اعتراض تند کاپیتان پرسپولیس به سقف قرارداد/ قانون معیشت به چند سالی که فوتبال بازی می کنیم بستگی دارد.با نقل و انتقالات داغ تابستان امسال، سازمان لیگ برتر و ارکان آن از امکان رعایت قانون سقف قراردادها خبر داده است. این موضوع در روزهای اخیر با واکنش برخی بازیکنان و پیشکسوتان از جمله علی دایی همراه شده است.

حالا امید عالیشاه کاپیتان پرسپولیس هم به مخالفان این طرح احتمالی پیوسته و نسبت به موضوع سقف قرارداد ابراز اعتراض کرد:

در فوتبال ما انتظار داریم که او در آسیا یک جنتلمن باشد، در دنیا حرفی برای گفتن داشته باشد و ببیند که باعث شادی اجتماعی می شود، بر چه اساسی و بر چه معیاری چنین تصمیماتی گرفته می شود؟

هر فوتبالیستی سالانه ۲ درصد از قراردادش را به سازمان لیگ می پردازد که چه خدماتی به باشگاه یا بازیکن ارائه می شود؟آیا به این دلیل است که امروز به خودتان اجازه می دهید در این موارد تصمیم بگیرید؟مساله قرارداد یک موضوع کاملا خصوصی است. . و مسئولیت آن بر عهده باشگاه هاست. اگر قرار باشد سقف اجرا شود هر باشگاهی با توجه به دخل و خرج خود آن را تعیین می کند. برای ساختن و کمک به این فوتبال بهتر است به موضوع مهم «پخش تلویزیون» که امید همه باشگاه های فوتبال ایران است پرداخت.

امروز نگاه صنعتی با ساختاری منظم به فوتبال دارند، به جای چنین تصمیماتی که از قضا در گذشته با واکنش های خوبی مواجه نشده و بی تاثیر مانده اند، بهتر است خود را با اتفاقات و تغییرات روز جهانی فوتبال وفق دهند. سال هاست که به دلیل نبود اتحادیه برای احقاق حقوق فوتبالیست ها در ایران، سختی ها، سختی ها و شب ها و روز های پرتنش آنها دیده نمی شود و حالا سوال من این است؛ آیا کسی از شما نگرانی های ما را در مورد این وضعیت اقتصادی می داند؟

بیایید برای یک بار هم که شده از نظرات کارشناسان بزرگ فوتبال این کشور مثل علی دایی استفاده کنیم تا با هم افزایی و یکپارچگی به پیشرفت و تعالی این فوتبال کمک کنیم. فوتبال همچنان امید جوانان ایرانی است، لطفا آن را جدی تر بگیرید.