اعتصاب و اعتراض معلمان به محل اقامت نخست وزیر موقت رسید – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از فلش ها پخش کردندر پی اعتصابات و اعتراضات سراسری در فلسطین مشغول باشده ها معلم جلوی خانه «ییر لاپیداو اعتراض کرد و خواستار تغییر شرایط کاری خود شد اند. با این حال قبل از برخی از معلمان پروتستان با وزارت دارایی اسرائیل برای بازگشایی مدارس موافقت کردند.

هفته گذشته معلمان در فلسطین اشغالی برای تامین معیشت خود دست به اعتصاب زدند.

علاوه بر اوضاع متلاطم امنیتی و حملات سایبری همزمان به زیرساخت‌های رژیم، وضعیت اقتصادی در سرزمین‌های اشغالی نیز نامطلوب به نظر می‌رسد و دست‌کم تعدادی از اتحادیه‌ها از جمله معلمان در ماه‌های اخیر دست به اعتصاب زده‌اند. اواخر هفته گذشته، رسانه های اسرائیلی از اعتصاب معلمان در فلسطین اشغالی در اعتراض به دستمزدهای پایین آنها خبر دادند و روزنامه تایمز اسرائیل گزارش داد که با ادامه اعتصاب معلمان به دلیل اختلاف دستمزدها بین اتحادیه آنها و وزارت دارایی، کلاس ها . در حدود ۲ میلیون دانش آموز برای دومین روز متوالی از ساعت ۱۰ صبح شروع می کنند.

بر اساس این گزارش، اتحادیه معلمان صهیونیست اعلام کرده است که این اعتصاب شامل تمامی مهدکودک ها، مدارس ابتدایی و متوسطه خواهد شد. این اعتصاب سراسری پس از آن صورت می گیرد که معلمان هفته گذشته در مناطق مختلف کشور به دلیل دستمزد پایین دست به اعتصاب دو ساعته زدند. فلسطین اشغالی در سال‌های اخیر صحنه اعتراضات ناشی از بحران اقتصادی و بیکاری به‌ویژه پس از شیوع کرونا بوده است و اعتصاب اخیر معلمان چند ماه است که ادامه دارد و همچنان ادامه دارد.