اقدامات فولاد خوزستان در حوزه محیط زیست الگویی برای کشور است – پایگاه خبری مدآرا


محمد نیکوکار قائم مقام مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان در امور بهره برداری و توسعه با تاکید بر اهمیت تولید و توسعه پایدار گفت: توجه به محیط زیست یکی از مولفه های مهم تولید و توسعه پایدار است و شرکت فولاد خوزستان اقداماتی را انجام می دهد تا نگاه داشتن و محیط زیست را بهبود بخشد. Fundamenta در این راستا اقدام کرده است.
وی با اشاره به رویکرد شرکت فولاد خوزستان به محیط زیست برای حفظ سلامت کارکنان گفت: حذف و جایگزینی سه واحد هایل با ظرفیت یک میلیون تن با آلایندگی بالا و مصرف آب و گاز بالا با یک واحد زمزم. با آلودگی کمتر، مصرف آب و گاز بسیار کمتر و کیفیت بهتر محصول، نصب تعداد زیادی غبارگیر برای کنترل آلودگی گرد و غبار، اجرای طرح های تصفیه فاضلاب و بازیافت آب و ایجاد حدود ۵۳۰ هکتار فضای سبز در داخل و خارج شرکت که بیش از ۵ برابر الزامات قانونی است و از جمله پروژه های زیست محیطی انجام شده نشان دهنده توجه ویژه شرکت فولاد خوزستان به محیط زیست برای سلامت کارکنان و مردم است.

معاون بهره برداری و امور توسعه شرکت فولاد خوزستان با اشاره به نگاه و توجه مدیرعامل شرکت فولاد خوزستان به پروژه های زیست محیطی گفت: جلسات پروژه های زیست محیطی در بالاترین سطح در این شرکت تشکیل و پیگیری می شود. . ، و در کمیته رهبری مدیر عامل نظارت می شود و این همکاری و همدلی باعث شد ۱۴۰۰ میلیارد تومان برای اجرای پروژه های زیست محیطی در شرکت فولاد خوزستان اختصاص یابد.
نیکوکار گفت: سابقه فولاد خوزستان در بهبود محیط زیست درخشان است و با تولید از یک میلیون و ۵۵۰ هزار تن به ۳ میلیون و ۹۰۰ هزار تن توانسته ایم با اصلاح فرآیندهای تولید و افزایش تولید، آلودگی های زیست محیطی به ویژه گرد و غبار را کاهش دهیم.

وی بیان کرد: در سال گذشته ۵ پروژه زیست محیطی با هزینه ۱۰۰ میلیارد تومان به اتمام رسید که شامل نصب غبارگیر ۲۰-۰۴ در واحد تامین مواد، نصب سیستم مه شکن در خروجی مخزن روزانه و برج احیا یک و دو شماره دو به اجرای شبکه پاکسازی واحدهای گندله سازی شماره یک و دو، فنس کشی صفحه هفت و تامین دو دستگاه سبد جمع آوری اشاره کرد.

معاون بهره برداری و توسعه شرکت فولاد خوزستان تصریح کرد: در سال جاری ۱۳ پروژه زیست محیطی در دست اجرا داریم که تعدادی از آنها تاکنون تکمیل شده و امیدواریم تا قبل از پایان سال به بهره برداری برسد و یکی از آنها یکی از پروژه های بسیار مهمی که در سال جاری تکمیل می شود و تاثیر بسزایی در کاهش مصرف آب دارد، پروژه RO پساب خروجی و بازگشت آن به شرکت است که باعث کاهش مصرف آب در شرکت و همچنین کاهش آب می شود. حذف از. رودخانه کارون کیفیت مناسب آن باعث افزایش چرخه غلظت آب در برج های خنک کننده می شود که می تواند باعث کاهش مصرف آب شرکت و همچنین بهبود فرآیند تولید شود.
وی در پایان ابراز امیدواری کرد با بهبود فرآیندها و اجرای پروژه ها شاهد بهبود هر چه بیشتر شرایط محیطی باشیم.