اولین برنامه خلبان سگهای تشخیص دهنده کووید


20 سپتامبر 2021 – سگ کبرا در فرودگاه بین المللی میامی سخت کار می کرد و ماسک هایی را که توسط کارکنان خطوط هوایی آمریکا از طریق یک ایست بازرسی امنیتی در حال عبور بود ، بو می کرد. اگر او رایحه خاصی را تشخیص دهد ، فقط با نشستن به راننده خود اطلاع می دهد. وقتی این دختر خوب می نشیند ، این بدان معناست که کبرا یک سیگنال بویایی از کروناویروس را تشخیص داده است ، ویروسی که باعث COVID-19 می شود.

کبرا ، مالینوی بلژیکی ، یکی از دو سگ است – شریک او One Betta ، چوپان هلندی – در این ایست بازرسی در میامی بین المللی کار می کند. آنها بخشی از یک برنامه آزمایشی با مرکز پزشکی قانونی و عدالت جهانی در دانشگاه بین المللی فلوریدا هستند که از سگ های تشخیص به عنوان یک صفحه نمایش سریع برای افرادی که مبتلا به COVID-19 هستند استفاده می کند.

میزان تشخیص آنها بسیار زیاد است ، بیش از 98 ، و این برنامه به قدری موفقیت آمیز بود که برای یک ماه دیگر در فرودگاه تمدید شد.

اگر این دو سگ به تشخیص دقیق COVID-19 ادامه دهند ، آنها و سایر سگهای نژاد با آموزش مشابه می توانند در مکانهای دیگر مستقر شوند و تعداد زیادی از افراد به طور همزمان رفت و آمد کنند ، از جمله فرودگاههای دیگر یا حتی مدارس. در واقع ، سگهای بو کننده COVID در حال حاضر در برخی از کلاسهای دانشگاه مورد استفاده قرار می گیرند.

اما ایجاد یک گروه بزرگ از حیوانات زنده به عنوان آشکارساز بیماری شامل برخی مسائل سخت است ، از جمله اینکه کجا حیوانات پس از اتمام کار خود بازنشسته می شوند.

کنت فرتون ، دکترا ، استاد شیمی و بیوشیمی ، معاون و معاون اجرایی رئیس دانشگاه می گوید: “هنگامی که COVID برای اولین بار بوجود آمد ، گفتیم ببینیم آیا می توانیم این دو سگ را در مورد ویروس یا بوی COVID-19 آموزش دهیم.” دانشگاه بین المللی فلوریدا

تیم او مطالعه ای را با حیواناتی که “سگ های تشخیص دهنده پزشکی” می نامد ، تکمیل کرد ، حیواناتی که ممکن است بوی تشنج را تشخیص دهند. این امر آنها را به این نتیجه رساند که حیوانات چگونه می توانند انواع دیگر اختلالات را تشخیص دهند.

آموزش سگ برای بوییدن بوهای خاص با درک آنها از وظیفه به طور کلی شروع می شود. فرتون می گوید حیوانات ابتدا آموزش می بینند که وظیفه آنها تشخیص یک بو در بین بسیاری است. هنگامی که سگها این را درک کردند ، می توان آنها را در مورد هر بوی خاصی آموزش داد.

در واقع ، سگها علاوه بر تشخیص تشنج ، توانسته اند دیابت و حتی برخی از سرطانها مانند سرطان تخمدان را شناسایی کنند.

فرتون می گوید از هیچ گونه استفاده قبلی از سگ برای غربالگری بیماری های عفونی آگاه نیست. این ممکن است به این دلیل باشد که اخیراً هیچ چیزی با وحشیگری جهانی COVID برخورد نکرده است ، و انسان ها را مجبور می کند تا از بهترین دوستان خود برای کمک مراجعه کنند.

Cobra و One Betta شروع به یادگیری تشخیص پژمردگی لورل کردند ، قارچی که به درختان آووکادو حمله می کند و آنها را می کشد و میلیون ها هزینه برای تولیدکنندگان فلوریدا هزینه دارد. این دو سگ با داشتن تخصص زیر یقه خود ، تنها چند هفته زمان نیاز دارند تا بتوانند بوهای دیگر را که به آنها اختصاص داده است ، تشخیص دهند.

آموزش ایمن سگ ها

برای آموزش Cobra و One Betta در مورد بوی COVID-19 ، تیم فرتون ابتدا نمونه های ماسک را از افراد بستری در بیمارستان با COVID و افرادی که به این بیماری مبتلا نبودند ، تهیه کردند. در مبارزه با ویروس ها ، افراد مواد شیمیایی خاصی تولید می کنند که هر بار که تنفس می کنند آنها را بیرون می دهند. هنگامی که فرتون و همکارانش اجزای بازدم گیر کرده در ماسک ها را مقایسه کردند ، متوجه تفاوت بین ماسک های مبتلایان به کووید و کسانی که فاقد آن بودند ، شدند.

تیم تحقیقاتی با تأیید اینکه بازدم ها می توانند مختص کووید باشند ، چهار سگ-کبرا ، وان بتا ، هابل و مکس-را برای تشخیص ماسک افراد مبتلا به کووید در بین مجموعه ای از انواع ماسک آموزش دادند. با این حال ، قبل از این مرحله ، محققان مطمئن شدند که هر گونه اثری از ویروس فعال توسط نور ماوراء بنفش از بین می رود تا سگ ها آلوده نشوند.

هر بار که سگها با دقت ماسکی را از بیمار مبتلا به کووید انتخاب می کردند ، پاداش آنها دسترسی به اسباب بازی مورد علاقه بود: یک توپ قرمز برای جویدن. اگرچه هر چهار سگ عملکرد بسیار خوبی داشتند ، بله ، آنها این کار را کردند ، Cobra و One Betta بیشترین دقت را از خود نشان دادند و از همکاران آموزش خود بهتر عمل کردند. از نمرات آموزشی خود ، کبرا با دقت 99.45 first در رتبه اول قرار گرفت. فارتون می گوید ، علی رغم نام او ، One Betta “یکی بهتر نبود” ، با 98.1 in در رتبه دوم قرار گرفت ، که هنوز هم بسیار بالا است.

هر دو سگ در وظایف غربالگری فرودگاه خود خوب عمل می کنند. اگر یکی از آنها بعد از بوییدن ماسک در ایست بازرسی بنشیند ، مرحله بعدی این است که مالک ماسک مورد آزمایش قرار گیرد.

به گفته گرگ چین ، مدیر ارتباطات بخش هوانوردی میامی-داد ، از 23 آگوست تا 8 سپتامبر ، این دو سگ در طی 8 روز کاری 1093 نفر را مورد بررسی قرار دادند و تنها در مورد یک مورد هشدار دادند. آزمایش آن فرد 2 هفته قبل مثبت بود و پس از قرنطینه به سر کار برمی گشت و آزمایش سریع وی پس از هشدار سگ منفی بود.

فرتون می گوید برخی گزارش ها از هشدار سگ ها قبل از اینکه آزمایش ها نتیجه مثبت نشان دهند ، وجود دارد که نشان می دهد تشخیص بوی سگ ها می تواند دقیق تر باشد. آنها امیدوارند مطالعه خود را گسترش دهند تا ببینند پنجره تشخیص مبتنی بر سگ چقدر محکم است.

در حال حاضر ، سگ های آشکارساز آنقدر خوب عمل می کنند که برنامه برای 30 روز دیگر تمدید شده است.

هرچقدر هم که امیدوار کننده به نظر می رسد ، استفاده از سگ ها برای غربالگری برخی از عقده های لجستیکی و اخلاقی را به همراه دارد. آموزش ارتش سگ برای استقرار در نقاط تشخیص حجم بالا به این معنی است که پس از اتمام کار ، تعداد زیادی از سگ ها نیاز به مکانی امن برای بازنشستگی دارند. علاوه بر این ، فرتون می گوید ، آموزش اولیه چند ماه به طول می انجامد ، در حالی که اگر دستگاهی برای غربالگری ساخته شود ، تولید به احتمال زیاد به سرعت افزایش می یابد تا تقاضا را برآورده کند.

اگرچه ممکن است سگ ها نیازی به بازنشستگی فوری نداشته باشند.

فرتون می گوید: “ما تصور می کنیم که در صورت نیاز می توان آنها را در تشخیص دیگری برای بیماری عفونی دیگر جابجا کرد.” او می گوید ، در نهایت ، هنگام کار با سگ ها ، “یک رابطه اخلاقی وجود دارد که نیازی نیست با استفاده از سازها کنار بیایید.”

فرتون می گوید ، اگرچه آزمایش خلبان در میامی بین المللی اولین آزمایش فرودگاهی است ، اما سگ ها این کار را در مکان های دیگر ، از جمله در مرکز عملیات اضطراری ایالتی در فلوریدا و در برخی از کلاس های دانشگاه انجام داده اند.

اخبار سلامت WebMD

منابع

دانشگاه بین المللی فلوریدا: “بررسی بوی انسان از بیماران صرع برای شناسایی نشانگر زیستی برای تشنج های صرعی.”

کنت فرتون ، استاد شیمی و بیوشیمی ، معاون رئیس اجرایی ، دانشگاه بین المللی فلوریدا.

گرگ چین ، مدیر ارتباطات ، بخش هوانوردی میامی-داد.


© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید