امضای تفاهم نامه بین شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنیاد دفاع مقدس – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهانگزارش کردن خبرگزاری مهر، تفاهم نامه همکاری شورای عالی انقلاب فرهنگی و بنیاد حفظ آثار و نشر طاق های دفاع مقدس صبح امروز چهارشنبه پنجم مردادماه با حضور حجت الاسلام والمسلمین سید سعیدرضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی و سردار سرتیپ بسیجی بهمن کارگر رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس امضا رسید.

این قرارداد برای حفاظت و بهره برداری از آثار و ارزش های دفاع مقدس و ثبت حماسه های جاودانه امت اسلامی و آثار آن در زمینه های فرهنگی، سیاسی، اجتماعی و نظامی و همچنین جلوگیری از تحریف و فراموشی است. میراث گرانبهای بنیانگذار انقلاب اسلامی و مجاهدت شهدا و دستاوردهای انقلاب اسلامی به امضای احزاب رسید.

برنامه ریزی و همکاری برای تصویب، اجرا و تحقق سند ملی فرهنگ دفاع، مقاومت، ایثار، جهاد و شهادت و تدوین برنامه اجرایی با تقسیم بندی موضوعات مرتبط با کار ملی در حوزه فرهنگ جهاد. دفاع از ایثار و شهادت در سند نقشه مهندسی فرهنگی و سایر اسناد مربوطه همچنین تدوین طرح نظارتی برای تهیه و تولید آثار علمی، پژوهشی، ادبی، هنری، فرهنگی، آموزشی، سینمایی و انتشاراتی در حوزه مقدسه. دفاع یکی از مفاد این تفاهم نامه محسوب می شود.

همچنین تشکیل کارگروه دفاع مقدس زیر نظر ستاد هماهنگی نقشه مهندسی فرهنگی برای عملیاتی کردن راهبردهای نقشه مهندسی فرهنگی کشور در زمینه نهادینه سازی فرهنگ جهاد و ایثار در اندیشه ها، اعتقادات و اعتقادات. رفتار مردم و مسئولان از دیگر مفاد این توافقنامه است. همکاری در گسترش و فراگیری دو واحد از دوره دفاع مقدس در کلیه مراکز دانشگاهی اعم از دولتی و غیرانتفاعی سراسر کشور و همچنین همکاری در توسعه نظام دفاع مقدس و مباحث مقاومت ارائه شده به دانشجویان در پایان نامه ها و پایان نامه های دانشگاهی از دیگر مفاد این موافقت نامه است. .

امیر سرتیپ نبی سهرابی جانشین رئیس بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، سردار سرتیپ دوم پاسدار اکبر رضازاده، معاون برنامه ریزی و بودجه بنیاد حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس، علی اصغر جعفری، مدیرعامل موزه ملی انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، مریم مجتهدزاده، رئیس سازمان نشر آثار و ارزش های مشارکت زنان در دفاع مقدس و جمعی از مسئولان شورای عالی انقلاب فرهنگی و برای حفظ آثار و نشر ارزش های دفاع مقدس در بنیاد حضور یافتند.