برای سفر به اسپانیا و ایتالیا چقدر هزینه کنیم؟!


آیا قصد یک سفر تابستانی را دارید؟ آیا هزینه را تخمین زده اید؟ برای سفر به اروپا چقدر باید هزینه کنید؟

فصل سفر فرا رسیده است و یکی از جذاب ترین مقاصد برای مسافران سفر به اروپا است. شاید یکی از دغدغه های شما در سفر هزینه هایی باشد که باید برای سفر و غذا خرج کنید. پس با ما در این گزارش همراه باشید تا هزینه سفر به اسپانیا، ایتالیا و اتریش را بررسی کنیم.

هزینه سفر به اسپانیا

در ابتدا به شما پیشنهاد می کنیم در تور اسپانیا شرکت کنید تا خیالتان از بابت گرفتن ویزا، خرید پرواز و رزرو هتل راحت باشد.

اسپانیا در منطقه شینگن قرار دارد و اولین قدم برای سفر به این کشور اخذ ویزای شینگن است. با مراجعه به سفارت و ارائه مدارک می توانید برای ویزا اقدام کنید.

مرحله بعدی خرید بلیط برای سفر است. قیمت ها با توجه به ایرلاین، کلاس پرواز و تعداد توقف ها متفاوت است. به عنوان مثال، پروازهای ترکیه معمولا ارزان تر از قطر ایرویز، امارات، لوفت هانزا و غیره هستند. معمولا هزینه بلیط هواپیما به اسپانیا از ۱۶ میلیون تومان شروع می شود.

رزرو هتل را فراموش نکنید. بخش قابل توجهی از هزینه های سفر شما به محل اقامت و رزرو اختصاص داده می شود. از آنجایی که اسپانیا یکی از مقاصد پرطرفدار گردشگری است، هتل های بالایی دارد و گردشگران می توانند آزادانه انتخاب کنند، اما در مجموع برای ۳ شب اقامت در هتل ۴ ستاره باید ۸۸۰ یورو بپردازید. اگر می خواهید در تور ترکیبی بارسلونا و مادرید شرکت کنید، باید حدود ۱۳۰۰ یورو برای ۷ شب اقامت بپردازید.

یکی دیگر از دغدغه های مسافران حمل و نقل است. طبق معمول، گران ترین نوع حمل و نقل در کشورهای اروپایی تاکسی است. اما اگر به دنبال صرفه جویی در هزینه هستید، می توانید از مترو یا اتوبوس استفاده کنید.

بخش مهم دیگر هزینه غذا است. هتل ها معمولا خدمات خود را با صبحانه ارائه می دهند. پس بهتر است روی هزینه ناهار و شام تمرکز کنید! معمولاً هزینه یک وعده غذایی در یک رستوران معمولی و متوسط ​​بین ۱۰ تا ۲۰ دلار برای هر نفر است. اگر به مک دونالد علاقه دارید، می توانید ۷ یورو برای یک وعده غذایی خرج کنید.

آخرین هزینه، هزینه ورودی اماکن گردشگری و تفریحی است. توجه داشته باشید که باید مبلغی در حدود ۱۰۰ تا ۱۵۰ برای هزینه های روزانه خود در نظر بگیرید.

هزینه سفر به ایتالیا

یکی از زیباترین کشورهای اروپایی ایتالیا است. ایتالیا مملو از جاذبه های گردشگری است که هر فردی حداقل یک بار باید این کشور را از نزدیک ببیند. با ما همراه باشید تا هزینه های سفر به این کشور زیبا را با هم بررسی کنیم.

طبق معمول اولین قدم اخذ ویزای شینگن است. هزینه دریافت ویزای شینگن برای سفارت ایتالیا حدود ۶۰ یورو می باشد. همچنین توجه داشته باشید که اگر اولین سفر شما به منطقه شینگن است، باید ایتالیا را نیز رزرو کنید.

قیمت بلیط هواپیما بستگی به مبدا و مقصد و نوع پروازی که انتخاب می کنید دارد.اما معمولا هزینه بلیط رفت و برگشت تهران به رم و بالعکس از ۱۷ میلیون تومان شروع می شود.

مورد بعدی محل اقامت است که باز هم به مکانی که انتخاب می کنید بستگی دارد. اما معمولا هزینه هاستل از ۱۸ تا ۱۰۰ یورو و هتل ۳ ستاره از ۱۰۸ یورو برای هر شب شروع می شود.

هزینه غذا در ایتالیا مانند سایر کشورهای شنگن است. معمولا باید روزانه حدود ۴۰ یورو برای غذا هزینه کنید و این هزینه به رستورانی که انتخاب می کنید بستگی دارد و می تواند بیشتر هم باشد.

برای کاهش هزینه های خود در ایتالیا می توانید از قطار و اتوبوس استفاده کنید. هزینه اتوبوس و مترو برای هر نفر حدود ۲ تا ۵ یورو است.

آخرین هزینه ای که باید برای آن برنامه ریزی کنید هزینه های ورودی و بازدید از نقاط گردشگری است. معمولا برای تفریح ​​و گشت و گذار بین ۱۳ تا ۴۰ یورو باید هزینه کنید.

هزینه سفر به اتریش

اتریش یکی از امن ترین و پیشرفته ترین کشورهای اروپا و جهان است. یکی از مواردی که اتریش را به مقصدی محبوب برای گردشگران تبدیل کرده، مناطق کوهستانی آن است که بهشت ​​اسکی بازان جهان است.

اتریش یکی از اعضای اتحادیه شینگن است و برای سفر به این کشور باید ویزای شینگن داشته باشید. هزینه دریافت ویزای اتریش حدود ۶۰ تا ۹۰ یورو می باشد.

اگر قصد شرکت در تور اتریش ۱۴۰۱ را دارید، هزینه تور شما به عوامل مختلفی بستگی دارد.

اگر بخواهید برای بلیط هواپیما اقدام کنید، مبلغ از حدود ۱۵.۵ میلیون تومان شروع می شود و بسته به تعداد توقف ها و نوع کلاس پروازی می تواند افزایش یابد.

اتریش هتل های زیبا و مدرنی دارد. قیمت هتل های بزرگ و با کیفیت از شبی ۲۰۰ یورو شروع می شود. اگر می خواهید در هزینه خود صرفه جویی کنید، می توانید در هاستل اقامت کنید که از ۶۰ یورو برای هر نفر در هر شب شروع می شود.

برای کاهش هزینه های خود حتما از وسایل حمل و نقل عمومی استفاده کنید. می توانید از مترو و اتوبوس برای حرکت در شهر استفاده کنید و پول خود را برای جاهای دیگر پس انداز کنید. قیمت بلیط برای یک میز حدود ۲.۲۰ یورو است، اما پیشنهاد ما به شما خرید یک کارت شراب ۴۸ ساعته است که قیمت آن حدود ۱۳.۵ یورو است.

برای غذا، اگر می خواهید به یک رستوران معمولی بروید، باید چیزی حدود ۳۰ یورو هزینه کنید. اگر به فست فود علاقه مند هستید، هزینه فست فود در رستوران های زنجیره ای حدود ۷ یورو است.

اتریش جاذبه های زیادی دارد که هر کدام ورودی متفاوتی دارند و هر ورودی بین ۶ تا ۲۰ یورو است.

سرانجام….

در این گزارش به هزینه های تقریبی سفر به این ۳ کشور اشاره کرده ایم. اگر قصد شرکت در تورهای اروپا را دارید می توانید به سایت آژانس ژیوار مراجعه کنید و یا با شماره تلفن ۵۴۷۹۵۰۰۰ ۰۲۱ تماس بگیرید.