بهترین مکمل های کلاژن | کلاژن پرو


مکمل های کلاژن

(آخرین به روز رسانی در: ۱۸ سپتامبر ۲۰۱۹)

کلاژن چیست

بدون شک محبوبیت و پوشش را شنیده و دیده اید کلاژن رشد در دهه گذشته؛ کلاژن در تلویزیون، در تبلیغات، در اخبار، و در کرم ها و سرم های شگفت انگیز موجود که حاوی این ماده مرموز جدید هستند.

آیا ما قبلاً می دانیم کلاژن چیست؟ آیا این یک کشف علمی است که ما را قادر می سازد زمان را به عقب برگردانیم؟ علمی؟ البته که نه؛ کلاژن میلیون ها سال است که وجود دارد و تمام زندگی شما با شما بوده است!

تعریف استاندارد

کلمه “کلاژن” از آن گرفته شده است یونانی “kola” (چسب) و “gyno” (ساختمان)، اساساً به اجزای سازنده پوست ما ترجمه می شود. وقتی کلمه کلاژن را می شنویم، به طور خودکار به چین و چروک فکر می کنیم و اغلب به تزریق فکر می کنیم. کلاژن به عنوان یک سد مبتنی بر پروتئین عمل می کند که از پوست ما در برابر خطوط و چین و چروک های ناخواسته محافظت می کند و همچنین پروتئینی است که به اشکال مختلف وجود دارد، هر نوع یک ساختار پروتئینی است که بافت همبند را تشکیل می دهد، که اندام ها را به هم متصل، متصل می کند و شکل می دهد. درون بدن ما .

کلاژن همچنین به عنوان یک حمایت کننده، محافظ و واسطه تغذیه سلول عمل می کند و در عین حال باعث بازسازی و بازیابی خواص در بدن می شود. علاوه بر این، کلاژن مسئول چیزهای دیگری است رطوبت و وضعیت پوست مناسب.

حقایق کلاژن

حقایق بیشتر…

  • کلاژن پروتئین ساختاری اصلی موجود در بافت همبند حیوانات است
  • کیفیت کلاژن در بدن به طور مستقیم بر سلامت و ظاهر بدن تأثیر می گذارد
  • زنان یائسه می توانند تا ۳۰ درصد از کلاژن خود را در عرض ۱۲ ماه از دست بدهند

تبادل کلاژن

کلاژن را می توان در سرتاسر بدن یافت و مانند بازسازی خون، مبادله/بازسازی می شود. در زیر لیستی از مناطقی که کلاژن در آن یافت می شود و بازه های زمانی بازسازی آنها آمده است.

فضا زمان تمدید

کبد

ماهانه

اپیدرم (پوست)

۱۳۰ – ۱۴۰ روز

استخوان ها و مفاصل

۱۲ ماه

سیستم عصبی

۱۲ ماه

چشم ها

۷۷ روز

سلولهای خونی

۳ ماه

کلاژن و روند پیری

از سن ۲۵ سالگی، پوست انسان به آرامی شروع به رشد می کند خاصیت ارتجاعی و پایداری خود را از دست می دهدو ماهیچه ها شما شروع به از دست دادن قدرت می کنید، و استخوان ها کلسیم را از دست می دهند. همه این علائم پیری انسان نتیجه کمبود تدریجی کلاژن محلول است که بیوسنتز آن با افزایش سن ضعیف می شود.

گردش کلاژن در بدن همچنان با بالا رفتن سن اتفاق می‌افتد، اما هر چه سن بالاتر می‌رود، بیشتر می‌شود فرآیند تجزیه فراتر از سنتز آغاز می شودبه خصوص سنتز کلاژن محلول. شما بیشتر مریض می شوید، خسته می شوید و احساس خستگی می کنید، بینایی چشمان ما مثل قبل قوی نیست، این روند پیری است.

بعد از سی سال تقریباً در هر انسانی شاهد از بین رفتن غدد چربی و غدد عرق هستیم و به تدریج خشک شدن و نازک شدن پوست و چین و چروک ظاهر می شود.

این در نتیجه ضعیف شدن فیبرهای الاستین و کلاژن رخ می دهدکه مهمترین اجزای استرومای بافت همبند هستند. رادیکال‌های آزاد، سموم و آنزیم‌ها فیبرهای پروتئینی را از بین می‌برند و سطح ریزمغذی‌ها و ویتامین‌ها را در بدن کاهش می‌دهند و باعث تحریک تولید طبیعی کلاژن توسط فیبروبلاست‌ها و غضروف‌ها می‌شوند.

چه کاری می تواند انجام دهد؟

بیایید مستقیم وارد آن شویم. پیری بخشی از زندگی است و هیچ محصول یا روشی (مهم نیست که چه ادعایی داشته باشد) نمی تواند زمان را به عقب برگرداند، ساعت کیهانی همیشه در حال حرکت است، اما عبارت زیبایی فقط عمق پوست است لزوماً درست نیست. اکنون که از تأثیر کلاژن بر روی کل بدن خود در داخل و خارج آگاه هستیم، می‌توانیم برای بهبود تولید کلاژن طبیعی قدم‌هایی برداریم. برای آشنایی بیشتر با محصولات از طریق لینک زیر بیشتر بخوانید کلاژن پرو و چرا کلاژن طبیعی با بدن شما کار می کند تا تولید کلاژن طبیعی خود را افزایش دهد.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/