با افزایش مرگ و میر مواد افیونی ، آزمایشات انسانی برای واکسن آغاز می شود


15 سپتامبر 2021-بر اساس گزارش جدید CDC ، مرگ ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر در ایالات متحده به 69،031 نفر در سال 2020 رسید و از 49،860 مورد مرگ در سال 2019 فراتر رفت. بیشتر مرگ ها مربوط به مواد مخدر مصنوعی مانند فنتانیل بود.

رئیس جمهور جو بایدن بیش از 10 میلیارد دلار متعهد شده است تا دسترسی به خدمات پیشگیری ، درمان و بهبود را افزایش دهد. این پول از آن جهت اهمیت دارد که افرادی که برای اختلال مصرف مواد افیونی تحت درمان قرار می گیرند ، خطر عود مجدد بالایی دارند و این بدان معناست که خطر زیاد مصرف بیش از حد مواد مخدر نیز وجود دارد.

در حال حاضر ، محققان در حال مطالعه یک پل احتمالی برای بهبودی موفق هستند: واکسنی که می تواند توانایی داروها در ایجاد آسیب را از بین ببرد.

اولین واکسن های این چنینی در حال حاضر وارد آزمایشات بالینی می شوند و این امید را برای افزودن ابزار دیگری به تسلیحات ضد اعتیاد افزایش می دهد. اما حتی اگر واکسن ها بی خطر و م proveثر باشند ، موفقیت آنها می تواند مشکلات جدیدی برای حل آنها ایجاد کند.

سوزان کامر ، پروفسور عصب شناسی و روانپزشکی در مرکز پزشکی ایروینگ دانشگاه کلمبیا ، می گوید: مزیت واکسن ها این است که اثرات آنها می تواند چندین ماه دوام داشته باشد. نرخ ترک درمان های دارویی موجود برای اختلال مصرف مواد افیونی در 6 ماهگی تا 50 درصد است و واکسن می تواند افراد را از مصرف بیش از حد محافظت کرده و به آنها زمان بدهد تا مجدداً وارد درمان شوند.

او می گوید: “این به عنوان یک شبکه ایمنی عمل می کند.”

اولین واکسنی که وارد آزمایش شد ، اکسی کدون را هدف قرار داد. داوطلبانی استخدام می شوند که تشخیص اختلال مصرف مواد افیونی دارند اما تحت درمان پزشکی قرار نگرفته و همچنان از مواد افیونی استفاده می کنند. یک سوم آنها واکسن پلاسبو ، یک سوم تزریق دوز پایین واکسن و یک سوم دیگر واکسن دوز بالا دریافت خواهند کرد.

شلیک علیه اکسی کدون

محققان در درجه اول ایمنی ایمپلنت را ردیابی می کنند ، اما همچنین در حال بررسی این موضوع هستند که آیا واکسیناسیون از سرخوشی ناشی از مواد مخدر جلوگیری می کند یا خیر. آنها انتظار دارند در ابتدا 24 نفر را ثبت نام کنند اما اگر نتایج امیدوار کننده به نظر برسد به 45 نفر افزایش می یابد.

بدن در پاسخ به تزریق ، آنتی بادی هایی تولید می کند ، پروتئین هایی که اکسی کدون را نشان می دهند و از رسیدن آن به مغز جلوگیری می کند. اگر دارو نتواند به سلول های مغزی برسد ، نمی تواند سرخوشی ایجاد کند. و مهمتر از همه برای اثرات نجات بخش ، نمی تواند سیگنال های مغز را برای تنفس به بدن مسدود کند. این واکسن قبلاً در مطالعات روی حیوانات عملکرد خوبی داشته است.

آزمایش های قبلی واکسن های کوکائین و نیکوتین شکست خورد. این واکسن ها به آخرین مرحله کارآزمایی بالینی رسیدند ، اما به طور کلی اثرگذار نبودند. بنابراین ، این بار ، محققان قصد دارند سطح آنتی بادی را در شرکت کنندگان ردیابی کنند و نمونه های خون را برای نشانه های پاسخ ایمنی خوب به واکسن بررسی کنند.

اما اگرچه واکسن های قبلی کوکائین و نیکوتین برای همه کار نمی کرد ، اما به نظر می رسید که افرادی به آنها کمک می کردند. مارکو پراتونی ، استادیار داروسازی و پزشکی در دانشکده پزشکی دانشگاه مینه سوتا ، که تیمش نمونه های خون را ارزیابی می کند ، می گوید: به همین دلیل محققان درگیر آزمایش واکسن های افیونی می خواهند پاسخ های ایمنی را ردیابی کنند. او می گوید ، در نهایت ، ممکن است پزشک حتی بتواند از این اطلاعات برای انتخاب واکسن برای یک فرد خاص استفاده کند.

Pravetoni همچنین می گوید که اکسی کدون یکی از سه هدف واکسن است – دو مورد دیگر هروئین و فنتانیل است – که محققان امیدوارند بتوانند در یک تزریق ترکیب کنند. گیرندگان ممکن است نیاز داشته باشند که 3 تا 4 ماه اول یک بار در ماه انجام دهند و سپس تقویت کننده های سالانه دریافت کنند.

توقف درد

کودی ونتور ، استادیار داروسازی در دانشگاه ویسکانسین ، که در آزمایشات واکسن دخیل نیست ، می گوید واکسن ها همچنین برخی از مسائل را مطرح می کند که نیاز به توجه دارد.

او می گوید: “اگر علیه اکسی کدون واکسینه شده اید ، ممکن است در صورت تصادف رانندگی ، به کنترل کافی درد دسترسی نداشته باشید.”

ونتور می گوید ، پزشکان می توانند از تریاک های دیگر برای کنترل درد استفاده کنند ، اما محدود کردن مواد افیونی که هدف واکسن “شمشیر دو لبه” است ، زیرا افراد واکسینه شده فقط می توانند تریاک مورد نظر خود را به واکسنی تغییر دهند که واکسن مانع آن نمی شود.

اگرچه این مسائل باید مورد توجه قرار گیرد ، اما واکسن ها ، در صورت موفقیت ، نقش مهمی خواهند داشت. ونتور نظرسنجی از داروسازان و دانشجویان داروسازی را که او و گروهش انجام داده اند نشان می دهد که نشان می دهد پاسخ دهندگان “به طور عمده” واکسن بالقوه را مفید می دانند.

در صورتی که واکسن ها در دسترس قرار گیرند ، کاربرد آنها می تواند فراتر از افرادی باشد که اختلال مصرف مواد افیونی دارند ، می گوید. او به حادثه سال 2002 اشاره می کند که تروریست ها یک تئاتر در مسکو را تصاحب کردند و تصور می شود که نیروهای ویژه روسیه از یک فرمول فنتانیل به منظور ایجاد ناتوانی در اتاق استفاده کرده اند. بیش از 100 نفر از گروگان ها جان باختند ، و این قسمت شبح مواد افیونی را مورد استفاده قرار داد که در حملات شیمیایی مورد استفاده قرار می گرفت. پراوتونی می گوید واکسیناسیون می تواند برای پاسخ دهندگان اولیه ، مجری قانون یا سایر افرادی که حرفه آنها آنها را در معرض استنشاق قرار می دهد ، به طور تصادفی یا از طریق چنین حملاتی ، محافظت کند.

این برنامه ها یا سایر برنامه های کاربردی در دنیای واقعی برای افرادی که در معرض خطر قرار دارند چندین سال دیگر باقی مانده است. پراوتونی می گوید رسیدن به این مرحله 10 سال طول کشید و تخمین می زند که در حدود 5 سال ، واکسنی که چندین داروی شبه افیونی را مورد هدف قرار می دهد ، ممکن است وارد اولین آزمایش بالینی شود.

اخبار سلامت WebMD

منابع

CDC: “مرگ ناشی از مصرف بیش از حد مواد مخدر”.

دفتر سیاست ملی کنترل مواد مخدر: “بیانیه سرپرست اجرایی رجینا لابل در مورد داده های مرگ ناشی از مصرف بیش از حد CDC امروز.”

سوزان کامر ، استاد مغز و اعصاب و روان ، مرکز پزشکی ایروینگ دانشگاه کلمبیا.

ClinicalTrials.gov: “آزمایشات بالینی اجزای واکسن تریاکی چند ظرفیتی.”

مارکو پراوتونی ، دانشیار داروسازی و پزشکی ، دانشکده پزشکی دانشگاه مینه سوتا.

کودی ونتور ، استادیار داروسازی ، دانشگاه ویسکانسین.

اخلاق پزشکی BMC: “ذینفعان داروسازی در مورد ملاحظات اخلاقی و لجستیکی در توسعه واکسن ضد تریاک گزارش می دهند.”


© 2021 WebMD ، LLC. همه حقوق محفوظ است.دیدگاهتان را بنویسید