن رنج می برند. وقتی زن و شوهری واقعی هستند، دردسرهای یکدیگر را به اشتراک می گذارند و به همین دلیل است که ناباروری چیزی است که وقتی زن و شوهر در تصویر هستند، باید به صورت تیمی با آن برخورد شود. بسیاری از زوج ها در طول دوره های استرس ناباروری تمایل دارند احساسات منفی نسبت به یکدیگر ایجاد کنند، اما این تنها بر وخامت وضعیت می افزاید.

مانند سایر احساسات منفی بالقوه انسانی و دوره های عاطفی، استرس مانند یک توپ برفی است. از خودش تغذیه می کند. هر چه بیشتر استرس داشته باشید بیشتر رشد می کند و ممکن است در زیر انبوهی از استرس مدفون شوید که نمی دانید چگونه از آنجا خارج شوید.

استرس ناباروری با این تفاوتی ندارد اما عامل تشدید آن این است که وضعیت بسیار شکننده ای است. در طول مبارزه با ناباروری، بسیاری از احساسات عمیق به وجود می‌آیند و روابط مورد آزمایش قرار می‌گیرند و والدین شجاع در سرتاسر دنیا که از قبل می‌دانند چه چیزی قرار است انجام شود، به تلاش برای تحقق رویای خود برای بچه دار شدن ادامه می‌دهند. برای آن والدین شجاع در سراسر جهان، یک توصیه ضروری است: یاد بگیرید چگونه با استرس ناباروری مقابله کنید. این یک دعوای ارزشمند خواهد بود، خود و شریک زندگی تان را در طول مسیر برای چیزی که قابل حل است، از دست ندهید.

برخی از درمانگران به والدین توصیه می‌کنند که در فعالیت‌های ضد استرس شرکت کنند و یک برنامه ورزشی خوب توصیه می‌شود – مگر اینکه پزشک شما خلاف آن را تعیین کرده باشد. این واقعا مهم است که همیشه توصیه های پزشک خود را دنبال کنید زیرا او گواهی می دهد که چه چیزی می تواند برای سلامتی شما مفید باشد یا نه، بنابراین مطمئن شوید که هر بار که برنامه ورزشی خود را تغییر می دهید، پزشک خود را در جریان قرار دهید.

یک رژیم غذایی خوب، نه تنها به شما احساس قوی‌تری در بدن می‌دهد، بلکه به وضوح ذهن شما نیز می‌افزاید. بنابراین با استرس مبارزه می کند. غذاهای ضد استرس مانند ماهی قزل آلا و سایر ماهی های حاوی روغن امگا ۳، گوجه فرنگی و غذاهای آنتی اکسیدانی و همچنین صدف و موز غنی از منیزیم دوستان شما هستند.

مهمتر از همه، سعی کنید موقعیت خود را منطقی کنید و در عین حال نسبت به وضعیت خود بیش از حد حساس نباشید. باردار شدن بزرگترین رویای بیشتر زنان است و شما بهترین کار را انجام خواهید داد، اما هر زنی باید با این فرضیه روبرو شود که هر چه باشد قادر به بارداری نخواهد بود. به این فرضیه نباید به عنوان پایان دنیا نگاه کرد، فقط به یاد داشته باشید که چه تعداد از فرزندان خانواده از محبت یک والدین دلسوز قدردانی می کنند. اگر به آن رسید، باید به گزینه های دیگری نگاه کنید، بنابراین اگر استرس ناباروری را احساس کردید، دوباره فکر کنید و خود و شریک زندگیتان را در یک دعوای بی نتیجه از دست ندهید. فرد باید یاد بگیرد که چه زمانی باید به مبارزه ادامه داد و چه زمانی باید ترک کرد و ندانستن یکی از آنها می تواند دلیل استرس ناباروری باشد.

خود را با دانش، اطلاعات و عشق مسلح کنید و قادر خواهید بود با استرس ناباروری مقابله کنید و اگر همه چیز خوب پیش برود، راحت تر در این مبارزه پیروز خواهید شد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر