بسته جدید کمک نظامی آمریکا به اوکراین ۲۷۰ میلیون دلار است – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهانبه گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روسیه الیوم، ایالات متحده آمریکا از تخصیص بسته جدید کمک نظامی به اوکراین خبر داد.

بر اساس این گزارش، بسته جدید کمک های نظامی آمریکا به اوکراین که شامل پهپادهای تهاجمی است بیش از ۲۷۰ میلیون دلار ارزش دارد.

«جان کربی» هماهنگ کننده روابط راهبردی شورای امنیت ملی آمریکا گفت: وزارت دفاع این کشور امروز تجهیز اوکراین به حدود ۵۸۰ پهپاد تاکتیکی از نوع فونیکس را اعلام می کند.

وی همچنین افزود: ارزش این پهپادها به حدود ۱۰۰ میلیون دلار خواهد رسید.

بخش باقی مانده از بسته کمک نظامی آمریکا به اوکراین که جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا با آن موافقت کرد، شامل ۱۷۵ میلیون دلار است که شامل ۴ موشک انداز هیمارس، ۳۶۰۰۰ خمپاره و سلاح های ضد تانک و ضد زره می شود.

در همین حال، وزارت دفاع روسیه روز جمعه با صدور بیانیه ای اعلام کرد: روسیه از ابتدای ماه جولای تاکنون ۴ موشک انداز هیمارس را با سلاح مستقیم منهدم کرده است.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه در این زمینه آمده است: محل استقرار سازمان ملی گرای اوکراین در «کراماتورسک» منهدم شد و همچنین حدود ۳۰۰ ملی گرا کشته شدند.

در همین راستا، سرگئی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه پیشتر در گفت و گو با خبرگزاری «ریانوستیا» گفته بود که اگر غرب از انتقال تسلیحات پیشرفته از جمله سامانه های موشکی آمریکایی هیمارس به اوکراین جلوگیری نکند، گستره روسیه نیز خواهد بود. اهداف جغرافیایی در اوکراین نیز دوباره از محدودیت های فعلی فراتر خواهد رفت.