استوری خبرگزاری حکومتی مراسم راهپیمایی ۲۲ آبان – پایگاه خبری مدآرا


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; خبرگزاری ایرنا نوشت: راهپیمایی ۲۲ آبان یم الله با حضور دانش آموزان، دانش آموزان و اقشار مختلف مردم صبح امروز – جمعه – از مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا در تهران و همزمان در ۹۰۰ شهر این کشور آغاز شد. کشوری با شعار اصلی «حماسه مقاومت، مقاومت و استکبار». تبدیل شد

۲۲ آبان هر سال یادآور شور و شعف دانش آموزان در نهضت بزرگ اسلامی مردم ایران علیه ظلم و ستم و استکبار است. بصیرت حکیمانه حضرت امام خمینی (ره) در مدرسه فیضیه و واکنش رژیم شاهنشاهی در تبعید ایشان در ۲۲ آبان ۱۳۴۳، پیروزی مطلق منطق برخاسته از بینش الهی را بر منطق مبتنی بر زور و خودکامگی نشان داد.

شهادت دانشجویان ایرانی در ۲۲ آبان ۱۳۵۷ در راه بیان مطالبات برحق ملت بزرگ ایران در محوطه دانشگاه تهران نشان از ناتوانی حکومت استبدادی داشت و دانشجویان مسلمان پیرو خط امام نیز در آبان ماه خود را نشان دادند. در سیزدهم آبان ۱۳۵۸ آن ایمان انقلابی می تواند بزرگترین دشمنان نظام و انقلاب را شکست دهد و پس از ۴۳ سال امروز در ۲۲ آبان ۱۴۰۱ قدمی دیگر از افتخارات در تاریخ مردم تهران ثبت شد. در عین حال مردم سراسر ایران اسلامی و مردم غیور و پرشور تهران بار دیگر اعلام کردند که تسلیم ظلم و زور و ظلم نمی شوند. .

شرکت کنندگان در این مراسم استکبارستیزی با سر دادن شعار مرگ بر آمریکا انزجار خود را از سیاست های خصمانه و استکباری نظام استعماری به ویژه آمریکای جنایتکار نشان دادند.

مشاهدات خبرنگاران ایرنا از راهپیمایی های ۲۲ آبان نشان می دهد که فریاد الله اکبر دانش آموزان در خیابان طالقانی حاکم است و دانش آموزان و شرکت کنندگان در راهپیمایی ها با سردادن شعار الله اکبر به سمت ساختمان لانه جاسوسی آمریکا حرکت می کنند. . .

استقبال گروه های دانشجویی و اقشار مختلف مردم برای شرکت در راهپیمایی ضد آمریکایی ۲۲ آبان به حدی است که از همان دقایق اولیه این مراسم، خیابان طالقانی تهران مملو از جمعیت و سالن اجتماعات ۲۲ آبان شد. تبدیل شد مکانی برای نشان دادن همبستگی و اتحاد ایرانیان. .

امروز روز شعار دادن مثل پایین آمریکا، مرگ بر اسرائیل، مرگ بر منافق، مرگ بر آل سعود خائن ، مرگ بر شورشیان و راهپیمایان این شعارها را سر می دهند: ما آبروریزیم.

سردادن سرودهای انقلابی از جمله «آمریکا با نیرنگ تو رسوا شد آمریکا/ خون جوانان ما از دستت می چکد» و «الله اکبر خمینی رهبر» شور و حال سال های ابتدایی پیروزی انقلاب اسلامی را به ارمغان آورد. به خیابان طالقانی.

در این مراسم راهپیمایان با پارچه‌ها، نوشته‌ها و پوسترهایی در محکومیت آمریکا و مستکبران انزجار خود را از نظام سلطه و در راس آن آمریکا اعلام کردند. مردم در آن مراسم تابلوهایی در حمایت از نیروی پلیس با این عنوان در دست داشتند نیروی انتظامی از مدافعان حرم، مدافعان امنیت تشکر می کند برگزار شد پلیس رکن اصلی امنیت است از جمله دیگر صحیفه هایی که در آن مراسم بیشتر به چشم می آمد این بود که در اغتشاشات اخیر کشور تعدادی از نیروهای امنیتی و انتظامی توسط اغتشاشگران به شهادت رسیدند.

شرکت کنندگان در مراسم ۲۲ آبان به خبرنگار ایرنا گفتند: مردم ایران از نقشه دشمن برای شورش آگاه هستند و با اتحاد خود این توطئه ها را خنثی خواهند کرد.

طنین ندای لیپیک یا خامنه ای در تهران

تقدیم سرود سلام سردار دهه نود از دیگر برنامه های این مراسم بود که با اشتیاق و هماهنگی فراوان توسط شرکت کنندگان در مراسم ارائه شد و نوجوانان شرکت کننده در این مراسم در گفت و گو با خبرنگار ایرنا امروز تماس گرفتند. . روز حماسه حضور و ندای رهبر انقلاب را شنیدند.

شعارها پایین آمریکا و مرگ بر اسرائیل و اجرای سرودهای انقلابی در روز دانش آموز و مبارزه با استکبار جهانی باعث شد که صدایی به گوش نرسد و مردم نوجوانان را همراهی کنند که سرودهای تشویقی آنها را می خوانند.

ندای لبیک یا خامنه ای مدام توسط راهپیمایان مطرح می شود و فضای اطراف لانه جاسوسی آمریکا را پر می کند.

حضور پرشور دهه هشتاد و نود در راهپیمایی

در مسیر راهپیمایی دانشجویان پرشور ایرانی در خیابان طالقانی، ایستگاه های استقبال و همچنین غرفه هایی برای آشنایی نسل جوان با سیاست های خصمانه هیئت حاکمه آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران برپا شد. در قرن گذشته..

موکب های استقبال در مسیر پیاده روی با همت نهادها و مراکز فرهنگی و اجتماعی پذیرای مردم هستند.

اکثر خانواده های تهرانی در راهپیمایی ۱۳ آبان به همراه فرزندان و حتی فرزندان خود حضور داشتند.

حمایت تظاهرکنندگان از سوی پلیس و مدافعان امنیتی

شرکت کنندگان در راهپیمایی ۲۲ آبان تهران با در دست داشتن پوسترهایی با موضوع حمایت و تشکر از نیروی انتظامی از مدافعان امنیت کشور برای مقابله با اغتشاشگران قدردانی کردند.

پوسترهای واکر تهرانی با موضوع ایران قوی – ایران من، پلیس رکن امنیت کشور است، پلیس، ممنون مدافعان حرم، حافظان امنیت، پلیس، پشتیبان شما هستیم. ، پلیس دوستان خوب بچه ها هستند در دست داشتن

در بخشی از این مراسم، اظهارنامه جمعی از پرسنل یگان ویژه نیروی انتظامی توسط یکی از افسران این نیرو قرائت شد.

غرفه های فرهنگی مختلفی در حاشیه راهپیمایی مردم تهران برپا شد که از جمله آنها می توان به غرفه وحدت مردم ایران اشاره کرد. در میان شرکت کنندگان این اتحاد به اشکال مختلف در میان تظاهرکنندگان به چشم می خورد و اقشار و اقوام مختلف زیر سایه پرچم سه رنگ جمهوری اسلامی ایران در این روز بر روحیه وحدت افزودند.

همچنین جمعی از زنان و دختران با در دست داشتن پوسترهایی با عنوان حجاب قانون خداست نه حکومت، با تبلیغات رسانه ای نشان دادند که زنان در حفظ حجاب به شئونات زنان ایرانی لطمه نمی زنند.

جاده‌های منتهی به لانه جاسوسی آمریکا مملو از دانش‌آموزان و خانواده‌های پرشور تهرانی است که با هزاران پرچم ایران اسلامی و شعارهای حمایتی به راهپیمایی ادامه می‌دهند تا تردد به کندی و سختی انجام شود. سرودهای انقلابی دانش آموزان که در غرفه های تعبیه شده به صورت زنده اجرا می شود حال و هوای خاصی به این مراسم بخشیده بود.

حضور جانبازان با ویلچر در این مراسم نشان از خستگی ناپذیری و حضور مستمر آنان در صحنه های انقلاب است.

ارائه سرود دانش آموزی برای پاسداری از ارزش های انقلاب در حفظ حجاب و عفاف از دیگر حاشیه های به یاد ماندنی راهپیمایی امسال بود.

در غرفه فرهنگی دیگر تندیس شهدای راه حق از جمله سردار سرلشکر قاسم سلیمانی و شهید حسین همدانی قرار داده شده است که دانش آموزان شرکت کننده با آن عکس یادگاری می گیرند.

شهرداری تهران نیز بنرهایی از جنایات آمریکا در خیابان طالقانی به نمایش گذاشت. تصاویر جنایات آمریکا در ابوغریب، بمب اتمی هیروشیما، بمب های شیمیایی حلبچه، کشتار مردم بی دفاع عراق، عملیات تروریستی در حرم امام رضا در دهه ۷۰ و حرم شاهچراغ. این نمایشگاه با عنوان «غرب رحم ندارد» برگزار شد.

در دو طرف خیابان طالقانی نمایشگاه هایی دایر است و تصاویر شهدای دفاع مقدس، شهدای هسته ای و مدافعان امنیت به نمایش گذاشته شده است. همچنین کارگاه های نقاشی و مسابقات فرهنگی برای کودکان و نوجوانان برگزار شد.

همچنین امسال تصاویر شهدای دانش آموز و شهدای حادثه تروریستی شیراز و همچنین بنرهای شهید پوریا احمدی، شهید مجتبی ندیمی، شهید مهدی زاهدی لویی و شهدای اغتشاشات اخیر از جمله شهید سلمان علی وردی می توانند به بودن در دستان پیاده روی و در مسیر پیاده روی دیده می شود.

تحقیر معترضان داعش و رسانه های مخالف
در مراسم امسال بنرها و تابلوهایی با اشاره به حادثه تروریستی شاهچراغ شیراز به چشم می خورد. در این تصاویر عجز و حماقت داعش که مسئولیت این حمله تروریستی را بر عهده گرفت و رسانه های مخالف بی بی سی و ایران اینترنشنال که سعی در شعله ور کردن آتش شورش ها داشتند را مشاهده می کنید.

راهپیمایان تصاویری کاریکاتور از رهبران استکبار در دست دارند که در سال های گذشته رفتارها و رفتارهای ضد ایرانی داشته اند، از جمله آدمک امانوئل مکرون، رئیس جمهور فرانسه.

پخش سرودهای انقلاب به ویژه سلام فرمانده حال و هوای متفاوتی را در بین شرکت کنندگان به ویژه دانش آموزان و ۸۰ ساله ها ایجاد کرد. همچنین گروه سرود دانش آموزی سرودی با موضوع شهدای شاهچراغ را برای مردم اجرا کردند.

شرکت کنندگان بر پرچم آمریکا و اسرائیل قدم گذاشته و به سمت لانه سابق جاسوسی آمریکا حرکت می کنند.

تراکم جمعیت در خیابان شهید موسوی تقاطع خیابان طالقانی به حدی است که حرکت تظاهرکنندگان به سمت لانه سابق جاسوسی آمریکا را کند کرده است.

پرچم آمریکا و اسرائیل را بسوزانید

دانشجویان، دانشجویان و اقشار مختلف مردم با آتش زدن پرچم آمریکا و اسرائیل و سردادن شعارهای مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل انزجار خود را از سیاست های خصمانه مستکبران نشان دادند.

جمعی از شرکت کنندگان در آن مراسم با ارائه نمایش های میدانی، افول قدرت آمریکا و اسارت متحدانش را به تصویر کشیدند. همچنین در بخشی دیگر از این نمایش میدانی، شرکت کنندگان در قالب تصویری افول هژمونی آمریکا را به نمایش گذاشتند.

در تهران و ۹۰۰ شهرستانی که این راهپیمایی در حال برگزاری است، پس از پایان راهپیمایی، مردم برای اقامه نماز جمعه به سمت محل تجمع حرکت می کنند.

همزمانی راهپیمایی امسال با هفتمین روز شهادت شهدای حادثه تروریستی شاهچراغ شیراز بر اهمیت این رویداد ملی و انقلاب افزود و مشارکت پرشور مردم آن را روز همدلی و وحدت می کند. با اجتماع بزرگ خانوادگی ملت ایران.

این مراسم در تهران در مقابل لانه جاسوسی سابق آمریکا در خیابان طالقانی با اجرای برنامه های مختلف از جمله اجرای سرود و رقص توسط گروه های دانشجویی برگزار می شود و آیت الله سیدابراهیم رئیسی رئیس جمهور سخنران اصلی این مراسم است. .

بیش از ۳۵۰۰ خبرنگار، فیلمبردار و عکاس داخلی و خارجی مراسم ۱۳ آبان را در سراسر کشور پوشش می دهند.

راهپیمایی مردمی ۲۲ آبان با قرائت قطعنامه ملی به عنوان اعلام رسمی آخرین مواضع ملت ایران به پایان می رسد.