بسیاری از بیماران ، پزشکان از پیشرفت در مراقبت از سرطان بی اطلاع هستند


27 سپتامبر 2021 -سپتامبر. 29 ، 2021 – بسیاری از بیماران مبتلا به سرطان و همچنین پزشکان در زمینه های دیگر غیر از سرطان ، از این که در سال های اخیر در درمان سرطان ، به ویژه در زمینه ایمونوتراپی چقدر پیشرفت کرده است ، بی اطلاع هستند.

این یافته اصلی دو مطالعه ارائه شده در نشست سالانه انجمن اروپایی انکولوژی پزشکی است.

نظرسنجی از بیماران نشان داد که اکثر آنها نحوه عملکرد ایمونوتراپی را درک نمی کنند ، و نظرسنجی از پزشکان نشان داد که بسیاری از افرادی که خارج از زمینه سرطان کار می کنند از اطلاعاتی در مورد بقا استفاده می کنند که بسیار قدیمی است.

Conleth Murphy ، MD ، از بیمارستان Bon Secours Cork ، ایرلند و نویسنده دومین مطالعه ، گفت: هنگامی که برای اولین بار به بیمار گفته می شود که سرطان دارد ، مشاوره معمولاً توسط یک جراح یا پزشک عمومی انجام می شود و نه یک متخصص سرطان.

بر اساس مطالعه مورفی ، پزشکان غیر سرطانی اغلب شانس زنده ماندن بیماران را بسیار دست کم می گیرند. او گفت که این نشان می دهد پزشکانی که خارج از مراقبت از سرطان عمل می کنند ممکن است با همان اطلاعاتی که در دانشکده پزشکی آموخته اند کار کنند.

مورفی گفت: “این بیماران باید از تأثیرات ناگوار مجازات اعدام که دیگر واقعیت فعلی را منعکس نمی کند ، در امان بمانند.”

وی خاطرنشان کرد: پس از تشخیص سرطان ، “بیماران اغلب بلافاصله س questionsالات فوری در مورد معنی آن برای آینده خود دارند.” یک س commonال متداول این است که “چه مدت دیگر برای من باقی مانده است؟”

مورفی گفت: افراد غیر انکولوژی باید از پاسخ دادن به سوالات بیماران با اعداد خودداری کنند.

سیریل بونین ، پزشک عمومی در اوسون دو پویتو ، فرانسه که 900 بیمار در مطب خود دارد ، گفت: پزشکان خانوادگی به احتمال زیاد تحت تأثیر تجربه ای که با بیماران سرطانی خاص داشته اند قرار می گیرند.

او سالانه حدود 10 بیمار را با تشخیص جدید سرطان ملاقات می کند.

علاوه بر این ، حدود 50 نفر از بیماران وی تحت درمان فعال سرطان هستند یا درمان خود را به پایان رسانده اند و از بازماندگان سرطان محسوب می شوند.

“مارکو دونیا” ، متخصص ایمونوتراپی از دانشگاه کپنهاگ ، دانمارک ، می گوید: “برای ما کاملاً واقع بینانه نیست که از پزشکانی که با صدها بیماری مختلف سر و کار دارند انتظار داشته باشیم که از هر جنبه ای از چشم انداز انکولوژی که به سرعت در حال تغییر است ، پیروی کنند.” گفت.

این چشم انداز در سال های اخیر بطور چشمگیری تغییر کرده است ، به ویژه از زمانی که ایمونوتراپی به زرادخانه اضافه شد. ایمونوتراپی راهی است برای تنظیم دقیق سیستم ایمنی بدن برای مبارزه با سرطان.

به عنوان مثال ، در گذشته ، بیماران مبتلا به ملانوم متاستاتیک بطور متوسط ​​حدود 1 سال زنده می ماندند. اما اکنون ، برخی از بیمارانی که به ایمونوتراپی پاسخ داده اند ، 10 سال بعد هنوز زنده هستند.دیدگاهتان را بنویسید