افتادگی دریچه میترال و ارتباط آن با استرس


افتادگی دریچه میترال قلب و ارتباط آن با استرس

افتادگی دریچه میترال نوعی بیماری دریچه میکسوماتوز است. به این صورت که بافت دریچه میترال و ورترها به طور غیرعادی دچار کشیده شدن اند ، به گونه ای که عامل ضرر قلب ، دریچه میترال خم شود.
کسانی که دچار افتادگی دریچه میترال هستند ، ممکن است هیچ گونه بازگشتی (دریچه نشتی) وجود نداشته باشد یا ممکن است دامنه ای از آن نشت خفیف تا دریچه بسیار فلاپی و نشتی داشته باشند. اما کسانی که اکثریت افراد فاقد نشت یا نشت خفیف هستند.

درصد کمی از افراد به افتخار دریچه میترال MVP شدید دارند که نیاز به درمان دارند. گفتنی است که افتتاح دریچه میترال بسیار شایع است و حدود سه تا پنج درصد از جمعیت را می توان کند. گزارشات حاکم از آن است که زنان دو برابر مردان می توانند تبدیل شوند. به خاطر داشته باشید باید افتتاح دریچه میترال در کودکان ، نوجوانان و بزرگسالان را مشاهده کنید که در هر گروه سنی و یا هر جنسیتی امکان وقوع دارد.

افتادگی درچه میترال قلب

نشانه های افتادگی دریچه میترال

اگرچه افتادگی دریچه میترال قلب یک انتخاب متادم العمر است ، اما برخی از افراد به این بیماری هرگز علائمی داشته اند.

بنابراین ممکن است افراد ممکن است از ابتدای این بیماری تعجب کنند. زمانی که نشانه ها مشاهده می شود ، ممکن است به این دلیل باشد که خون از طریق دریچه به عقب نشت می کند. تأثیر افتادگی دریچه میترال می تواند از فرد به فرد دیگری بسیار متفاوت باشد. همانطور که اشاره شد این علائم خفیف هستند اما دسته ای از شایع ترین آن ها عبارت اند از:

ضربان قلب مسابقه ای یا نامنظم (آریتمی)
• سرگیجه یا سبکی سر
• مشکل در تنفس یا تنگی نفس ، در زمان فعالیت بدنی یا در حالت خوابیده
• خستگی

چه موقع به پزشک مراجعه کنید؟

اگر فکر می کنید علائم فوق العاده ای دارید ، باید برای مراجعه به پزشک اقدام کنید. به خاطر داشته باشید که از بیماری های قلبی دیگر همانطور که افتاده دریچه میترال را ایجاد کنید ، بنابراین فقط به پزشک مراجعه کنید.

• اگر درد قفسه سینه دارید و مطمئن نیستید که می توانید یک حمله قلبی باشد.

• اگر به طور کامل دریچه میترال را تجربه کرده اید ، در صورت تشخیص به پزشک مراجعه کنید.

علل ابتلا به افتادگی دریچه میترال قلب

دریچه میترال جریان خون بین اتاق های فوق العاده و تحتانی سمت چپ قلب را کنترل می کند.

واقعاً که قلب به درستی کار می کند ، دریچه میترال در زمان پمپاژ قلب کاملاً بسته می شود و از جریان خون به داخل محفظه فوق العاده سمت چپ (دهلیز چپ) جلوگیری می کند.

اما در برخی از افراد به افتخار دریچه میترال ، یک یا هر دو جزوه دریچه میترال دارای بافت اضافی یا کشش بیش از حد طبیعی است که باعث می شود هر بار به قلب منقبض تبدیل شود ، مانند چتر به دهلیز چپ شود. برآمدگی ممکن است محکم بسته نشود.

در برخی موارد ، خون ممکن است از طریق دریچه به عقب نشت کند (نارسایی دریچه میترال) اگر فقط مقدار کمی خون به دهلیز چپ نشت کند ، ممکن است مشکلی ایجاد شود. در بالا اشاره شد که نارسایی شدید دریچه میترال می تواند علائمی را مانند تنگی نفس ، خستگی یا سبکی سر ایجاد کند.

نام دیگر افتادگی دریچه میترال قلب “سندرم کلیک-سوفل” است. وقتی پزشک با استفاده از استتوسکوپ به صدای قلب گوش می دهد ، ممکن است صدای را بشنود که گویی برگچه های دریچه به عقب برگردد و به دنبال آن یک صدای دیگردر نتیجه جریان خون دوباره به دهلیز ایجاد شود.

نام های دیگر برای توصیف افتادگی دریچه میترال عبارت اند از:
• سندرم بارلو
• سندرم دریچه فلاپی
• سندرم دریچه میترال
• بیماری دریچه میتراس میکسوماتوز

ریسک ابتلا به افتادگی دریچه میترال

ریسک فاکتورهای ابتدایی به افتادگی دریچه میترال قلب

افتادگی دریچه میترال قلب در هر فرد و در هر سنی ممکن است ایجاد شود. تأثیر جدی افتادگی دریچه میترال بیشتر در مردان بالای 50 سال دیده می شود. افتتاح دریچه میترال می تواند با بیماری خاص دیگری مرتبط باشد ، مانند:

• سندرم مارفان
• سندرم Ehlers-Danlos
• ناهنجاری ابستین
• دیستروفی عضلانی
• بیماری گریوز
• اسکولیوز

تشخیص افتادگی دریچه میترال

از آنجا که بیشتر احتمال دارد به MVP علائمی امکان داشته باشد در زمان گوش دادن به قلب با استتوسکوپ ، در زمان معاینه فیزیکی سوفل تشخیص داده شود. علائم متداول شامل انفجار ضربان قلب سریع (تپش قلب) ، ناراحتی قفسه سینه و خستگی است.

یک پزشک ممکن است پس از گوش دادن به قلب شخصی با استتوسکوپ ، به افتتاح دریچه میترال شکسته شود. حرکت غیرطبیعی دریچه میترال می تواند صدای متمایزی ایجاد کند که “کلیک” نامیده می شود. اگر نارسایی میترال نیز وجود داشته باشد ، پزشک ممکن است سوفل قلبی از جریان خون به عقب را بشنود.

تشخیص قطعی افتادگی دریچه میترال نیاز به انجام اکوکاردیوگرام دارد که نوع سونوگرافی قلب است.

نحوه تشخیص افتادگی دریچه میترال

در صورت تشخیص سوفل چه کاری باید انجام دهم؟

حتی برای کسانی که علائمی می توانند ، در صورت تشخیص سوفل از افتادگی دریچه میترال ، اکوکاردیوگرام (اکو) توصیه می شود. اکو از سونوگرافی برای شرایط شرایط دریچه و میزان نشت خون (برگشت) از دریچه زمانی انقباض قلب استفاده می کند.

آزمایش دیگر ممکن است تصویربرداری با تشدید مغناطیسی قلب (CMR) باشد که به آن MRI قلب نیز می گویند.

درمان افتادگی دریچه میترال قلب

افتضاح دریچه میترال قلب برای چند نفر مشکلی ایجاد نمی شود ، بنابراین در مواقع معمول نیازی به درمان نیست.

کسانی که به دلیل افتادگی دریچه میترال دچار نارسایی شدید میترال می شوند ، می توانند از جراحی برای ترمیم یا تعویض دریچه نشتی بهره مند شوند. برای کسانی که علائم نارسایی احتقانی قلب را تحت تاثیر قرار دادند دریچه میترال همراه با نارسایی میترال دارند ، به طور طبیعی بهترین روش درمانی است.
اگر در آزمایش اکوکاردیوگرام هیچ گونه نارسایی میترال وجود داشته باشد ، ظاهر افتادگی دریچه میترال قلب به ندرت خطری ایجاد کند. بهترین درمان برای هر فرد ممکن است متفاوت باشد ، اما می تواند شامل موارد زیر باشد:

• ورزش
• مسکن ها
• آرامش و تکنیک های کاهش استرس
• اجتناب از کافئین و سایر محرک ها

مسدودکننده های بتا ، که داروهایی برای کاهش ضربان قلب هستند ، ممکن است در افرادی که تپش قلب با ضربان قلب سریع ، معروف به تاکی کاردی ، همراه با افتادگی دریچه میترال هستند ، مفید باشند.

MVP بندرت به یک بیماری جدی تبدیل می شود. با این حال ، در جدی ترین موارد می توانم باعث ضربان قلب غیر طبیعی (آریتمی) شوم که در نهایت ممکن است تهدید کننده زندگی باشد.

به راستی که افتضاح دریچه میترال به حدی شدید باشد که نشت قابل توجه دریچه ایجاد کن ، به نام “نارسایی مجدد” ، می توانم به عوارض جدی حمله قلبی و سکته مغزی شود.

چون وقتی دریچه نشت می کند ، می توانم بزرگتر دهلیز شوم. بزرگ دهلیز ممکن است به مشکلات ریتم قلب شبیه “فیبریلاسیون دهلیزی” تبدیل شود ، که در نتیجه لخته های خون را در پی داشته باشد. وقتی لخته ها از قلب به عروق یا مغز منتقل می شون ، می توانم به سکته یا حمله قلبی تبدیل شوم.

جهت مشاوره رایگان با پزشکان مجرب و رزرو نوبت با مرکز قلب و دیابت اکسیر همین حالا تماس بگیرید.️

آدرس شعبه یک: یوسف آباد ، خیابان هجدهم ، پلاک ۱۰

۰۲۱-۸۸۰۶۷۱۷۵

۰۲۱-۸۸۵۵۷۶۰۱-۳

برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!

[کل: 2 میانگین: 5]

دیدگاهتان را بنویسید