بارش باران در مناطق مختلف کشور


سه شنبه ۲۹ شهریور ۱۴۰۱ – ۱۳:۴۷

در تهران باران می بارد

تهران (پانا) – رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران مخاطرات جوی از وزش باد و باران در مناطق مختلف کشور خبر داد.

صادق ضیائیان درباره وضعیت جوی کشور گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های پیش یابی هوا در ۲۴ ساعت آینده در نواحی جنوب سیستان و بلوچستان، شرق و شمال هرمزگان، جنوب و غرب کرمان، شمال فارس به ویژه در ساعات بعدازظهر. ابر و بارش ها افزایش می یابد گاهی رگبار پراکنده و وزش باد شدید و جوی آرام و پایدار در سایر مناطق کشور حاکم است و غیر از این مناطق در ارتفاعات شمال شرق آذربایجان، اردبیل و اردبیل بارش های خفیف و پراکنده پیش بینی می شود. ارتفاعات از البرز مرکزی.

وی ادامه داد: در ارتفاعات شمال هرمزگان و جنوب کرمان، شمال فارس، برخی نقاط اصفهان و شرق کهگیلویه و بیراحمد در روز چهارشنبه (۳۰ شهریور ماه) بارش پراکنده و همچنین در استان های آذربایجان شرقی، غربی دور از انتظار نیست. . آذربایجان کردستان و کرمانشاه می دهد.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت اورژانس کشور، روز پنجشنبه (۳۱ شهریور) با گذر موج جوی تراز متوسط ​​از شمال غرب کشور، بارش های شدید، رعد و برق و رعد و برق پیش بینی می شود. گاهی در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، زنجان و شمال کرمانشاه وزش باد شدید همراه با خیزش گرد و خاک و در دامنه های جنوبی البرز واقع در استان های قزوین، البرز و تهران و دامنه های زاگرس در استان های همدان، مرکزی، قم و شمال اصفهان-ابرنکی گاهی وزش باد و رگبار پراکنده دور از انتظار نیست.

وی افزود: روز جمعه (اول مهرماه) در ارتفاعات واقع در شمال غرب کشور و روز شنبه (دوم مهر) در شمال آذربایجان شرقی، اردبیل و گیلان بارش پراکنده باران و وزش باد و جوی آرام و پایدار خواهد بود. . در جاهای دیگر مستقر خواهد شد.

به گزارش ضیائیان، امروز (۲۹ شهریور) شرق خلیج فارس، تنگه هرمز و غرب دریای عمان مواج است.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت اضطراری خطرات جوی درباره وضعیت جوی تهران در دو روز آینده نیز اظهار داشت: آسمان تهران فردا (۹ شهریور) صاف تا قسمتی ابری و تا ساعاتی دیگر وزش باد همراه است. کمینه دمای ۲۱ و حداکثر ۳۳ و در روز پنجشنبه (۳۱ شهریور) صاف تا نیمه ابری و در بعد از ظهر افزایش ابر و وزش باد در شب، بارش گسترده باران و گاهی وزش باد شدید با کمینه دمای ۲۱ و یک درجه سانتیگراد خواهد بود. حداکثر دما ۳۲ درجه سانتیگراد

ضیائیان در پایان گفت: امروز و فردا (۲۹ و ۳۰ شهریور) اهواز با ۴۲ و ۴۱ درجه سانتیگراد گرمترین و شهرکرد با ۶ درجه سانتیگراد سردترین است.