بهترین مانومتر موجود در بازار چیست؟


مانومتر چیست؟

مانومتر برای اندازه گیری فشار، تجزیه و تحلیل نیروی اعمال شده توسط یک سیال (مایع یا گاز) بر روی سطح استفاده می شود. فشار معمولاً با واحد نیرو یا واحد سطح اندازه گیری می شود. تکنیک های زیادی برای اندازه گیری فشار و خلاء وجود دارد. ابزارهایی که برای اندازه گیری و نمایش فشار در یک واحد یکپارچه استفاده می شوند، فشارسنج یا مانومتر نامیده می شوند.

گیج فشار چیست؟

گیج یک فشارسنج است که برای اندازه گیری فشارهای کمتر از فشار اتمسفر محیط که به عنوان نقطه صفر در مقادیر منفی تعیین می شود (به عنوان مثال: ۱۵-psig یا ۷۶۰- میلی متر جیوه برابر با خلاء کل) استفاده می شود. اکثر گیج ها فشار را نسبت به فشار اتمسفر به عنوان نقطه صفر اندازه گیری می کنند، بنابراین این شکل از قرائت را به سادگی «فشار گیج» می نامند. با این حال، هر چیزی بیش از یک خلاء کامل از نظر فنی نوعی فشار است. برای قرائت های بسیار دقیق، به ویژه در فشارهای بسیار پایین، می توان از گیجی که از خلاء کامل به عنوان نقطه صفر استفاده می کند، برای خواندن فشار در مقیاس مطلق استفاده کرد.

روش های دیگر اندازه گیری فشار شامل سنسورهایی است که می توانند فشار را به یک نشانگر یا سیستم کنترل از راه دور (دورسنجی) منتقل کنند.

انواع مانومتر:

این یک مانومتر U شکل است که برای اندازه گیری فشارهای کم از صفر تا ۴ اینچ آب و فشارهای بالا از صفر تا ۴۸ اینچ جیوه استفاده می شود.

مانومتر با مخزن که می تواند برای اندازه گیری فشار کم تا ۱۲ اینچ آب و فشار بالا تا ۴۸ اینچ جیوه استفاده شود.

یک مانومتر شیبدار که برای اندازه گیری فشارهای پایین تا ۰.۵ اینچ آب استفاده می شود

مانومتر پکن ترکیه

برای بیش از ۴۵ سال، PAKKENS یک شرکت پیشرو در طراحی و ساخت انواع ابزارهای اندازه گیری فشار و دما، گروه های هیدرولیک، HVAC و محصولات بهداشتی و قطعات ماشینکاری دقیق مشتری بوده است.

دماسنج

دماسنج ها بسته به نوعشان به روش های مختلفی کار می کنند. بحث دما و دماسنج در برخی از فرآیندهای صنعتی و مراحل مربوط به آن از ویژگی و جایگاه مهمی برخوردار است. می توان گفت در اکثر این فرآیندها دما کنترل می شود. بسته به محدوده دما و کاربرد آن، روش های مختلفی برای اندازه گیری دما وجود دارد. معمولا روش های اندازه گیری دما به دو دسته تماسی و غیر تماسی تقسیم می شوند.

شرکت پیکنز

PAKKENS با بیش از ۴۵۰ کارمند واجد شرایط و آموزش دیده در دو مرکز تولید کاملاً یکپارچه، به تولیدکنندگان عمده و کاربران نهایی در نفت و گاز، پتروشیمی، مواد شیمیایی، دارویی، بیوتکنولوژی، فرآوری مواد غذایی، تهویه مطبوع، ماشین آلات، خدمات هیدرولیک، کشاورزی، ساختمانی خدمات ارائه می دهد. . . و صنعت خودرو خدمات ارائه می دهد.

PAKKENS علاوه بر تقویت مداوم حضور خود در خطوط تجاری موجود، به سرمایه گذاری در طراحی و تولید محصولات با ارزش و نوآورانه به عنوان بخشی از برنامه های رشد استراتژیک و پایداری خود ادامه می دهد. انواع دماسنج و مانومتر را از پرتوتکنیک نمایندگی پکینز ترکیه تهیه کنید.

انواع مانومتر پکین

۱- مانومتر دیجیتال: این نوع مانومترها همانطور که از نامشان پیداست فشار را اندازه گیری می کنند

صورت یک عدد دیجیتال روی صفحه نمایش داده می شود.

۲- مانومتر روغن: همانطور که می دانید دستگاه هایی هستند که دائماً می لرزند و نمی توانند باشند

به همین دلیل آنها را ثابت نگه می داشت تا فشار این نوع دستگاه های فشارسنج را اندازه گیری کند

برای اینکه عقربه آنها مقدار دقیق را نشان دهد استفاده می شود.مانومتر روغنی یکی از مانومترهایی است که

دارای یک مشخصه است و می توان از آن برای اندازه گیری فشار این نوع دستگاه ها استفاده کرد.

۳- مانومتر اکسیژن: مانومتر اکسیژن که نام دیگر آن تنظیم کننده اکسیژن است، بخشی است که در قسمت

قسمت بالایی کپسول اکسیژن تعبیه شده است وظیفه این قسمت اندازه گیری میزان اکسیژن ورودی و خروجی می باشد.

و به کاربر اجازه می دهد خودش آن را پیکربندی کند.