برنامه DTx CureApp برای فشار خون بالا باعث کاهش بیماری های قلبی و خطرات سکته مغزی می شودیک کارآزمایی بالینی برجسته نشان داده است که یک برنامه درمانی دیجیتالی جدید برای فشار خون بالا در کاهش خطرات بیماریهای قلبی عروقی و عروقی مغزی موثر است.

استارتاپ فناوری پزشکی ژاپنی CureApp با دانشگاه پزشکی جیچی در استان توچیگی همکاری کرد تا مرحله سوم کارآزمایی بالینی مذکور را انجام دهد ، که اولین آزمایش جهانی یک برنامه درمانی برای فشار خون بالا است. یافته ها در مجله قلب اروپا منتشر شد و ماه گذشته به کنگره انجمن قلب اروپا ارائه شد.

یافته ها

این کارآزمایی که از ژانویه تا دسامبر سال گذشته انجام شد ، بر روی دو گروه از بیماران مبتلا به فشار خون اساسی انجام شد: یک گروه کنترل که فقط بر اساس آخرین دستورالعمل های تعیین شده توسط انجمن فشار خون ژاپن و گروه مداخله ای که از تغییرات فشار خون بالا راهنمایی می کردند ، راهنمایی دریافت کردند. برنامه ، همراه با استفاده از همان دستورالعمل ها.

این مطالعه مقایسه ای بعداً 2.4 میلی متر جیوه تفاوت در فشار خون سیستولیک 24 ساعته بین گروه ها بر اساس نظارت بر فشار خون سرپایی پیدا کرد. به گفته CureApp ، این نشان می دهد که یک “اثر فشار خون قابل توجه” در آن دسته از کاربران برنامه DTx وجود دارد و 10.7٪ خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی و عروقی مغزی را کاهش می دهد.

از نظر فشار خون سیستولیک صبحگاهی – یک عامل خطر مستقل برای آپوپلکسی مغزی ، تفاوت 4.3 میلی متر جیوه بین گروه ها یا کاهش 10 میلی متر جیوه برای کاربران برنامه وجود داشت.

چرا مهم است

CureApp برنامه فشار خون DTx را توسعه داد تا به بیماران در حفظ شیوه زندگی به عنوان بخشی از درمان آنها کمک کند.

این برنامه به طور خودکار راهنمای درمان شخصی را به کاربران ارائه می دهد ، از جمله مشاوره در مورد تغذیه ، ورزش و خواب که بر اساس نظارت بر فشار خون اینترنت اشیا ، گزارشات عادات شیوه زندگی و اطلاع از تغییرات رفتاری است.

از آنجا که آگاهی را تشویق می کند و به بیماران کمک می کند تا تغییرات سبک زندگی پایدار را اتخاذ کنند ، این برنامه یک اثر درمانی ارائه می دهد که فشار خون آنها را کاهش می دهد و فشار خون را کاهش می دهد.

CureApp همچنین دارای برنامه پزشک است که در آن پزشکان حاضر می توانند بیماران خود را از راه دور بررسی کنند.

به گفته انجمن فشار خون ژاپن ، فشار خون بالا 43 میلیون نفر را در ژاپن تحت تأثیر قرار می دهد. این نیز بالاترین عامل خطر برای سکته مغزی و بیماری های قلبی است و سالانه جان 100000 نفر را می گیرد.

داده های دولتی قبلا گزارش داده بود که تنها 10 میلیون ژاپنی تحت درمان مداوم این بیماری قرار گرفته اند و 70 درصد از بیماران موفق به برآوردن فشارخون مورد نظر خود نشده اند یا تحت درمان قرار نگرفته اند. علاوه بر این ، هزینه های پزشکی مربوط به این بیماری به حدود 1.8 تریلیون ین (حدود 16.5 میلیارد دلار آمریکا) رسید.

اسنپ ​​شات بازار

امسال برخی از شرکت ها شاهد توسعه درمان های دیجیتال برای افسردگی بودند. در ماه فوریه ، شرکت ژاپنی داروسازی Otsuka و Click Therapeutics از نیویورک آزمایش بالینی از راه دور خود را برای یک برنامه درمانی افسردگی اعلام کردند.

یکی دیگر از شرکتهای مستقر در نیویورک Happify Health توانست اولین نسخه DTx را برای درمان اختلال افسردگی اساسی و اختلال اضطراب عمومی منتشر کند. برنامه Ensemble به بیماران کمک می کند تا مهارتها و عادات جدیدی را برای مدیریت وضعیت خود با استفاده از درمان رفتاری شناختی ، ذهن آگاهی و سایر تکنیکهای ارائه شده از طریق ماژولهای دنباله دار به دست آورند.

CureApp در سال های گذشته روی برخی از برنامه های DTx کار کرده است. در آگوست سال گذشته ، دولت ژاپن موافقت نظارتی خود را برای عرضه CureApp SC خود ، یک برنامه تجویز شده برای درمان اعتیاد به نیکوتین و یک چک کننده مونوکسید کربن ، دریافت کرد.

برخی از برنامه های DTx تحت پوشش شامل برنامه درمانی NASH (استئاتوهپاتیت غیرالکلی) هستند. برنامه درمانی وابستگی به الکل ؛ و برنامه درمانی پشتیبانی از بیماران سرطانی.

با توجه به گزارش Valuates ، بازار جهانی درمان های دیجیتالی ممکن است از 2.9 میلیارد دلار در سال 2019 به ارزش 13.8 میلیارد دلار در سال 2027 برسد که 20.5 درصد CAGR رشد می کند.

دیدگاهتان را بنویسید