استقلال – فولاد; یادآوری خاطره تلخ برای ستاره محبوب آبی ها!/ دلیل انگیزه متفاوت مهدی قیدی از بازی روز جمعه چیست؟


از خرداد ۱۴۰۰ بود که خبر رسید مهدی قیدی قصد بازی در امارات و حضور در باشگاه الاهلی آن کشور را دارد و فرهاد مجیدی سرمربی وقت آبی پوشان نیز موافقت خود را برای این منظور اعلام کرد و به به پیشرفت ستاره های تیمش کمک کند. اما قائدی تا هفته آخر لیگ برتر و بازی استقلال مقابل سپاهان در ۱۷ مرداد در کنار آبی پوشان ماند اما نتوانست مانع از شکست ۱-۲ استقلال شود. هر چند استقلال تک گل خود را روی اشتباه مهدی پور که محمد کریمی روی قیدی انجام داد به ثمر رساند و داور بازیکن سپاهان را اخراج کرد.

بعد از آن مسابقه قرار بود استقلال ۲۶ مرداد فینال جام حذفی را برگزار کند. قائدی در آن زمان می خواست به امارات برود اما این بار فرهاد مجیدی از او خواست تا در فینال در کنار تیمش بماند و با هم قهرمانی را جشن بگیرند که البته این اتفاق رخ نداد. پس از ۱۲۰ دقیقه تلاش دو تیم مجیدی و نکونام به تساوی صفر بر صفر رسیدند و در نهایت یاران قیدی با شکست ۲ بر ۴ در ضربات پنالتی طعم تلخ شکست را چشیدند.

استقلال - فولاد;  یادآوری خاطره تلخ برای ستاره محبوب آبی ها!/ دلیل انگیزه متفاوت مهدی قیدی از بازی روز جمعه چیست؟

قائدی پس از آن جلسه برای آماده سازی انتقال خود راهی امارات شد و سرانجام در بیست و نهم همان ماه (در تابستان سال گذشته) با امضای رسمی قرارداد به تیم الاهلی پیوست. این انتقال هرگز آنطور که مهدی انتظار داشت پیش نرفت و در نهایت باشو محبوب هواداران پس از حدود یک سال در مرداد امسال (قبل از بازی هفته دوم مقابل ملوان) به استقلال بازگشت.

لازم به ذکر است؛ قیدی حالا این روزها و پس از ۱۴ ماه دوباره خود را برای بازی با فولادی آماده می کند که یادآور دو اتفاق تلخ شکست در فینال جام حذفی و جدایی از تیم محبوبش بود.