بهترین مکمل ها برای نوع B

شاید با رژیم غذایی گروه خونی آشنا باشید. این یک رژیم غذایی بسیار موثر بر اساس گروه خونی هر فرد است و هر کدام از اینها تمایل مشخصی به مواد مغذی خاصی دارند. این بدان معناست که هر فرد می تواند از برنامه غذایی که برای نوع خود توصیه شده است پیروی کند و تمام مزایای سلامتی و کاهش وزن را تجربه کند. این امر بر بروز آلرژی یا سایر مشکلات سلامتی در بدن تأثیر می گذارد و می تواند سلامت و تندرستی کلی فرد را به میزان قابل توجهی بهبود بخشد. با ویژگی های مختلف، مواد مغذی که هر کدام ما برای حفظ سلامت بدن خود نیاز داریم نیز متفاوت هستند.

افراد گروه خونی B تمایل دارند سطح کورتیزول بالاتر از حد طبیعی تولید کنند. به خصوص در موقعیت های استرس زا نوع B همچنین به لکتین خاصی که در غذاهای مختلف یافت می شود حساس است. این می تواند منجر به التهاب شود و همچنین این افراد را در معرض خطر بیشتری برای ابتلا به سندرم X قرار دهد، که می تواند منجر به حساسیت به رشد کند، ویروس های ماندگار و بیماری های خودایمنی مختلف شود. افراد نوع B معمولاً عوامل خطر کمتری برای بیماری ها دارند و تمایل به داشتن آمادگی جسمانی و سلامت روانی بهتری دارند. در مقایسه با انواع دیگر اما البته هنوز خطر ابتلا به بیماری های مختلف وجود دارد که می تواند تأثیر منفی بر سلامت شما بگذارد.

مکمل ها و ویتامین های مختلفی برای حمایت از سلامت ما توصیه شده است. برای اینکه بتوانید نتایج موثری کسب کنید، باید نوع ویتامین ها یا مکمل هایی را که باید برای نوع خاص خود مصرف کنید، در نظر بگیرید. برای نوع B، برخی ویتامین‌ها وجود دارند که مصرف آن‌ها بسیار مفید است.

اولین ویتامین منیزیم است. افرادی که گروه خونی B دارند، تمایل بیشتری به کمبود منیزیم دارند که می تواند منجر به اضافه وزن شود. منیزیم برای متابولیسم مناسب انرژی بسیار مفید است، با این حال، همیشه قبل از تصمیم به مصرف این ویتامین با پزشک خود مشورت کنید، زیرا این ویتامین همچنین می‌تواند باعث اسهال شود و افراد مبتلا به بیماری‌های کلیوی یا قلبی نیز باید از مصرف آن اجتناب کنند.

یکی دیگر از مکمل های مفید شیرین بیان است. افراد با گروه خونی B تمایل خاصی به ناهنجاری های سیستم گوارشی مرتبط با استرس دارند. شیرین بیان گیاهی است که ریشه آن برای درمان سوء هاضمه، رفلاکس معده و زخم معده بسیار مفید است. این گیاهان همچنین برای کمک به جلوگیری از مشکلات معده که در افراد مبتلا به نوع B رخ می دهد توصیه می شود.

نوع B نیز باید مکمل های الدربری را در نظر بگیرند. سنجد گیاهی حاوی ترکیبات میوه ای است که ممکن است توانایی های ضد ویروسی و ضد التهابی داشته باشد. چندین مطالعه نشان داده اند که سنجد می تواند به درمان تب و آنفولانزا و همچنین درمان عفونت های سینوسی کمک کند.

تمام پیشنهادات ارائه شده در بالا برای نوع B بسیار مفید است و به حفظ و بهبود سلامت آنها کمک می کند. با این حال، به شما توصیه می شود قبل از مصرف هر گونه مکمل اضافی، ابتدا با پزشک خود مشورت کنید.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر