بسیاری از بی حجابی ها از خانواده هایی می آیند که مذهبی نیستند.


خطیب این هفته نماز جمعه تهران ترویج بی حجابی و ایجاد شبهات در مورد حجاب در یکی دو هفته اخیر را اقدامی دانست که غربی ها به اردوگاه فرهنگی ضد حجاب تشویق و فرمان می دهند.

به گزارش ایسنا، سید احمد خاتمی در خطبه های نماز جمعه این هفته تهران گفت: نفس یعنی زوال و آنچه نزد توست از دست می رود و آنچه نزد خداست باقی می ماند.

وی افزود: در صد سال آینده هیچ کدام از ما نخواهیم بود، همانطور که صد سال پیش بودند که الان نیستند، این قانون الهی است، پس این یکی از زندگی های ما است که از بین می رود.

وی ادامه داد: دیگری سلامتی است که ماندگار نیست. یک ویروس به فرزندان خود نفوذ می کند و به سرطان تبدیل می شود. ویروس کرونا در این دو سال چه چیزی برای بشریت آورده است؟ بنابراین بحث سلامت دائمی نیست. دیگری ثروت است که همان است.

خاتمی تصریح کرد: چگونه می توانیم به فرهنگ «ما می توانیم» دست پیدا کنیم؟ وقتی به ماهیت حاکمیت الهی ایمان داشته باشیم.

وی در ادامه خطبه اول نماز جمعه امروز تهران فرا رسیدن ماه محرم را تسلیت گفت.

خاتمی در خطبه دوم نماز جمعه تهران گفت: در این ایام کشورمان شاهد وقوع سیل در فارس و امامزاده داوود (ع) تهران بود و عده ای از عزیزان به رحمت خدا رفتند و تعدادی نیز مجروح شدند.

وی با اشاره به دیدار جمعه ائمه جماعات کل کشور با رهبر معظم انقلاب و بیانات ایشان در مورد حجاب گفت: ترویج حجاب و شبهه در حجابی که غربی ها برای آخرین بار پرورانده اند. دو هفته، راه حلی برای تلاش های ناامیدانه آنها وجود دارد. این هست زن ایرانی محجبه در همه عرصه ها خوش درخشید و عصبانی شدند و عصبانیت خود را از حجاب ابراز کردند و صحبت کردند و مبنای فرهنگی علیه حجاب و ترویج بی حجابی وجود دارد و سفارش می کنند، این. اولین بیانات رهبری بود. .

وی افزود: در دور قبل بیان کردم که حجاب مبنای قرآنی و فقهی دارد و کارشناسان آن را از ضروریات دین می دانند و به این شبهه اشاره کردم که برخی می گویند چرا مشکلات اقتصادی را رها کردید و به آن اهمیت می دهید. چند تا موی زن من هم به این شبهه پاسخ دادم که فریاد ما از مشکلات اقتصادی اگر بیشتر از مسئله حجاب نباشد کمتر نیست. بخشی از صحبتم را تحریف کردند. خیلی از کسانی که «بی حجاب» هستند را گفتم اما به حرفم «بی حجابی و بی حجابی» اضافه کردم. بی حجابی هم گناه است اما من از «بی حجابی» می گفتم.

امام جمعه موقت تهران افزود: گفتم بسیاری از بی حجاب ها از خانواده های بی دین هستند. این چیزی است که من گفتم. در سخنرانی من اصلاً از “دزد” خبری نبود. بعد از خطبه دیدم منتشر شد که یکی می گوید بیشتر محجبه ها از خاندان دزد هستند. به خبرنگاری که این کار را کرده می گویم اعتبار شما کجا رفت؟ یک ماه فحاشی و توهین بی دلیل کردند.

وی افزود: گفتم منظور بیشترشان بعضی از آنها بود! شاید خانمی از یک خانواده مذهبی اما از آنها جدا شده است. گفتم «بیشترین»؛ بیشتر آن منطقی است. من اصلا کلمه دزد را نگفتم. این خطبه ها از تلویزیون پخش شد و مردم آن را دیدند و خطبه های مکتوبی که من از اول تا آخر نوشتم موجود است. از خدا می خواهم که به همه ما اطمینان دهد.

خاتمی با اشاره به روش و دستورالعمل نهی از منکر در جامعه گفت: نکته دوم در مورد نهی از منکر در عرصه های مختلف اعم از اقتصادی، فرهنگی و سیاسی است. به تعبیر قرآن «کلام» که امروزه شامل فضای مجازی نیز می شود، باید هفت ویژگی داشته باشد; اولاً بیان ملایم است. ثانیاً بیان باید خالص و خوب باشد. سوم این است که نحوه بیان باید زیبا باشد و همانطور که انتظار دارید دیگران با شما صحبت کنند با مردم صحبت کنید. چهارم، نهی از منکر باید محکم و با منطق قوی بیان شود. پنجم، بیایید شفاف و واضح در این مورد صحبت کنیم و قولمان مبهم نباشد. نکته ششم اینکه بیان حکیمانه باشد و نکته هفتم اینکه طرز بیان شریف باشد. مقام معظم رهبری در این موارد فرمودند که اهداف غرب باید با دلایل روشن و به دور از احساسات غیرضروری تبیین و تبیین شود.

امام جمعه موقت تهران با اشاره به دیدارهای اخیر رهبر انقلاب با روسای جمهور روسیه و ترکیه گفت: سخنان رهبر فرزانه انقلاب در آن دیدارها مظهر عزت، حکمت، مصلحت اندیشی و تزلزل ناپذیر بود. رهبری به پوتین گفت که از اینکه مردم عادی در جنگ کشته می شوند ناراحت هستند و در مورد اوکراین اگر ابتکار عمل را به دست نگیرید طرف مقابل باعث جنگ می شود و ناتو یک موجود خطرناک است و اگر راهش را باز کند، محدودیتی ندارد. رهبران همچنین به اردوغان گفتند که حفظ تمامیت ارضی سوریه مهم است و حمله نظامی به شمال سوریه به کل منطقه آسیب خواهد رساند و به نفع تروریست ها خواهد بود.

امام جماعت موقت تهران با اشاره به فرا رسیدن ماه محرم افزود: دهه اول محرم، دهه احیای امر به معروف و نهی از منکر است. امام حسین علیه السلام با بدترین بلا که حکومت یزید بود جنگید. مسئله تقویت اسلامی برجسته ترین است. گسترش عدالت قضایی، فرهنگی و سیاسی یکی از معروف ترین آنهاست. بی حجابی یک نفی است که باید به سبک قرآنی در آن موضوع برخورد شود.

وی در پایان گفت: در مراسم ختم سیدالشهدا (علیه السلام) این موضوع را توضیح دهند. نبرد جهان استکبار و در راس آن آمریکا بر سر اسلام ناب محمدی صلی الله علیه و آله است. آنها بازتاب اسلام ناب حاکم بر ایران نیستند و داستان، داستان دین است. دنیای استکبار می داند که نمی تواند ایران را از اسلام و قرآن و اهل بیت جدا کند ما تا ابد ایستاده ایم. مراسم ارتحال امام حسین (علیه السلام) بهترین فرصت برای جهاد تببین و امام حسین (علیه السلام) مظهر جهاد تببین است.