انتقاد از مصاحبه آقای پژمانفر با شورای نگهبان


اگر خصومتی با شورای نگهبان وجود دارد به خاطر عملکرد موفق شورا نیست. بلکه به دلیل عملکرد بد و ورود سلیقه به شورای نگهبان است که کشور در شرایط فعلی قرار گرفته است. زیرا دولت و مجلس هر دو مورد تایید شورا هستند.

بر اساس گزارش طنجه؛ نایب رئیس کمیسیون اصل ۹۰ مجلس شورای اسلامی، خصومت با این شورای نگهبان را نشان از کارکرد درست آن دانست و گفت: این شورای نگهبان باید به عنوان یک شورای نگهبان عمل کند. نه برادر، این اعتراضات نشان دهنده بی مسئولیتی شورا و عملکرد بی مزه آن است که نتایجی مانند وضعیت کنونی کشور داشته است.

آقای پژمان فر همانطور که گفتید مصوبات مجلس باید از شورای نگهبان عبور کند تا با شرع و قانون مطابقت داشته باشد. اما چه اتفاقی می‌افتد که قطعنامه‌ای که خلاف شرع و قانون نیست به دلایل مختلف از جمله عدم راحتی رد شود؟

شما از تقابل شورای نگهبان و هر مجلسی به خوبی آگاه هستید. اگر از دوستان و آشنایان داخلی همان مصوبه ای هستند که در مجلس قبل ابلاغ نشده بود. تصویب می شود و در مجلس غیر متعهد به رأی گذاشته نمی شود.

شورای نگهبان حتی از دستورات رهبری هم فراتر رفت و آنجا که حضرت آقا دستور بررسی مجدد و اطمینان دادند; عملاً هیچ اتفاقی نیفتاد و انتخابات به صورت مهندسی شده برگزار شد تا نشان دهد این شورا کاملاً غیرقانونی عمل می کند.

امروز سخنان شما معنای دیگری جز تأیید این گفته ندارد. چون خود شما از حداقل انتخابات مجلس ۹۸ خارج شده اید و رقیبی در بین خود ندیده اید.

امیدوارم شورای نگهبان مجرب مجلس انقلاب و دولت انقلابی که از آن عبور می کنیم به خود بیایند و کاری را که برای آن ایجاد شده اند انجام دهند.

پایان مقاله