انتقاد شدید یک سایت اصولگرا از نمایندگان انقلابی مجلس/ کاش در امامزاده داوود به جای گل و لای مالی در آغوش «موگرینی» بودید! – پایگاه خبری مد


گزارش کردن پایگاه خبری مدرا; یک سایت اصولگرا با انتقاد از نمایندگان انقلابی مجلس نوشت:

خاطره برخی نمایندگان مجلس در سیل امامزاده داوود در حالی که پاهایشان در گل و لای گیر کرده بود، آنقدر مشمئز کننده بود که به نظر می رسید کمتر اصولگرایی وجود دارد که بخواهد از آن دفاع کند یا توجیهش کند. اما چند روز پس از واکنش های انتقادی به این موضوع، این اتفاق در کمال ناباوری رخ داد و نظام الدین موسوی یکی از نمایندگان از اقدام خود و همکارانش دفاع کرد.

بی شک عکس یادگاری نمایندگان اکثرا اصلاح طلب مجلس دهم با فدریکا موگرینی، رئیس سابق سیاست خارجی اتحادیه اروپا با شور و شوقی که از خود نشان دادند، لکه تاریکی بر آن مجلس و مایه ننگ بین المللی بود و وجود ندارد. شک دارم.

در این بین حتی اگر نظام الدین موسوی یادش نمی آمد احتمالا بعد از عکس یادگاری نمایندگان مجلس در گل و لای سیل، خیلی ها یاد عکس یادگاری نماینده دهم مجلس با موگرینی می افتادند. اما نکته اینجاست که موسوی می خواست با یادآوری آن تحقیر خود و همکارانش را بپوشاند. او نوشت: قبول می کنم دروغ شما درست است اما شوف همچنان این افتخار را دارد که با موگرینی در گل و لای سیل سلفی بگیرد.

کاش به جای گل مالی در امامزاده داوود در آغوش موگرینی بودی!

در خصوص این اظهارات باید گفت اولاً اقدام نادرست رقیب سیاسی نمی تواند توجیهی برای انجام اقدام نادرست دیگر رقبا باشد. آیا گناه افرادی است که اجازه دارند گناهان گناهان کوچک ما را انجام دهند؟

دوم اینکه فقط انتشار چند عکس ساده نیست. واقعیت این است که رفتار نمایندگان نشان می دهد که عمدا به قصد خودنمایی عکس یادگاری گرفته اند. یعنی همه یک جا جمع شدند و مثل یک آتلیه عکاسی وسط روستا با گلدان های گلی عکس گرفتند. این یعنی چی؟ آیا نمایندگان در آن لحظه مشغول نظارت بر نحوه کمک رسانی به سیل زدگان بودند؟ فراموش نکنیم که اقدام عملی خاصی از سوی مجلس برای مقابله با سیل و حتی مقصر دانستن مسئولانی که در سیل اخیر خوب کار نکردند، صورت نگرفت.

به نمایندگانی که هنوز متوجه اشتباه وید در شوف اخیر نشده اند، آرزو می کنم به جای امامزاده داوود در مقابل موگرینی باشید. چون حداقل شعفی در آنجا کار نمی کرد. عکس یادگاری با موگرینی یک تحقیر عمومی بود و احتمالا نمایندگان هرگز نخواستند این تصاویر پخش شود و مایه شرمساری آنها شود. اما نمایندگان مجلس یازدهم به طور اتفاقی عکس یادگاری را به نیت شوف انداختند و با افتخار پخش کردند. اکنون به جای یک عذرخواهی ساده و پیگیری واقعی مشکلات سیل زدگان و تلاش برای جلوگیری از حوادث مشابه، اقدام خود را توجیه کرده و قصد شکست ندارند.

گزارش کردن تحمل امشب اقبال شکری یکی از نمایندگان حاضر در این عکس یادگاری در امامزاده داوود گفت: اگر به قصد عکس به آنجا می رفتیم زیر گل دفن می شدیم بهتر بود.

نماینده مردم تهران همچنین افزود: با عبور از آنجا مردم از جاهای مختلف عکس می گرفتند و منتشر می کردند اما ما به وظیفه نمایندگی خود عمل کردیم. آنقدر سریع اتفاق افتاد که فرصتی برای پوشیدن چکمه یا انجام کار دیگری وجود نداشت. بیل ها کار می کرد و وسط کار بالا می رفتیم وگرنه برنامه ای برای حرکت دادن ما از این بیل ها نبود. به نظر من اینها چیزهای کوچکی هستند.