انتخاب مکمل های فیبر مناسب برای رژیم غذایی

فیبر فواید باورنکردنی برای بدن انسان دارد. با یبوست، دیابت و بیماری های قلبی مبارزه می کند و در عین حال سطح کلسترول را کاهش می دهد. فیبر که به عنوان علوفه یا فله نیز شناخته می شود، برخلاف چربی ها، کربوهیدرات ها و پروتئین ها توسط بدن هضم یا جذب نمی شود. فیبر به کاهش وزن کمک می کند و حرکات روده را تنظیم می کند. فیبر به وفور در میوه ها، سبزیجات، غذای گندم کامل و حبوبات یافت می شود. آجیل، لوبیا، سیب، پرتقال، پاپایا، سبزیجات سبز و گندم نیز حاوی مقدار کافی فیبر هستند. مکمل های فیبر راه دیگری برای حفظ سلامت دستگاه گوارش است. دانستن انواع مکمل های فیبر موجود در بازار و فواید آنها بسیار مهم است.

اثرات پوسته پسیلیوم

این مکمل فیبر برای حفظ سیستم روده منظم و ریشه کن کردن مشکلات مربوط به روده بسیار مفید است. پوسته پسیلیوم به طور گسترده در برخی از مکمل های فیبر محبوب مانند متاموسیل، فیبوژل و سروتان استفاده می شود. از دانه های گیاه پسیلیوم به دست می آید. پوسته بذر از مواد مغذی محلول در آب تشکیل شده است. پس از تجزیه فیبر در داخل بدن، به باکتری خوبی تبدیل می شود که یبوست و حرکات روده تحریک پذیر را درمان می کند.

اثرات اینولین

اینولین از غده ها و ریشه بسیاری از گیاهان مختلف به دست می آید. اینولین یکی از رایج ترین الیاف است که در گیاهانی که نشاسته ندارند وجود دارد. اینولین یک فیبر محلول در آب است و بر سطح قند بدن تأثیری ندارد. این امر آن را برای مصرف افراد دیابتی ایده آل می کند. همچنین متابولیسم بدن را افزایش می دهد، شاهکاری که به جذب کلسیم و منیزیم بیشتر کمک می کند.

اثرات گلوکومانان

گلوکومانان شکل دیگری از فیبر رژیمی است. همچنین یک فیبر محلول در آب است و برای کاهش وزن، یبوست، کلسترول بالا، دیابت نوع ۲ و درمان آکنه استفاده می شود. در گیاه Konjac یافت می شود و به طور گسترده در ژاپن، چین و اندونزی یافت می شود. اثرات گلوکومانان توسط بسیاری از دولت ها و آژانس های مصرف کننده مورد تردید قرار گرفته است. دلیل آن این است که گلوکومانان به سرعت حل نمی شود.

قبل از مصرف هر نوع مکملی مهم است که با یک ارائه دهنده بهداشت مشورت کنید. فیبر برای بدن سالم ضروری است و باید در مقادیر متوسط ​​مصرف شود. افزودن مقدار ناگهانی و بیش از حد فیبر در رژیم غذایی می تواند منجر به گاز روده، گرفتگی عضلات و نفخ شکم شود. مکمل های فیبر از برندها و شرکت های بسیاری در دسترس هستند. ما باید تحقیقاتی را برای یافتن محصول اصلی انجام دهیم تا بعداً از هرگونه اثرات مضر جلوگیری کنیم. ما همچنین باید دستورالعمل های نوشته شده روی مکمل را در مورد دوز صحیح دنبال کنیم.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر