با رژیم کتوژنیک چقدر کم میکنیم دکتر تغذیه در شمال تهران دکتر فریبا کوهدانی (۲)

با رژیم کتوژنیک چقدر کم میکنیم دکتر تغذیه در شمال تهران|دکتر فریبا کوهدانی
رژیم کتو ژنیک, روزه در رژیم کتوژنیک, نمونه برنامه غذایی رژیم کتوژنیک, کتوژنیک رژیم, رژیم کتوژنیک چیست نی نی سایت, رژیم کتوژنیک عانگع اصلانیان, رژیم کیتو, میان وعده کتویی, رژیم لاغری کتوژنیک, رژیم لاغری رایگان نی نی سایت, رژیم کتوژنیک چند روزه است, میان وعده های رژیم کتوژنیک, چند کیلو لاغری با متفورمین نی نی سایت, یبوست در رژیم کتوژنیک نی نی سایت, عوارض رژیم کتوژنیک نی نی سایت, رژیم کتوژنیک برنامه, یک نمونه از رژیم کتوژنیک, میزان کاهش وزن در رژیم کتوژنیک نی نی سایت, آب قلم در رژیم کتوژنیک نی نی سایت, نمونه رژیم عانگع اصلانیان, رژیم کتویی, خرما در رژیم کتوژنیک, رژیم کتوژنیک رایگان, رژیم غذایی کتو, کتوژنیک نی نی سایت, رژیم مرغ نی نی سایت, صبحانه کتوژنیک نی نی سایت, نمونه رژیم کتو, کتو, رژیم شوک سه روزه نی نی سایت, رژیم پروتئین نی نی سایت, رژیم مایعات نی نی سایت, رژیم‌کتو, رژیم کتوژنیک ایرانی, رژیم شوک کتوژنیک, برنامه غذایی کتویی, رژیم فستینگ نی نی سایت, چند کیلو لاغری با زنجبیل نی نی سایت, رژیم سه روزه آب و عسل نی نی سایت, رژیم لاغری کتو, کتو رژیم, کیا با رژیم کتوژنیک لاغر شدن, رژیم‌کتوژنیک

اگر بدنتان زیادی جوش میزند یک رژیم کم کربوهیدرات مثل کتو باعث کاهش اثرات جوش پوستی میشود. رژیم غذایی کتوژنیک یا کتو یک برنامه غذایی محبوب و شناخته شده برای لاغری سریع است و افراد مشهور زیادی برای کاهش وزن فوری از این رژیم لاغری استفاده کردند.

رژیم کتوژنیک ایرانی

برای لاغری و جلوگیری از چاقی، باید یک برنامه غذایی سالم انتخاب کنید که بتواند وزن فعلی خود را حفظ کنید.

اما اگر اضافه وزن دارید ولی هنوز برای لاغری و رژیم آماده نیستید. نکته روز سوم: غذاهای ناسالم (غذاهای ممنوع در رژیم لاغری) رو توی خونه نگه ندار تا وسوسه نشی.

این شامل تری گلیسرید های زنجیره ای متوسط است که به شما کمک می کند تا چربی از دست بدهید.

آیا عضلات خود را از دست میدهم؟ به طور کلی ، رژیم کتوژنیک یا کتو به رژیمی گفته میشود که در آن مقدار کربوهیدرات بسیار پایین و مقدار چربی بسیار بالا است و فواید زیادی را برای بدن و سلامتی به ارمغان میآورد.

رژیم کتوژنیک چیست نی نی سایت

برای سلامتی؟ برای خوش اندام شدن؟ رژیم کتوژنیک برای چه افرادی ممنوع است ؟ خیلی از ما نمیدانیم چه کنیم که موادغذایی در یخچال و یا محیط آشپزخانه کپک نرنند.

اگر چه هیچ مکملی لازم نیست، بعضی از آن ها می توانند مفید باشند. یعنی دقیقا بنویسید در هفته اول، دوم و سوم چه تغییراتی باید ایجادکنید.

برنامه غذایی کتویی

افرادی که مبتلا به بیماریهایی همچون صرع هستند میتوانند با استفاده از رژیم کتوژنیک تشنجها را کاهش دهند، البته برای تایید این موضوع باید تحقیقات بیشتری صورت گیرد.

نکته روز ششم: از میان وعده های سالم و غذاهای مجاز رژیم لاغری استفاده کن تا دچار گرسنگی شدید نشی.

چند کیلو لاغری با زنجبیل نی نی سایت

آیا واقعا قرص متفورمین باعث لاغری می شود؟ در این آزمایشها میزان کتوز مشخص می شود. اگر فکر میکنید رژیم کتوژنیک یا رژیم کتو میتواند به کاهش چربی و عضله سازی منجر شود، توصیه میکنم این مطلب را حتماً بخوانید.

در این مطلب هر آنچه که در مورد رژیم کتوژنیک نیاز است بدانید، ارائه شد. در میان انواع رژیم غذایی کتوژنیک که معرفی کردیم، رژیمهای هدفمند و دورهای بیشتر مورد توجه ورزشکاران و بدنسازان قرار گرفته اند، اما پژوهشگران بیشتر روی نوع استاندارد و با پروتئین بالای آن تمرکز داشته اند.

رژیم غذایی کتو

الکل: با توجه به محتوای کربوهیدرات، بسیاری از نوشیدنی های الکلی می تواند باعث کاهش کتوز شود. شیرینی های مجاز در رژیم کتوژنیک و نوشیدنی های مجاز در رژیم کتوژنیک نیز وجود دارد .

رژیم شوک سه روزه نی نی سایت

یکی از تحقیقات نشان داده است افراد در رژیم کتوژنیک ۲.۲ برابر بیشتر از کسانی وزن کم میکنند که رژیم غذایی کم کالری با چربی کم میگیرند و علاوه بر این میزان تریگلیسرید و کلسترول HDL (کلسترول خوب) آنها نیز بهبود پیدا میکند.

بیشتر بخوانید: مواد غذایی کم کالری | هنگام گرسنگی چی بخوریم که چاق نشویم؟ برنامهریزی از قبل برای وعدههای غذایی نیز می تواند مفید باشد و می تواند برای مدیریت زمان و داشتن وقت بیشتر به شما کمک کند.

رژیم کتوژنیک “استاندارد” با نسبت خاصی از درشت مغذیها (کربوهیدرات، پروتئین، چربی) وجود ندارد. به طور کلی مقدار دریافت درشت مغذیها و مواد معدنی در رژیم غذایی عادی و رژیم گیاهخواری تفاوتی ندارد.

البته باید بدانید که گیاهخواری مطلق، نه تنها برای بدنسازی بلکه برای زندگی روزمره یک انسان نیز مناسب نیست. در این رژیم همهچیز گوشت و چربی نیست بلکه سبزیها قسمت مهمی از رژیم غذایی هستند.

رژیم کتوژنیک عانگع اصلانیان

در صورت ادامه ، سبزیها حاوی فیبر بیشتری مصرف کنید. در واقع تحقیقات نشان داده است که رژیم کتوژنیک ممکن است بهاندازه رژیمهای بدون چربی به کاهش وزن شما کمک کند.

این برنامه غذایی میتواند برای افزایش وزن و حجم، کاهش چربی بدن و یا ثابت نگهداشتن وزن کنونی شما متفاوت باشد.

رژیم لاغری رایگان نی نی سایت

» حتما تمام وعده های غذایی را میل کنید تا کاهش وزن سریع تری داشته باشید. آرد بادام ، صمغ زانتان ، بکینگ پودر و نمک را به تدریج و حین هم زدن به تخم مرغ اضافه کنید تا خمیرتان غلیظ شود.

رژیم شوک کتوژنیک

محبوبیت رژیم کتوژنیک باعث شده است تا بتوانید طیف گسترده ای از ایده های جالب و سالم وعده غذایی کتو را بصورت آنلاین پیدا کنید.

تا بدن از آن به عنوان منبع انرژی استفاده کند. در صورتی که این عارضه برای شما ایجاد شد میتونید از میان وعده های مخصوص قبل از خواب استفاده کنید.

در ادامه لیستی برای شما آماده کرده ایم که میتوانید از آن برای انتخاب میان وعده کتوژنیک استفاده کنید. بهترین میان وعدههای برای رژیم کتو شامل تکههای گوشت ، پنیر ، زیتون ، تخممرغ آب پز ، آجیل ، سبزیها خام و شکلات تلخ است.

زمانی که میخواهید بیرون غذا بخورید، یک غذای مبتنی بر گوشت ، ماهی یا تخممرغ انتخاب کنید. زمانی که به میهمانیهای اجتماعی یا دیدار با خانواده و دوستان میروید ، ممکن است بخواهید غذای خود را به همراه داشته باشید که این کار می تواند در مهار ولع خوردن سایر مواد غذایی به شما کمک کند.

میان وعده های رژیم کتوژنیک

در بیشتر رستورانها نوعی غذای گوشتی یا ماهی پخته می شود . زمانی که این وضعیت اتفاق می افتد ، بدن شروع به چربی سوزی بالا برای انرژی می کند.

رژیم لاغری کتو

بهتر است قبل از شروع هر رژیم جدیدی با پزشک خود صحبت کنید. به احتمال زیاد باید میزان کربوهیدرات دریافتی را زیر ۵۰ گرم کربوهیدرات خالص در روز نگه دارید ، در حالت ایده آل بهتر است این مقدار زیر ۲۰ گرم باشد. ​Th is con te᠎nt w᠎as created with the  help of G SA C᠎onte nt  Gene rato᠎r DE MO .

یک روز در هفته را نیز میتوانید به خوردن غذاهای مورد علاقه خود اختصاص دهید. در اینجا به برخی از سؤالات متداول در مورد رژیم کتوژنیک پاسخ داده میشود.

رژیم کتوژنیک رایگان

رژیم کتوژنیک قابلیت افزایش حساسیت به انسولین و از بین رفتن چربی را دارد و باعث ایجاد فواید قابلتوجهی در سلامتی برای افراد مبتلابه دیابت نوع ۲ یا پیش دیابت شود.

سعی کنید همیشه سبزیها و گوشت را بعد از مدتی جابهجا کنید ، چون همه نوع مواد مغذی را استفاده میکنید و فواید مختلف سلامتی را فراهم میکنید.

نمونه رژیم کتو

یکی از سوتفاهمهای رایج تاثیر عدم مصرف کربوهیدراتهای خوراکی بر روی عملکرد مغز میباشد، با این حال حقیقت دارد که مغز گلوکز را ترجیح داده و برخی از سلولهای درون مغز تنها از گلوکز به عنوان سوخت استفاده میکنند.

چند کیلو لاغری با متفورمین نی نی سایت

Th is ᠎po st has been g᠎en​erat᠎ed by G᠎SA Co nten t  Generator DEMO​.

در این قسمت می خواهیم، مراحل مختلف این رژیم را برای شما شرح دهیم. محدود کردن کربوهیدرات دریافتی و افزایش مصرف چربی منجر به کتوزیس می شود.

این رژیم غذایی شما را قادر به اضافه کردن کربوهیدرات در اطراف تمرینات میکند. » تنها مجاز به وزن کردن خود هر ۲ هفته یک بار میباشید.

یبوست در رژیم کتوژنیک نی نی سایت

این مقدار کاهش وزن در درجه اول به مقدار وزن آب ناشی از سوزاندن سلول های گلیکوژن شما مربوط می شود.

این کاهش در کربوهیدراتها بدن را وادار میکند که به حالت متابولیسم خاصی به اسم کتوز کند. مقداری پروتئین نیز در رژیم کتوژنیک باید گنجانده شود و مصرف کربوهیدرات ها را باید به حداقل برسانید.

در کتوز ، بدن شما بر خلاف کربوهیدرات ها ، صرف نظر از منبع از چربی برای انرژی زایی استفاده میکند.

رژیم کتو، به عنوان یک قاعده، از نظر کربوهیدرات بسیار کم، پر چربی و پروتئین متوسط است. در این مقاله از بخش تغذیه دکتر سلام به بررسی رژیم روزه داری متناوب و ترکیب آن با کتو خواهیم پرداخت.

سلام شکیباجان.هرچه زودتر برو پیش مشاور.این چیزی که شما تعریف کردی دراینده مشکل ساز میشه.دوره عقد براهمینه.مطمینا مشاور راه درست رو میزاره پیش روت.الانم بیشتر روی رفتاراش تمرکز کن.توشرایط مختلف بسنجش.درنهایت با خانوادت که نزثیک ترین و بهترین دوستانت میتونند باشند مطرح کن.مردی که ازالان بخواد خانمشو جلوبقیه زنها ضایع کنه و با بقیه خانمها رفتاری بیش از حد داشته باشه جای تامل بیشتری داره.صحبت یه عمر زندگیه.ایا ابرو مهمه یا تحمل زندگی که عذابت میده؟

برخی از تحقیقات نشان داده اند که این رژیم فواید بیشتری نسبت به رژیم کربوهیدارت پایین دارد. تحقیقات نشان داده است که رژیم کتوژنیک می تواند اشتها و احساس گرسنگی را کاهش دهد.

روزه در رژیم کتوژنیک

صرع تحقیقات نشان داده است که رژیم کتوژنیک می تواند باعث کاهش چشمگیری در تشنج کودکان صرعی شود. در این رژیم جذب کربوهیدرات را بهشدت کاهش میدهند و این را با چربی جایگزین میکنید.

یک نمونه از رژیم کتوژنیک

این عادت سالم به نوبه خود می تواند در وهله اول از بروز سردرد جلوگیری کند و در صورت وقوع آن را کاهش دهد.

رژیم لاغری کتوژنیک

سندرم تخمدان پلیکیستیک: همان طور که گفتیم رژیم کتوژنیک میتواند به کاهش سطح انسولین کمک کند، که ممکن است نقش کلیدی در سندرم تخمدان پلی کیستیک داشته باشد.

در صورتی که بعد از ۵ ماه زندگی به سبک کتوژنیک، متوجه ریزش مو شدین، اون ریزش به احتمال خیلی قوی موقت هست.

᠎Th​is da​ta w​as w ritten  by rdiet Con᠎tent Gen er ator  DEMO.

همانگونه که متوجه شدید طراحی برنامه غذایی بدنسازی به هدف شما بستگی دارد. درنتیجه به برنامه غذایی خود پایبند هستید.

بنابراین متخصصین تغذیه باید به بیماران خود جهت پذیرفتن اهداف واقع بینانه کاهش وزن مختصر تر کمک کنند. این رژیم لاغری یک برنامه هفتگی است که به صورت رایگان در اختیار شما قرار گرفته تا در مسیر کاهش وزن به شما کمک کند.معمولا همه به دنبال رژیم لاغری سریع و بدون بازگشت هستند.

در پایان برنامه غذایی هر روز یک نکته برای شما نوشتم که با خواندنش انگیزه بگیرید و با روحیه بیشتری برنامه لاغری را ادامه دهید.

برای اینکه این اتفاق مبارک رخ دهد باید سنتز پروتئین را افزایش دهید. این گرفتگی بیشتر در صبح زود یا شب اتفاق میافتد.

در مطالعهی دیگری که بر روی ۳۴ نفر دیگر انجام شد محققان به این نتیجه رسیدند که گرفتن علاوه بر این ، منجر به کاهش فشارخون دیاستولیک و سطح تری گلیسیرید می شود به مدت ۸ هفته تقریباً ۵ برابر بیشتر از رژیم بدون چربی ،چربیهای بدون را میسوزاند.

علاوه بر اینها ، این رژیم منجر به کاهش فشارخون دیاستولیک و سطح تری گلیسیرید می شود. در موارد شدیدتر اگر رژیم کتوژننیک توسط افراد متوقف نشود ممکن است منجر به بستری شدن آنها در بیمارستان شود.

امروزه به علت اینکه بیشتر کارها کم تحرک و به اصطلاح « پشت میزی »شده است، بیشتر افراد دچار اضافه وزن، خصوصا چربی شکم می شوند.

رژیم کتوژنیک یک رژیم با کربوهیدرات کم و چربی بالا است که درنهایت باعث کاهش قند خون و سطح انسولین می شود و متابولیسم را از مسیر کربوهیدرات به مسیر کتوز میبرد.

این ورزش را روزی ۳ بار باید انجام دهید و نیازی به انجام ورزش دیگری نیست. متأسفانه چربیهای دور شکمی یکی از سرسختترین این چربیها است که برای از بین بردن آن باید تلاش زیادی کرد.

کره بادام زمینی به شما احساس سیری میدهد بنابراین بعد از خوردن یک وعده سبک، احساس رضایت و سیری خواهید کرد.

این برنامه رژیم غذایی برای هفته اول از قرار گرفتن بدن شما در حالت گرسنگی جلوگیری خواهد کرد و انرژی بیشتری برای حرکت و کار خواهید داشت.

بهتر است آب با عصارههای طبیعی بنوشید و از آدامسهای بدون قند استفاده کنید. رژیم کتوژنیک می تواند به شما کمک کند که بهتدریج وزن کم کنید و بهتر از رژیم بدون چربی است و حس گرسنگی کمتری دارد.

کافئین: کافئین می تواند برای انرژی ، کاهش چربی و عملکرد بهتر فوایدی داشته باشد. بهبود این مارکرها با بیماری سندرم متابولیک در ارتباطند که باعث کاهش وزن، بهبود اندازه دور کمر و غیره می شوند.

بیماریهای قلبی. رژیم کتوژنیک به بهبود عوامل خطرناکی مانند چربی بدن ، سطح کلسترول خوب (HDL ) ، فشارخون و قند خون می تواند کمک کند.

یک رژیم غذایی کتوژنیک راهی اثربخش برای کاهش وزن و کاهش عوامل خطر در بیماری هاست. این نوع رژیم ساده ترین روش نیست ، اما یکی از بهترین روش های کاهش وزن است.

این کاهش چشمگیر مصرف کربوهیدرات، باعث ورود بدن به وضعیت خاصی از سوخت و ساز میشود که کتوزیس نامیده میشود.

مزایای فوق تنها موارد شایع دیده شده در استفاده از این رژیم غذایی می باشند اما مزایای دیگری هم چون درمان فشار خون بالا، کمتر شدن آکنه، کنترل سردردهای میگرنی، آلزایمر و غیره در مواردی دیده شده است.

رژیم کتوژنیک هدفدار (TKD): این رژیم به شما اجازه میدهد که برای ورزش و تمرین از کربوهیدرات استفاده کنید. کتوز حالتی از متابولیسم است که بدن از چربی بهجای کربوهیدرات برای منبع انرژی استفاده میکند.

برای میانوعده نیز میتوانید، از خوراکیهای کم کربوهیدرات، مثل تخم مرغ، پنیر و آووکادو استفاده کنید. اما امروزه همچنان برای افرادی که بدن سالمی دارند اما صرع آنها مقاوم به درمان است، از این رژیم غذایی استفاده میکنند و این عارضه را کنترل مینمایند.

برای جلوگیری از این مسئله ، میزان کربوهیدرات مصرفی خود را کاهش دهید و نکات بالا را دوباره مرور کنید.

هفته سوم، هر چند شبیه به دو هفته اول است، اما مقدار کالری مصرفی شما متفاوت است. علاوه بر این امکان را به شما میدهد که بدون شمارش کالری یا پیگیری مواد غذایی که خوردهاید بهراحتی لاغر کنید.

در روزهای کم کربوهیدرات کمبود کالری را با افزایش چربی جبران کنید. این یک برنامه کم کالری بوده و شامل دریافت ۳۵ درصد کالری از چربیهای غیراشباع کره بادام زمینی میباشد.

اشکالی نداره. نذار یه لغزش کوچک از راه رسیدن به هدف منحرفت کنه. اگر حتی تصور می کنید در ای میل یا شبکه های اجتماعی تان موضوع حساسیت برانگیزی رد و بدل نمی شود ، هرگز رمز آن ها را در اختیار همسرتان نگذارید و البته خودتان هم حتی در صورت موافقت همسرتان هیچ وقت چنین راه هایی را امتحان نکنید.

اولین اصل برای وارد شدن به حالت کتوزیس این هست که بدن هیچ منبع انرژی جز چربی ها نداشته باشه.

این مدل گوشت ها در هر ۵ اونس ( ۵ اونس معادل ۱۴۱.۷۴۷۶ گرم است )، صفر گرم کربوهیدرات خالص دارن.

رژیم کتوژنیک گردشی (CKD) : این نوع رژیم شامل دوره های بالاتر کربوهیدارت ، مانند ۵ روز در وضعیت کتو و دو روز با کربوهیدارت بالا است.

برخی مکملها مانند کتون های برونزا ، روغن MCT و مواد معدنی میتوانند در رژیم کتوژنیک مفید باشند. رژیم آنابولیک در نظر گرفته نشده است که برخی از غذاها یا گروه های غذایی را حذف کند.

بااینکه رژیم کتوژنیک معمولاً برای بیشتر افراد سالم بیخطر است ، اما ممکن است در هنگام سازگاری با این رژیم برخی از عوارض اولیه در بدن شما وجود داشته باشد.علائمی از این عوارض جانبی در برخی افراد مشاهدهشده که به آنها انفلانزا کتو میگویند.

افراد مبتلا به آلزایمر، پارکینسون و اختلالات خواب با رعایت رژیم کتوژنیک بیش از سایر رژیمها امید به کتوژنیک رژیم درمان دارند.

افراد غیر دیابتی در معرض این خطر قرار ندارند. یکی از این فواید این است که شما حس سیری بیشتری دارید که باعث می شود کمتر مواد غذایی دریافت کنید.

این عارضه جانبی معمول معمولاً بعد از ۳-۴ هفته منتقل می شود. عوارض جانبی و چگونه آنها را به حداقل برسانیم؟

سبزیها اضافی را بهجای کربوهیدرات یا نشاسته سفارش دهید و برای دسر پنیر بخورید. همبرگر با کمی بیکن ، تخم مرغ و پنیر.

ناهار : سالاد مرغ ، با روغن زیتون و پنیر فتا. در این نوع از رژیم کتوژنیک، بهطور میانگین در هر وعده باید صد و ده گرم گوشت، ماهی یا مرغ دریافت کنید.

» میتوانید گوشت یا مرغ را جایگزین کوفته و دلمه نمایید. قرص مایهپنیر: این پروتئین را در شیر یا ماست بریزید تا جذب پروتئین روزانهی خود را افزایش دهید.

این رژیم شامل ۶۰ تا ۶۵ درصد چربی، ۳۰ درصد پروتئین و ۵ تا ۱۰ درصد کربوهیدرات است. علاوه بر این مصرف سبزیجاتی که دارای ریشه هستند همچون سیب زمینی ، هویج و غذاهایی که چربی ناسالم دارند نیز ممنوع می باشد.

یک خبر خوب برای معتادان قهوه: شما همچنان می توانید روز خود را با یک فنجان قهوه آغاز کنید. در مطالعهی دیگری که بر روی ۳۴۹ فرد مبتلابه دیابت نوع ۲ صورت گرفت مشخص شد که افرادی که رژیم کتوژنیک را طی یک دوره ۲ ساله دنبال میکردند بهطور متوسط ۲۶.۲ پوند (۱۱.۹ کیلوگرم) وزن کم کردند.

رژیم کتوژنیک می تواند به شما کمک کند تا وزن کم کنید! تنها چیزی که باید از اون مطمئن باشید این هست که رژیم برای خود شما به صورت اختصاصی طراحی میشه، مواد معدنی به بدن میرسه و برنامه رژیم کتوژنیک در زمان محدود و کوتاه ( مثلا ۳ تا ۴ هفته ) تنظیم میشه.

بااینحال ، به خاطر داشته باشید که مطالعات در مورد بسیاری از این حوزهها کاملاً قطعی نیست. مثلا فیلم مورد علاقه تو ببین یا چیزی که چند وقت بود میخواستی بخر.

همبرگر بدون نان مورد دیگری از مورد پسندها است . غذاهای رژیمی بدون شکر: شکلاتهای بدون قند ، شربت ، پودینگ ، شیرینکنندهها ، دسرها و …

صبحانه: شیر خشکبار پودینگ چیا همراه با نارگیل و توت سیاه. رژیم کتو با پروتئین بالا : این رژیم شبیه به حالت استاندارد است ، اما شامل پروتئین بیشتر می شود.

رژیم کتوژنیک با پروتئین بالا : تقریباً شبیه به حالت استاندارد است ولی پروتئین بالاتری دارد که شامل ۶۰% چربی ،۳۵%پروتئین و ۵% کربوهیدرات است.

رژیم کتوژنیک استاندارد (SKD): این یک رژیم غذایی بسیار کمکربوهیدرات، یا پروتئین متوسط و چربی بالا است. رژیم کتوژنیک استاندارد (SKD) : در این رژیم میزان کربوهیدارت بسیار پایین ، میزان پروتئین متوسط و میزان چربی بالا است.

رژیم کتوژنیک استاندارد (SKD): کربوهیدرات کم ، پروتئین متوسط و چرب بالا. به ازای هر ۳ روز کم کربوهیدرات ۱ روز پر کربوهیدرات در رژیم داشته باشید.

» به جای ۱ لیوان شیر میتوانید ۱ لیوان دوغ یا ۱ لیوان ماست کم چرب میل کنید. لوبیا یا حبوبات: نخود فرنگی ، لوبیا ، عدس ، نخود و غیره.